بهبود فروش با گوگل ادوردز

تبلیغات,تبلیغات در گوگل,هزینه تبلیغات,هزینه تبلیغات در گوگل

تلاش برای به دست آوردن مشتری یا مصرف کنندگان بیشتر، از دیرباز وجود داشته است، ولی باید پذیرفت که تبلیغات به شیوه های قدیمی از طریق روزنامه یا پخش کردن تراکت و حتی تبلیغات بنری بزرگ جای خود را به تبلیغات در فضای شبکه های اجتماعی و سایت ها و فضاهایی داده است که روزانه کاربران بیشتری را در خود جای می‌دهند.

علم بازاریابی اینترنتی یا همانdigital marketing  به سرعت در حال فراگیر شدن و گسترده شدن است و میتوان گفت آینده ی درخشان و حضور مستمر در بازار کار مستلزم حضور فعال در شبکه ها اجتماعی و فضای اینترنتی است. به همین منظور این روز ها برای گرفتن سهم بیشتر بازار مبالغ زیادی صرف تبلیغات و معرفی محصول می‌شود.


تلاش برای به دست آوردن مشتری یا مصرف کنندگان بیشتر، از دیرباز وجود داشته است، ولی باید پذیرفت که تبلیغات به شیوه های قدیمی از طریق روزنامه یا پخش کردن تراکت و حتی تبلیغات بنری بزرگ جای خود را به تبلیغات در فضای شبکه های اجتماعی و سایت ها و فضاهایی داده است که روزانه کاربران بیشتری را در خود جای می‌دهند.


و اما گوگل ادوردز چیست و برای بهبود وضعیت فروش و جذب کاربر از آن چه استفاده ای می‌توان کرد؟


از آمار های رسمی جستجوگر محبوب، گوگل و حتی تجربه شخصی خودمان می‌توان به خوبی اثر بخش بودن جایگاه لینک بر میزان کلیک شدن آن را دریافت. ساده بگوییم چند درصد از ما هنگام جست و جوی اینترنتی در گوگل به صفحه ی دو یا سه یا بالاتر می‌رویم؟


اکثرا افراد با کلیک کردن بر روی لینک های یک تا سه و نهایتا در صفحه ی اول به هدف خود می‌رسند و این یعنی در صورت حضور نداشتن در صفحه اول گوگل سهم بازار و امکان ارایه محصولات یا خدمات شما از طریق موتور جستجوی گوگل بسیار پایین می آید و به طبع آن درآمد کمتری خواهید داشت. اگر بخواهیم مزایای حضور در صفحه اول گوگل را به ترتیب بگوییم:


1. کسب و کارتان رو به روی چشم مشتری خواهد بود.


2. بازدید های اینترنتی و آنلاین خود را افزایش می‌دهید.


3. ترافیک سایت خود را بالا می‌برید. (این مورد در رنک گرفتن و امتیاز دهی گوگل بر سایت شما موثر است.)


4. فرصت ایجاد هیجان در مشتری و بازاریابی آنلاین برای شما وجود دارد.


5. اکثر کاربران در لینک های صفحه اول به مقصود خود می‌رسند و شما میزبان آنان خواهید بود.


پس نتیجه میگیریم کسب و کار خودمان را به سطحی برسانیم که در نتایج اول گوگل حضور داشته باشیم. ولی قطعا رسیدن به چنین جایگاهی یک شبه ممکن نیست یکی از روش های موثر و شتاب دهنده برای رسیدن به صفحه اول استفاده از قابلیت گوگل ادوردز است.


خوشبختانه گوگل فرصت بودن در صفحه اول را از همه سایت ها نگرفته است و شما می‌توانید با پرداخت هزینه به شرکت گوگل در ساعت هایی که خود تعریف میکنید و در برخی از کلید واژه ها لینک اول قرار بگیرید.


مزایای تبلیغات گوگل ادوردز و امکانات و اختیاراتی که به ما می‌دهد:


1. سیستم پرداختی گوگل ادوردز به روش ( CPC : Cost Per Click ) است. یعنی اگر کاربر بر روی لینک شما کلیک کرد ادوردز مبلغی را از حساب‌تان برداشت می‌کند و شما برای نمایش آگهی خود هزینه پرداخت نمی‌کنید.


2. پرداخت هزینه و نمایش تبلیغات در گوگل به صورت مزایده ای می‌باشد. یعنی اگر برای کلید واژه خاصی چند سایت مختلف تبلیغ درخواست کنند، جایگاه اول به کسی اختصاص داده می‌شود که پول بیشتری پرداخت کرده است.


