کرایه تاکسی گران می شود؟ | آخرین وضعیت افزایش نرخ کرایه 97

تاکسی, کرایه تاکسی, نرخ کرایه تاکسی, افزایش کرایه تاکسی, کرایه تاکسی تهران, کرایه تاکسی 97, نرخ کرایه تاکسی 97,

کرایه تاکسی گران می شود؟ | پیشنهاد فرمانداری تهران این است که کرایه‌ها از 5/12درصد بیشتر افزایش پیدا نکند. این را محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران می گوید. در همین حال، یک نماینده مجلس می گوید: افزایش نرخ کرایه تاکسی ها به صلاح جامعه نیست، بویژه قشر کم درآمد.

هر‌ساله در ماه‌های اردیبهشت و خرداد از سوی مدیران شهری زمزمه افزایش قیمت کرایه‌های تاکسی و ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی به گوش می‌رسد. این افزایش قیمت در حالی مطرح است که در سخنان و اقدامات مدیران شهری و دیگر مسئولان در این حوزه افزایش امکانات و توسعه سیستم حمل‌و‌نقل عمومی باید در اولویت قرار بگیرد، چون اقدامات در این زمینه میزان آلودگی هوا، ترافیک و دیگر مشکلات تهدید‌کننده کلانشهرهای کشور را کاهش می‌دهد. رئیس شورای شهر تهران با اشاره به رد مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس توسط فرمانداری تهران از پیشنهاد فرمانداری برای افزایش حداکثر ۵/۱۲‌درصدی نرخ کرایه‌های تاکسی خبر داد. این واکنش فرمانداری به مصوبه شورای شهر تهران در حالی مطرح می‌شود که در روزهای اخیر عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: نرخ کرایه اتوبوس و تاکسی در سال جاری باید ثابت بماند. همچنین غلامحسین آرامی، معاون فنی و عمرانی فرماندار تهران در روند بررسی این مصوبه تصریح کرد: اعضای شورای شهر تهران، چندی قبل از افزایش میانگین ۱۰‌درصدی کرایه‌های تاکسی، اتوبوس و مینی‌بوس خبر داده بودند، اما در حال حاضر این رشد حدود ۵ /۱۲‌درصد است که باید بیشتر بررسی شود.
در دوران مدیریت شهری سال‌های قبل هر‌ساله افزایش نرخ‌ها کرایه‌ها بر اساس مصوبه شورای شهر تهران 10 تا 15‌درصد افزایش می‌یافت. این مساله رانندگان و مسافران را با دردسرهای فراوانی روبه‌رو می‌کرد. محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران درباره افزایش نرخ کرایه اتوبوس، تاکسی و ون گفت: بر اساس چند آیتم از جمله شرایط آب‌و‌هوا، ترافیک و شب متوسط کرایه‌ها 5/12‌درصد افزایش پیدا کرده که نرخ معقولی است. همچنین یک عضو شورای استان تهران نیز با اشاره به اینکه ایرادات قانونی به مصوبه شورای شهر تهران وارد بود، گفت: به‌عنوان مثال در مصوبه اخیر شورا نرخ کرایه‌های حمل‌و‌نقل عمومی را شناور کرده بودند و بعضی از خطوط چهار‌درصد تا 22‌درصد افزایش نرخ داشتند. محمد قانبیلی تاکید کرد:‌ افزایش نرخ کرایه‌ها باید متناسب با رشد تورم باشد و هر چند‌درصد تورم داشته باشیم، باید نسبت به آن کرایه‌ها نیز افزایش یابد. به‌گفته او با توجه به بازگشت مصوبه شورای شهر تهران درباره افزایش کرایه‌های اتوبوس و تاکسی،‌ بنابراین نرخ کرایه‌های وسایل حمل‌و‌نقل عمومی قطعا تا نیمه خرداد افزایش نمی‌یابد. با این تفاسیر در صورتی که رانندگان اقدام به اخذ کرایه بیشتر از مسافران کنند و بدون در نظر گرفتن نرخ مصوب تخلفی مرتکب شوند، شهروندان می‌توانند از طریق برقراری تماس با سامانه 1888 با ثبت شماره خط و تاکسی خواستار پیگیری تخلف از سوی سازمان شوند.

