ایجاد فشار بر دولت یعنی بازی در پازل دشمن

سیاسی

عضو ارشد حزب اعتدال و توسعه گفت:رسانه‌ها افراد و جریان ‌هایی که در این شرایط که دولت آمریکا ایجاد کرده‌است، به دنبال مچ گیری و یا فشار بر دولت هستند ناخواسته در همان پازلی بازی می کنند که مطلوب دشمنان است.

امیر مسعود هراتیان عضو ارشد حزب اعتدال و توسعه در گفت‌و گو با ایسنا، در ارتباط با ضرورت همدلی مسئولان و سیاستمداران ایرانی مقابل اظهارات مسئولان آمریکایی اظهار کرد: تجربه نشان داده است که ملت ایران و عموم کنشگران سیاسی و حتی منتقدان منصف داخلی، فارغ از جناح بندی‌های مرسوم سیاسی و نیز اختلاف دیدگاه و سلایقی که دارند، همواره در برابر دشمنان خارجی موضع واحدی گرفته‌اند و منافع ملی را بر هر چیز دیگری ترجیح داده‌اند.

وی ادامه داد: اکنون هم که سران جدید ایالات متحده آمریکا با زیرپا گذاشتن تعهدات بین ‌المللی خود به شکلی آشکارا و عریان برنامه‌های خصمانه خود را اعلام کرده و به دنبال اجرایی کردن آن هستند، ضروری است که همه فعالان سیاسی و ارگان‌های رسانه‌ای آن ها درکی درست از وضعیت کنونی و مخاطرات احتمالی در آینده داشته باشند.

این فعال سیاسی اعتدالگرا گفت: اینکه برخی افراد و جریان‌ها بدون توجه به منافع کلان ملی و مصلحت نظام بخواهند از فضای مسمومی که به واسطه عملکرد دولت آمریکا ایجاد شده در مسیر منافع حزبی و گروهی خود استفاده کنند، اصلا پذیرفتنی نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: آنچه که اکنون بیش از هر چیز از رسانه‌ها و فعالان سیاسی انتظار می‌رود این است که هم‌راستا با سیاست‌های کلان کشور و در همکاری با ارکان تصمیم گیر و مجریان دستگاه دیپلماسی ایران اجازه ندهند فضای عمومی کشور و اذهان شهروندان با تزریق پیام‌های نا امید کننده و البته نادرست مشوش شود.

هراتیان در پایان گفت: طبعا هیچ فردی اجازه و البته توان نیت خوانی ندارد . با این وجود با قاطعیت باید بگویم رسانه‌ها افراد و جریان ‌هایی که در این شرایط به دنبال مچ گیری و یا فشار بر دولت هستند ناخواسته در همان پازلی بازی می کنند که مطلوب دشمنان است.

انتهای پیام

کد N1885257