دختران ایرانشهر چرا شکایت نکردند؟ | ماجرای تجاوز چطور علنی شد؟

تجاوز,تجاوز جنسی,تجاوز به دختر,تجاوز به دختر جوان,آزار جنسی,تعرض,تعرض جنسی,تجاوز به دختران ایرانشهر,تجاوز در ایرانشهر,ایرانشهر,ایرانشهر کجاست,حادثه ایرانشهر,ایرانشهر در کدام استان است,تجاوز گروهی,تجاوز گروهی در ایرانشهر,تجاوز گروهی ایرانشهر,تجاوز به دختران,امام جمعه ایرانشهر,تجاوز دختر,شهر ایرانشهر,تجاوز جنسی ایرانشهر,تجاوز جنسی در ایرانشهر,ماجرای ایرانشهر,ماجرای تجاوز ایرانشهر,ماجرای تجاوز در ایرانشهر,عکس تجاوز,اخبار تجاوز ایرانشهر,تجاوز در ایران,عکس تجاوز ایرانشهر,فیلم تجاوز ایرانشهر, فیلم ایرانشهر, فیلم حادثه ایرانشهر, فیلم ماجرای ایرانشهر, فیلم امام جمعه ایرانشهر,فیلم تجاوز به دختران ایرانشهر, فیلم ماجرای دختران ایرانشهر, فیلم دختران ایرانشهر, دختران ایرانشهر, علت شکایت نکردن دختران ایرانشهر, جزییات ایرانشهر, جزییات ماجرای ایرانشهر,

دختران ایرانشهر چرا شکایت نکردند؟ | با وجود این که امام جمعه ایرانشهر از تجاوز باند 4 نفره به 41 زن و دختر ایرانشهری خبر داده است، تا کنون تنها سه نفر حضر به شکایت و انجام معاینات پزشکی شده اند.فضای سنتی ایرانشهر و ترس از آبروریزی باعث شده تا بسیاری از قربانیان این باند مخوف جرات شکایت را نداشته باشند. ماجرای ایرانشهر وفتی علنی شد که یک زن ایرانشهری شکایت خود را پیش امام جمعه برد...

