معاون رئیس‌جمهور آمریکا:

ترامپ احتمالا از دیدار با کیم منصرف شود

بین الملل,کیم و ترامپ

معاون رئیس‌جمهور آمریکا احتمال دارد که ترامپ از دیدار با رهبر کره‌شمالی صرف‌نظر کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهوری آمریکا اظهار داشت که کره‌شمالی نباید تلاش کند با دادن وعده‌هایی، که خواهان عملی کردن آنها نیست، از آمریکا امتیازاتی بگیرد.

پنس، روز گذشته در گفت‌وگو با «فاکس‌نیوز»، افزود «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی با این تصور که می‌تواند «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا را فریب دهد، دچار اشتباه شده است.

وی در پاسخ به این سوال، که آیا این احتمال وجود دارد که رئیس‌جمهوری آمریکا از دیدار برنامه‌ریزی خود با کیم جونگ‌اون در سنگاپور منصرف شود، گفت: «شکی در این امر نیست.»

کره‌شمالی، هفته گذشته در اعتراض به برگزاری مانور نظامی مشترک آمریکا و کره‌جنوبی، نشست مقام‌های عالی‌رتبه سئول و پیونگ‌یانگ برای گفت‌وگو بر سر موضوعات نظامی را لغو و اعلام کرد که چنانچه اقدامات تحریک‌آمیز کنونی ادامه یابد، ممکن است برنامه دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ‌اون در ماه آینده نیز لغو شود.

 

لغو احتمالی نشست ۱۲ ژوئن سنگاپور، یعنی اولین نشستی که قرار بود میان رهبران دو کشور آمریکا و کره شمالی برگزار شود، می‌تواند شکست بزرگی برای دونالد ترامپ محسوب شود که خود را در آستانه دستیابی به بزرگترین موفقیت سیاسی دوران ریاست‌جمهوری‌اش می‌دانست.

 

 

 

 

کد N1882032