فراوانی املاک تجاری بیش از سرانه در یک منطقه سبب رکود می‌شود

سیاسی

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: فراوانی املاک تجاری بیش از سرانه در یک منطقه سبب رکود می‌شود.

مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به عامل رکود املاک تجاری اظهار کرد: باید ببینیم بازارهای موازی و جذابی که اطراف املاک وجود دارد، چگونه می‌توانند جذب سرمایه داشته باشند، چنانچه جذابیت بیشتری داشته باشند فرصت بهتری را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند.

وی بیان کرد: قطعاً جاذبیت از سمت املاک به سمت بازارهای موازی مثل بازار ارز، سکه و بورس حرکت می‌کند. چنانچه بازارهای موازی نتوانند انتظار سرمایه‌گذار را برآورده کند، مطمئن‌ترین راهش این است که سرمایه‌گذار به سمت املاک(تجاری، مسکونی و گردشگری و اداری) ‌روند. فراوانی املاک تجاری بیش از سرانه در یک منطقه‌ای نمی‌تواند جاذبه سرمایه‌گذاری باشد و مطمئناً با رکود مواجه می‌شود.

وی ادامه داد: به‌عنوان مثال جایی نیاز به دو مجتمع تجاری بزرگ دارد اما می‌بینیم در کنارش ده‌ها مجتمع تجاری ساخته می‌شود و این عامل سبب ایجاد ظرفیت مازاد و رکود در وضعیت موجود می‌شود و نمی‌تواند سرمایه‌های لازم را به خود جلب کند.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تلاش کنیم منابع مالی در راستای توسعه صنعت، فناوری، رشد و شکوفایی و توسعه متوازن کشور باشد. چنانچه منابع کشور به سمت ملک و خانه هدایت شود ممکن است سبب  ایجاد ارزش افزوده شود اما به رشد تولید ناخالص ملی منجر نخواهد شد.

انتهای پیام

کد N1883751