نقوی حسینی آبستراکسیون در کمیسیون امنیت را پنهان کرد/سه‎شنبه درباره CFT نظر می‎دهیم

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: در جلسه آینده کمیسیون امنیت مجلس، در خصوص تایید یا عدم تایید لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم اعلام نظر می‌کند.

سیدحسین نقوی‌حسینی در خصوص نشست امروز یکشنبه (6 خرداد ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این کمیسیون به جهت اهمیت لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم روز شنبه (5 خرداد ماه)، جلسه ویژه و فوق العاده‌ای را تشکیل داد و بحث‌های مفصلی را با میهمانان جلسه پیرامون مفاد لایحه انجام داد و امروز نیز مجددا این مباحث ادامه پیدا کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از دستگاه‌های مختلف، نمایندگانی در این جلسه حضور داشتند و آقای عراقچی نیز از طرف وزارت خارجه حاضر بود و مفصل پیرامون این موضوع صحبت شد.

وی افزود: استدلال موافقان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم این است که حق تحفظی که در لایحه پیش بینی شده و اعلامیه تفسیری که آورده شده، جلوی خسارت‌ها را گرفته و مسدود خواهد کرد.

نقوی حسینی ادامه داد: مخالفان الحاق ایران به این کنوانسیون نیز استدلال حقوقی و قانونی دارند که این حق تحفظ‌ها قابل اعمال نیست و مخالف متن توافق است و به لحاظ حقوقی فاقد ارزش می‌باشد، همچنین اعلامیه تفسیری نیز ارزش حقوقی ندارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی استدلال های یکدیگر را شنیدند ولی کمیسیون به نتیجه ای نرسید، بنابراین مقرر شد تا در جلسه سه‌شنبه بحث‌ها صورت بگیرد و نتیجه نهایی اعلام شود و کمیسیون حتما در خصوص تایید یا عدم تایید لایحه اعلام نظر می‌کند.

 

گفتنی است ساعاتی پیش علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی از جنجال در جلسه امروز این کمیسیون امنیت ملی و آبستراکسیون مخالفان لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم خبر داده بود. (اینجا) اما نقوی حسینی که روز چهارشنبه هفته گذشته مخالفتش با این لایحه را از تریبون علنی مجلس عیان کرد، هیچ اشاره ای به این موضوع نکرد.

2727

کد N1885570