فیلم ناصر ملک مطیعی در «دورهمی» چطور منتشر شد؟ | شبکه تپش، برنامه صداوسیما را چند خرید؟! +تصاویر

ملک مطیعی, ناصر ملک مطیعی, فیلم ناصر ملک مطیعی, ناصر ملک مطیعی دورهمی, ناصر ملک مطیعی در دورهمی, ناصر ملک مطیعی برنامه دورهمی, فیلم ناصر ملک مطیعی در دورهمی, فیلم ناصر ملک مطیعی در برنامه دورهمی, مصاحبه ملک مطیعی, مصاحبه مهران مدیری با ملک مطیعی, فیلم های ناصر ملک مطیعی, شبکه طپش, شبکه تپش, دانلود فیلم ملک مطیعی در دورهمی,

فیلم ناصر ملک مطیعی در «دورهمی» | از زمستان 96 که مصاحبه مهران مدیری با ناصر ملک مطیعی در برنامه دورهمی سانسور شد، خیلی ها دنبال اثری از فیلم این برنامه می گشتند؛ آخر هم پیدا شد، فیلم مصاحبه ناصر ملک مطیعی در «دورهمی» که با دوربین هندی کم یکی از حضار ضبط شده و گفته می شود کسی که فیلم را به شبکه ماهواره ای فروخته، در ازایش 500 میلیون تومان دریافت کرده است...

فیلم دورهمی ملک مطیعی از کجا درز کرد؟پخش نشد، آن‌قدر پخش نشد تا دست آخر خیلی‌ها مصاحبه زنده‌یاد ناصر ملک‌مطیعی در دورهمی را از دریچه دوربین یک تماشاچی دیدند. برنامه‌ نزدیک شب یلدا ضبط شده بود، اما به دلایل نامعلومی اجازه پخش نگرفت، مثل مصاحبه او با برنامه من و شما. 

حالا اما پس از پخش تصویر ملک‌مطیعی، شنیده‌ها حاکی از آن است که حراست صداوسیما برای بازخواست از عوامل دو برنامه به تکاپو افتاده است که فیلم از کجا لو رفته. به‌هرحال بعید بود با وجود ممنوعیت حمل موبایل در برنامه دورهمی، کسی بتواند دور از چشم حراست با هندی‌کم تصویری را ضبط کند، اگرچه با کیفیت پایین. عجیب این‌که دوربین گاهی به سمت تماشاچی‌ها هم می‌رفت، یعنی احتمالا خیلی‌ها متوجه وجود او بودند، ازجمله ماموران حراست سالن؛ بنابراین شایعه شد کسی که فیلم گرفته، غیر خودی نبوده است. 

فیلم برنامه ملک مطیعی؛ چند میلیون؟


رقابت برای خرید این فیلم از ماه‌های قبل در میان دو شبکه برون‌مرزی در جریان بود، اما طپش برنده شد. حالا آرش ظلی‌پور که همزمان با دورهمی‌ در برنامه «من و شما» با زنده‌یاد ملک‌مطیعی گفت‌وگو کرده بود در گفت‌وگو با «شهروند» از پیشنهادهای وسوسه‌انگیزی می‌گوید که به دست او رسیده است: «چه من و چه تهیه‌کننده برنامه از تماس‌های یکی، دو تا از شبکه‌های خارج از کشور عاصی شده‌ایم که برای در اختیار گرفتن نسخه‌ای از برنامه پخش‌نشده‌مان ارقامی نجومی پیشنهاد می‌دهند. من به این اصل معتقدم که یا نباید در جایی کار کنم یا این‌که اگر پذیرفتم در نهاد یا ارگانی کار کنم باید قواعد و قوانین آن‌جا را رعایت کنم. در این مورد نیز تلویزیون به هر دلیلی جلوی برنامه را گرفته باشد، باز هم من به خودم اجازه نمی‌دهم فیلم‌های پخش‌نشده را از مجاری دیگری به نمایش بگذارم.»

ملک مطیعی در دورهمی چه گفت؟


اما حرف از پخش این برنامه از عصر جمعه در شبکه‌های اجتماعی پیچید و بالاخره در قاب تلویزیون نشست. ملک‌مطیعی در حرف‌های خود از خوشحالی‌اش برای حضور در این برنامه گفته بود و علاقه‌ای که به شخصیت امیرکبیر داشت، به‌خصوص این‌که نقش او را در سلطان صاحبقران بازی کرده بود. او هیچ گلایه و انتقادی به سیاست‌ها نکرد و انگار خوب می‌دانست که چطور از روی لبه نازک چینی قدم بردارد تا نکند ترک بردارد و این موضوع دوباره باعث تعجب خیلی‌ها شد: «چرا صداوسیما او را پخش نکرد؟»

ماجرای مصاحبه تلویزیونی ملک مطیعی در دورهمی و من وشما


داستان گفت‌وگوی زنده‌یاد ناصر ملک‌مطیعی از روز ٢٥ آذر آغاز شد. چند روز مانده به شب یلدا که این هنرپیشه کهنه‌کار پای دوربین آرش ظلی‌پور در برنامه من و شما نشست و ناگفته‌های ٤٠‌سال را با دوستدارانش در میان گذاشت. از فردای آن روز تحرکات برنامه دورهمی شروع شد که از ناصر ملک‌مطیعی می‌خواستند در برنامه شب یلدای دورهمی حضور داشته باشد. اول بار در ٢٧آذر بود که ناصرخان در تماس با سازندگان ما و شما خبر از اصرارها و فشارهای عوامل دورهمی داد و درنهایت نیز این اتفاق افتاد؛ که این باعث پاتک من و شما شد، که با اطلاع از پخش برنامه دورهمی در ٢٩آذر چند ساعتی قبل از آن برنامه ما و شما را روی آنتن فرستادند؛ که مدیری با امداد روابط شخصی و مسائل اسپانسرینگ از علی‌عسگری دستور قطع پخش آن برنامه را گرفت.