تجاوز به ٤١ زن و دختر در ایرانشهر. خبری کوتاه و تکان‌دهنده. خبر این حادثه را نخستین‌بار مولوی محمدطیب ملازاده امام‌جمعه در نماز عید فطر اعلام کرد. خبری هولناک که ابتدا کام اهالی این منطقه در جنوب سیستان‌و‌بلوچستان را تلخ کرد. این تجاوزها از سوی یک گروه 4 نفره رخ داده است.
باند مخوفی که زمان شروع فعالیت‌های سیاهشان مشخص نیست، 4نفری که در ایرانشهر و مناطق اطراف زنان و دختران را قربانی نقشه‌های شومشان می‌کردند. پیش از عیدفطر بود که یک نفر از اعضای این گروه متجاوز دستگیر شد و در همان مراحل ابتدایی بازجویی به ٤١ مورد تجاوز اقرار کرد، با این وجود، اما تاکنون فقط سه شکایت در این پرونده ثبت شده است. هنوز جزییات زیادی درخصوص این پرونده تکان‌دهنده افشا نشده است.
مولوی محمدطیب ملازاده، امام‌جمعه در خطبه‌های نماز عید فطر با اشاره به این حادثه خواستار برخورد قاطع با عاملان این حادثه هولناک شد.  
محمد طیب ملازاده مراجعه خانواده یکی از این دختران قربانی شده به وی را عامل برملا کردن این پرونده اعلام کرد.. از سوی دیگر فرماندار ایرانشهر ضمن تایید خبر دستگیری یک نفر در ارتباط با این پرونده گفت: «تاکنون یک نفر از سوی پلیس دستگیر شده و همزمان پرونده هم در مراجع قضائی درحال رسیدگی است. ما به‌طور دقیق نمی‌توانیم بگوییم که ٤١نفر مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. این ادعایی است که تنها متهم دستگیرشده این پرونده داشته است. احتمال می‌رود تعداد شکات بیش از این باشد. این‌که دقیقا چه تعداد مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، مشخص نیست. انگیزه احتمالی این افراد هم برای ما مبهم است. باید صبر کرد تا مراحل بازجویی انجام شود، پس از آن می‌شود به‌طور دقیق درخصوص ابعاد این پرونده اطلاع‌رسانی کرد.» او از پاسخ به پرسش‌ها و توضیحات بیشتر درباره این خبر خودداری کرد.
اما عبدالحمید یکی از ساکنان این منطقه درباره برخی جزییات این حادثه  گفت: «هنوز خیلی از موارد این حادثه مبهم است. اما آن‌طور که از افراد مطلع این منطقه شنیده می‌شود، یک باند 4 نفره مدتی بود که در این ایرانشهر و مناطق اطراف دست به چنین اقدامات غیرانسانی می‌زدند و تاکنون یک‌نفر از آنها از سوی مراجع انتظامی دستگیر شده و در بازجویی‌های اولیه هم به ٤١ مورد تجاوز به زنان و دختران اقرار کرده است.»
او درباره افشا شدن ماجرای این باند هم توضیح داد: «آن‌طور که امام جمعه در صحبت‌هایش گفت چند وقت پیش زنی در یکی از خیابان‌های ایرانشهر درحال تردد بوده که از سوی دو نفر مورد تعرض قرار می‌گیرد، یعنی آن دو نفر با توجه به خلوتی منطقه سعی داشتند آن زن را به زور سوار خودرو کنند و با خودشان ببرند. اما مقاومت و داد و فریادهای این زن باعث می‌شود همسایه‌ها و اهالی محل در جریان قرار بگیرند و برای کمک به او به خیابان بیایند. آن دو نفر هم بلافاصله از محل فرار می‌کنند. اقوام این زن موضوع را به مولوی محمدطیب ملازاده اطلاع می‌دهند. آن زن هم شرایط روحی بسیار بدی دارد. این مسأله بلافاصله از سوی مولوی پیگیری و با ورود شورای تامین پرونده یکی از متهمان دستگیر می‌شود. درواقع خانواده این زن با مراجعه به مولوی این پرونده را افشا می‌کند.»
اما آن‌چه جای تعجب است، تعداد پایین شکایت‌های پرونده است. با وجود اقرار متهم به ٤١تجاوز در ایرانشهر تاکنون سه خانواده روی این پرونده شکایت مطرح کرده‌اند.
ابوبکر یکی از فعالان حوزه اجتماعی و زنان در منطقه سیستان‌وبلوچستان در این‌باره  می‌گوید: «در این منطقه به دلیل شرایط سنتی و مذهبی این گونه موارد عمومی نمی‌شود. خانواده بیشتر سعی می‌کند چنین حوادثی را درون خودشان حل‌وفصل کند، یعنی حتی موضوع به پلیس و مراجع قضائی هم اطلاع داده نمی‌شود. در بسیاری از موارد خود زنان از بیان این حوادث ابا دارند، چون علاوه بر سرشکستگی، این زنان حتی از سوی خانواده‌های خودشان هم در معرض آسیب و مورد تردد واقع شدن قرار دارند، حتی مواردی هم داشتیم که زنان و دختران قربانی این حوادث از سوی خانواده به قتل رسیدند تا مایه سرافکندگی نباشند.»
او ادامه می‌دهد: «در مواردی هم موضوع فقط به امام جمعه اطلاع داده می‌شود و خانواده‌ها و طوایف خودشان اقدام می‌کنند، حتی اگر سال‌ها طول بکشد، یعنی خانواده قربانی خودش به دنبال ردی از متجاوز است و پس از شناسایی در یک فرصت مناسب با او یا همدستان احتمالی‌اش تسویه‌حساب می‌کند. حتی اگر این پروسه سال‌ها طول بکشد، به همین علت این‌گونه پرونده‌ها در این منطقه کمتر رسانه‌ای می‌شود، دلیل تعداد پایین شکایت‌های مطرح شده درخصوص این باند متجاوز هم همین است.»

کد N1897185