معیارهای تاثیر گذار در سئو در نگاه کاربران وب سایت ها

سئو,سئو سایت,خدمات سئو,تغییرات الگوریتم,سئوکار,بازاریابی اینترنتی,

الگوریتم های گوگل دائما در حال تغییر هستند و سئو سایت ها تحت تاثیر آن قرار می گیرد. در این مقاله آموزشی قصد داریم تا این رد نگاه را ریزبینانه تر بررسی کنیم؛ یعنی وارد داخل خود صفحه سایت شویم و اینکه وقتی یک کاربر وارد یک صفحه سایت می شود، به کدام قسمت بیشتر از بقیه نگاه می کند و کدام موارد باعث اذیت چشمی او می شوند؟

الگوریتم های گوگل دائما در حال تغییر هستند و سئو سایت ها تحت تاثیر آن قرار می گیرد. در این مقاله آموزشی قصد داریم تا این رد نگاه را ریزبینانه تر بررسی کنیم؛ یعنی وارد داخل خود صفحه سایت شویم و اینکه وقتی یک کاربر وارد یک صفحه سایت می شود، به کدام قسمت بیشتر از بقیه نگاه می کند و کدام موارد باعث اذیت چشمی او می شوند؟
متاسفانه این نکات بیشتر از دید متخصصان سئو سایت و تولیدکنندگان محتوا دور مانده و نمی دانند یا اینکه کمتر به آن توجه می کنند.

مشکل بیشتر طراحان سایت و بازاریابان اینترنتی
قبل از اینکه 15 حقیقت را بیان کنیم، به یک معضل اساسی مشترک بین اکثر طراحان و بازاریابان اینترنتی اشاره می کنیم. متاسفانه بیشتر طراحان و بازاریابان دید فنی به صفحات سایت دارند و از این رو نمی توانند خود را جای کاربر عادی بگذارند. کاربران عادی هیچ گونه اطلاعاتی در زمینه طراحی سایت نداشته و هدف آن فقط خرید محصول یا مطالعه مطلب مورد نیازشان است و اصلا هم نیازی نیست که بدانند پشت پرده این سایت چیست.
عدم درک صحیح نیاز کاربران و به عبارتی دیگر اینکه خود را جای کاربران نگذاشتن، از مشکلات اصلی طراحان و بازاریابان است. یک سایت فقط مساله فنی نیست که وقتی کاربری بر روی دکمه ای کلیک کرد، عملیات پشت پرده آن به درستی انجام شود؛ بلکه کار اصلی از قبل آن شروع می شود.
یک طراح سایت باید با روانشناسی رفتاری کاربر در پیمایش و نگاه کردن به صفحه سایت آشنایی کامل داشته باشد. طراح باید بداند که وقتی کاربری وارد سایت او می شود، اول از همه کدام نقطه برای او اهمیت بیشتری دارد که البته این می تواند در کسب و کار و سایت هایی با موضوعات مختلف، تفاوت هایی داشته باشد.
تا طراح یا بازاریابی خود را جای کاربر نگذارد و از دید و نگاه او سایت را بررسی نکنند، نمی تواند یک سایت کاربرپسند را ایجاد کند.
15 حقیقت نگاه کاربران به صفحه سایت
1. متن ها بیشتراز عکس ها توجه را به خود جلب می کنند؛ یعنی کاربر اول از همه به متن ها، تعداد کاراکترهای آن، نوع فونت و غیره توجه می کند و سپس عکس را نگاه می کند.
2. نگاه کاربران از قسمت گوشه بالا سمت چپ صفحه شروع می شود و سپس آرام آرام پایین می آید.
3. بیشترکاربران اصلا توجهی به بنرهای قرار گرفته در کنار صفحه نمی کنند.
4. پاراگراف ها هر چه کوتاه تر باشند، بیشتر توسط کاربران خوانده می شود.
5. کاربران فونت های نستعلیق و فانتزی را نمی خوانند.
6. هرچه اندازه یک عکس بزرگتر باشد، توجه بیشتری را به سمت خود جلب می کند.
7. کاربران فقط قسمتی از سایت را که نیاز آن قرار گرفته را مورد توجه و نگاه قرار می دهند.
8. اولین نگاه کاربران به عنوان محتوای سایت است.
9. نگاه کاربران بیشتر به منو و دکمه های سایت تا دیگر قسمت ها است.
10. تبلیغاتی که در قسمت بالا یا چپ سایت قرار می گیرد، بیشتر از دیگر تبلیغات توجه نگاه ها را به خود جلب می کند.
11. تبلیغاتی که در وسط متن ها قرار می گیرد، بیشتر مورد کلیک واقع می شوند.
12. لیست ها توجه نگاه بیشتری را به خود جلب کرده و خوانده می شوند.
13. بیشتر کاربران متن هایی با فونت عجیب و غریب را نمی خوانند.
14. فضاهای سفید تمرکز کاربران به بیشتر می کند و نباید آن ها را نادیده گرفت؛ البته به شرط اینکه درست استفاده شوند.
15. منو هایی که در بالای صفحه قرار گرفته اند، بیشتر از دیگر قسمت ها مورد کلیک قرار می گیرند.
سئوکار ارائه دهنده خدمات سئو می باشد. شما می توانید از آخرین تغییرات الگوریتم و تغییرات در موتورهای جستجو با استفاده از سئوکار مطلع شوید.
کد N1896555