مقتدی صدر به هوادارنش: در حمایت از من و یا علیه تهدیدات اعتراضات برپانکنید

بین الملل,مقتدی صدر,انتخابات پارلمانی,فهرست سائرون

رهبر جریان صدر عراق خواستار عدم برگزاری تظاهرات در حمایت از تشکیل دولت از سوی وی و یا تهدیدات شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیه الیوم، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق با صدور بیانیه‌ای که در حساب رسمی توییتری وی منتشر شده است، گفت: ای دوستان، تنها چیزی که از شما می‌خواهم این است که تصویر خوبی از خاندان صدر نشان دهید. از شما در این مرحله نمی‌خواهم که برای حمایت از تشکیل دولت یا برای تهدیدها، تظاهرات برگزار کنید.

وی در ادامه گفت: هر کس که دست به چنین کاری بزند، عراق را به کوره جنگ و خشونت می‌کشاند. نیازی به تعدی به کشورهای همسایه وجود ندارد، اما درباره اشغالگری باید بگویم که تا زمانی که اشغالگر وجود داشته باشد ما نیز از موضع خود کوتاه نخواهیم آمد.

صدر همچنین گفت: همانطور که تنها وارد منطقه الخضراء شدم، در حال حاضر نیز در مقابل چالش‌های طائفه‌ای و انحراف‌ها و سیاست‌مداران فاسد و نفوذی‌ها خواهم ایستاد تا از شیوه گذشتگان خود دفاع کنم و اهدافمان را محقق سازم و به افراد شریف کرامت دهم.

رهبر جریان پیروز در انتخابات پارلمانی عراق در ادامه گفت: به افراد طائفه‌گرا اجازه صف بندی نمی دهم و به دنبال تقسیم منصفانه ثروت نفتی میان ملت عراق هستم  و به دنبال آن هستم که عراق را از فقر و خشکسالی و مداخله‌های خارجی دور سازم، چراکه من یک عراقی هستم و ترسی ندارم.

فهرست سائرون به رهبری مقتدی صدر توانست در انتخابات اخیر پارلمانی عراق با کسب 54 کرسی بیشترین کرسی ها را در مقایسه با دیگر فهرست ها و احزاب کسب کند.

 

کد N1884014