اولین گام برای انسجام در جامعه باید از سوی هیات حاکمه برداشته شود

سیاسی

یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اگر بین  هیات حاکمه و منتقدان اختلاف باشد در سطوح پایین‌تر نیز احزاب و گروه‌های سیاسی فکر می‌کنند اگر به منتقدان نزدیک شوند بازخواست می‌شوند. باید استراتژی گفت‌وگو در بین سه سطح هیات حاکمه با  منتقدان، احزاب و جریان های سیاسی رقیب و در سطح مردمی و مراجع تاثیرگذار در جامعه ایجاد شود.

جلال میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که همه باید نسبت به وحدت در جامعه اهتمام داشته باشند و از تهمت زدن به یکدیگر پرهیز کنند بیان کرد: اولین گام برای انسجام وحدت در جامعه باید از هیات حاکمه برداشته شود؛ در این راستا باید ملاقات‌های معناداری بین منتقدان و مسئولین برگزار کنیم. کسانی که به نوعی سعی شده از قطار نظام پیاده شوند باید برگردانده و با جامعه همراه شوند. در همین موازات پیشنهاد می‌کنم دیدارهایی میان منتقدان با رهبری برگزار شود. به عنوان مثال دیدار سید محمد خاتمی و سایر افراد با رهبری می‌تواند این پیام را به جامعه القا کند که مجموعه رهبران فکری و سیاسی در کشور با یکدیگر منسجم هستند و اگر اختلافی وجود دارد در کنار آن ملاقات و هم‌فکری نیز وجود دارد.

نماینده مردم ایلام در مجلس ادامه داد: در سطح دوم نیز باید دیدارهایی بین احزاب و تشکل‌های سیاسی برگزار شود. متاسفانه در ماه رمضان که ماه ضیافت الهی و دوستی و رفاقت است ما ندیدیم بین احزاب و گروه‌های سیاسی افطاری داده شود و از احزاب رقیب دعوت  کنند تا در این افطاری‌ها حضور داشته و فرصتی برای هم اندیشی ایجاد شود. اگر از بالا تعاملی نباشد در پایین نیز احزاب و گروه‌های سیاسی فکر می‌کنند اگر به منتقدان نزدیک شوند احتمالا بازخواست شده و مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند. این امر باعث شده در سطح عامه مردم نیز اختلاف شکل بگیرد.

وی تصریح کرد:  اگر  بیانات و رویکرد رهبری را به عنوان استرتژی تلقی کنیم لازمه اجرای این استراتژی به کاری گیری تاکتیک‌ گفت‌وگو در سه سطح هیات حاکمه با منتقدان، احزاب و جریان‌های سیاسی رقیب و در سطح مردمی نیز و مراجع تاثیرگذار بر جریانات اجتماعی نظیر دانشجویان، پزشکان و روحانیون است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از برخی رسانه‌ها و افرادی که سخنان دشمنان را تکرار می کنند انتقاد کرد و از آنها خواست که از این کار پرهیز کنند ابراز عقیده کرد: از نظر من مخاطب فرمایشات رهبری رسانه‌ها و سایت‌های اصولگرا است. من به خاطر دارم تا صدا و سیما و رسانه‌های اصولگرا در گذشته مطالبی را که رئیس جمهور  و وزیر امور خارجه آمریکا علیه جمهوری اسلامی و دولت بیان می‌کردند منعکس نمی کردند تا مبادا تاثیر روانی درجامعه داشته باشد. اما امروز این رسانه‌ها و حتی صدا و سیما منتظر هستند تا حتی یک مقام دست بیستم در آمریکا مطلبی را علیه دولت و جمهوری اسلامی مطرح کنند و آن را تیتر رسانه‌ خود کنند.

وی در پایان گفت:  این رسانه‌ها جنگ روانی دشمن را در داخل اجرا می‌کنند به آنها توصیه می‌کنم تا وقتی دیر نشده به خود بیاییند و به منافع ملی و امنیت ملی توجه کنند.

انتهای پیام

کد N1897250