از آن به بعد خیلی چیزهای پشت‌پرده درباره این برنامه شنیده می‌شد. این‌که یکی از عوامل نزدیک به دورهمی دربه در دنبال خریدار برای نسخه‌ای از آن گفت‌وگو  می‌گردد.

 شنیده‌ها حکایت از معامله ٥٠٠میلیون تومانی تصاویر ناصرخان ملک‌مطیعی می‌کنند.  تصاویر از ردیف وی‌آی‌پی عوامل دورهمی گرفته شده.  تصاویر نه با موبایل بلکه با هندی‌کم ضبط شده!

عکس: ناصر ملک مطیعی در دورهمیانتقاد از صداوسیما بابت لو رفتن فیلم ملک مطیعی


وقتی یک کانال ماهواره‌ای گفتگوی پخش‌نشده برنامه "دورهمی" با ناصر ملک‌مطیعی را به‌نمایش می‌گذارد، این سؤال را به ذهن‌ها متبادر می‌کند که با این‌همه محافظه‌کاری چطور این اتفاق می‌افتد؟!

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، همه‌چیز از یک دعوت آغاز شد؛ دعوتی برای دو برنامه «من و شما» و دیگری یک تاک‌شوی پرطرفدار تلویزیونی به‌نام «دورهمی» که پیش از حضور ناصر ملک‌مطیعی، خبر حضور این میهمان، در سطح گسترده‌ای اطلاع‌رسانی شد. برنامه «من و شما» که همواره جمعه‌ها از شبکه شما پخش می‌شد. این برنامه بدون ارائه توضیحی در یک تغییر کنداکتور قرار شد با حضور ناصر ملک‌مطیعی و علی پروین چهارشنبه ساعت 19 پخش شود. اما لحظاتی از آغاز پخش برنامه نگذاشته بود که به‌بهانه مشکلات فنی برنامه قطع و یک سریال جایگزین آن برای پخش شد. قطع این برنامه با واکنش‌های انتقادی زیادی در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. بسیاری علت آن را ادامه ممنوع‌التصویری ناصر ملک‌مطیعی در تلویزیون دانستند. اما برخی هم گمانه‌‌زنی کردند که مهران مدیری و تیم دورهمی جلوی این پخش را گرفته‌اند و بیشتر جنبه رقابتی داشته است. در ادامه راه این دو برنامه هیچ‌کدام پخش نشدند که بسیاری دلیل این اتفاق را اعمال سلیقه مدیران رسانه ملی دانستند؛ چراکه شاهد پخش اعلامیه مرگ این بازیگر قدیمی سینما از صداوسیما بودیم. چند روزی هم پس از درگذشت این بازیگر فضای مجازی به هر بهانه‌ای با موضوع پخش نکردن این مصاحبه دوباره به پربازدیدترین مطالب و اخبار تبدیل شد و از درون آن بسیاری سو‌ءاستفاده‌گر و مغرض تلاش کردند تا سیاست‌های عرفی و شرعی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال ببرند، تا اینکه روز گذشته خبر پخش این برنامه از یک شبکه ماهواره‌ای به گوش رسید.

کاری نداریم که اصل دعوت مرحوم ملک‌مطیعی برای حضور در یک تاک‌شوی پرطرفدار تلویزیونی چقدر منطقی بوده اما هرچه هست گردانندگان این اتفاق گویا به مقصود خودشان یعنی زیر سؤال بردن سیاست تلویزیون، دست پیدا کرده‌اند، زیرا یکی از جملاتی که بسیار به‌روی آن تأکید داشته‌اند این است که: "چگونه رسانه ملی این ابتکار عمل را از دست داده و فیلم تولیدی رسانه ملی در اختیار یک کانال لس‌آنجلسی قرار می‌گیرد؟". از دیروز تا الآن رسانه‌های مختلف به این موضوع پرداخته‌اند اما با پیگیری‌های انجام‌داده خبرنگار فرهنگی تسنیم ظاهراً این برنامه توسط یک تماشاگر برنامه "دورهمی" فیلمبرداری شده و در اختیار شبکه‌های تلویزیونی و پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی قرار گرفته است. به‌گفته مطلعین این ماجرا، فیلم 38 دقیقه ضبط شده که هم در برنامه "کانتکت شبکه تپش" پخش شده و هم در لیست دانلودهای فضای مجازی قرار گرفته، با توجه به کیفیت و نوع فیلمبرداری انجام‌شده تصویربرداری توسط یک تماشاگر برنامه دورهمی است و نه کار حرفه‌ای تولیدی رسانه ملی!

عکس عوامل دورهمی با ناصر ملک مطیعی