اعتراض بازنشسته های فرهنگی به پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت

اجتماعی

فرهنگیان بازنشسته سال ۹۶ بار دیگر در اعتراض به پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت خود مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، ۸ خرداد بود که جمعی از فرهنگیان بازنشسته سال ۹۶ در اعتراض به عدم پرداخت پاداش پایان خدمت خود مقابل ساختمان مرکزی آموزش و پرورش تجمع کردند. به گفته این فرهنگیان بازنشسته با توجه به رسیدگی نشدن به درخواستشان آنها امروز بار دیگر مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند و اینطور که از رفت و آمدها در داخل ساختمان مرکزی مشاهده می شد این تجمع ها به روال عادی برای این وزارتخانه تبدیل شده و پاسخگویی را در پی ندارد. 

هر چند امروز و تا ظهر تعداد تجمع کنندگان بیشتر از ۵۰ نفر نشد اما بار دیگر آنها خواستار پرداخت پاداشی بودند که ۱۰ ماه به تعویق افتاده بود و به گفته بسیاری از آنها دیگر ارزش ریالی ۱۰ ماه قبل را ندارد. این پاداش پایان خدمت به طور میانگین ۸۵ میلیون تومان است و آنها در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کردند که با توجه به تورمی که کشور شاهد آن است، اگر فردا این رقم پرداخت شود، فرهنگیان که عمری برای تربیت فرزندان این سرزمین تلاش کردند ضرر خواهند کرد. آنها خواستار پرداخت این مبلغ در اولین فرصت بودند. 

این در حالی است که سال گذشته پاداش پایان خدمت فرهنگیان بلافاصله پرداخت شده بود. مجلس شورای اسلامی نیز در بودجه سال ۹۷، سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال ۹۶ از محل یک درصد سود شرکت‌های دولتی مصوب کرد. 

کد N1897615