نکته: میزان پرداخت به ازای هر کلیک تنها معیار رتبه بندی آگهی های گوگل نیست و میزان کیفیت و ارتباط تبلیغات و سایت تبلیغ کننده نیز در رتبه بندی تبلیغات موثر است.


3. امکان انتخاب زمان تبلیغ برای شما وجود دارد. هر کسب کاری ترافیک ساعتی مخصوص به خود را دارد مثلا اگر مشتریان شما دنبال خرید تور باشند، در ساعت کاری رسمی سرچ بیشتری خواهند داشت. زیرا کاربران ترجیح میدهند برای کسب اطلاع بیشتر و اطمینان از فرایند تکمیل رزرو با شما در تماس باشند. پس تبلیغات ادوردز شما در ساعات کاری نمایش داده می‌شود و در ساعت های شب و دیر وقت برداشته خواهد شد.


4. شما میتوانید میزان هزینه ای که برای کمپین های خود نیاز دارید را به صورت دستی مدیریت کنید و یا آن را به گوگل بسپارید. اما به طبع تنظیم دستی بودجه، بسیاری از هزینه ها را کاهش خواهد داد.


از مزایای گوگل ادوردز گفتیم، ولی نباید مشکلات استفاده از این سرویس فوق العاده در ایران را در نظر نگیریم، پرداخت برای سرویس های گوگل با پول رایج ایران، ریال امکان پذیر نیست و به همین سبب امکان داشتن کارت بانکی و پرداخت با ارز های دیگر و تبدیل ریال از اصلی ترین مشکلات بر سر راه شما خواهد بود.


برخی از مشکلات دیگر:


1. امکان متوقف شدن کمپین ها: هر از چندگاهی باید تمام کمپین ها چک شوند و از در جریان بودن آنها اطمینان حاصل کرد.


2. محدودیت بودجه: گاهی شما به دلایلی بودجه تبلیغات خود را محدود می‌کنید در چنین حالتی باید آن را سریعا افزایش دهید تا تبلیغ شما نمایش داده شود.


3. تنظیم هدف گیری موقعیت: گاهی اوقات تنظیمات اشتباه موقعیت باعث می شود تبلیغ در مکانی که شما زندگی می‌کنید نمایش داده نشود.


4. مسدود شدن آی پی های داخلی: دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد چرا شما به دنبال محصولات یا خدمات مرتبط با شرکت خود هستید. اما اینکار ممکن است تبلیغ خودتان را برای شما نشان دهد و در نهایت باعث بازدیدهای ناخواسته گردد. برخی از افراد ممکن است آی پی آدرس دفتر کاری خود را در کمپین مسدود کرده باشند تا از بروز چنین بازدیدهای ناخواسته ای جلوگیری نمایند. در این صورت باید تنظیمات مربوط به آی پی خود را تغییر دهید.


5. عدم تایید کلمات کلیدی : گوگل ادوردز دارای سیاست های کاری خاص خود است و برای نمایش تبلیغ نباید سیاست های تبلیغاتی آن را زیر پا گذاشت، اگر فرمت تبلیغاتی شما از نظر گوگل صحیح نباشد، آن را متوقف می‌کند. در این صورت باید مشکل را عیب یابی کنید و در صورت لزوم با تیم ادوردز در تماس باشید.


کار کردن در این حوزه و راه اندازی اکانت گوگل ادوردز در نظر اول ساده به نظر می‌رسد اما واقعیت امر این است که در حین پرداخت و راه اندازی کمپین ها مشکلاتی اتفاق خواهد افتاد، و علاوه بر این مورد، ساختن کمپین، ادبیات تشویقی و ترغیبی نیاز به دانش عمیق در حوزه بازاریابی دیجیتال و گوگل  ادوردز خواهد داشت. اما مشکلات ما را از استفاده از این موقعیت بسیار عالی منع نخواهند کرد. استفاده از تیمی موفق و حرفه ایی که به صورت تخصصی خدمات ادوردز را انجام میدهند ریسک از دست دادن کاربر های شما را کاهش خواهد داد. تیم جی ادز با چندین سال سابقه در حوزه گوگل ادوردز ساخت اکانت، مدیریت و شارژ اکانت ادوردز شما را از اولین مرحله تا پایان همراهی خواد کرد.
کد N1887951