مخالفت فرمانداری با افزایش کرایه‌ها
روز گذشته رئیس شورای شهر تهران درباره رد مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس توسط هیات انطباق فرمانداری تهران گفت:‌ نامه فرمانداری تهران به شورای شهر ارسال شده و این موضوع در کمیسیون حمل‌و‌نقل در حال بررسی است و روز سه‌شنبه هفته آینده در صحن شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد. پیشنهاد فرمانداری تهران این است که کرایه‌ها از 5/12درصد بیشتر افزایش پیدا نکند. محسن هاشمی تاکید کرد: تخصیص پرداخت مطالبات مردم توسط شهرداری تهران یکی دیگر از دستورجلساتی بودکه در روزهای اخیر مورد بحث و بررسی اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت. به گزارش ایسنا، به‌گفته او در این زمینه شهرداری لایحه جدیدی ارائه کرده است و تا زمانی که این لایحه ارائه می‌شود مقرر شد تا سه ماه آینده مصوبات شورا مبنای کار قرار گیرد.

وضعیت مبهم کرایه‌ها در سال ۹۷
همچنین نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس در سال جاری باید ثابت بماند و افزایش 5/12‌درصدی منطقی نیست، گفت: افزایش کرایه‌ها به هیچ‌ وجه به ‌صلاح جامعه به‌ویژه قشر ضعیف نیست. سهیلا جلودارزاده با تاکید بر اینکه افزایش غیرمنطقی نرخ کرایه‌های حمل‌و‌نقل عمومی بی‌رغبتی شهروندان نسبت به استفاده از حمل‌و‌نقل عمومی را به‌دنبال دارد، افزود: وضعیت اقتصادی مردم مطلوب نیست و از آنجایی که قشر ضعیف جامعه بیشتر از حمل‌و‌نقل عمومی استفاده می‌کنند، در این زمینه باید به‌نحوی اقدام کرد که فشار اقتصادی مضاعفی به آنها تحمیل نشود. او با بیان اینکه کرایه‌های حمل‌و‌نقل عمومی باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود تا رانندگان به‌صورت خودسرانه اقدام به افزایش کرایه‌ها نکنند، تاکید کرد: از افزایش هرگونه نرخ حمل‌و‌نقل عمومی باید جلوگیری شود، زیرا حقوق کارگران در سال جاری تنها 20‌درصد افزایش پیدا کرده و در این زمینه بهتر است نرخ کرایه‌ها ثابت بماند و افزایش نرخ نداشته باشیم. این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: در واقع 200‌هزارتومانی که به حقوق کارگران افزوده شده باید میان سبد هزینه‌های خانواده آنها تقسیم شود و توان پرداخت هزینه‌های دیگر را ندارند، از این رو می‌طلبد عزم مناسبی بر کنترل قیمت‌ها وجود داشته باشد تا سلیقه‌های شخصی بر تعیین آنها اعمال نشود. جلودارزاده ادامه داد: با افزایش غیرمنطقی کرایه فشارها تنها متوجه قشر ضعیف و متوسط جامعه است. به گزارش خانه ملت، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: باید مدیریت سالمی بر نحوه تعیین کرایه‌های حمل‌و‌نقل عمومی حاکم شود تا منجر به تضییع حقوق شهروندان نشود.

اندر حکایت افزایش نرخ کرایه‌ها در تهران
افزایش نرخ کرایه‌های ناوگان حمل‌و‌نقل شهری در شرایطی مطرح می‌شود که توسعه حمل‌و‌نقل عمومی می‌تواند به حل مشکلات متعدد در شهرها کمک کند. از سوی دیگر برخی مدیران شهری توجه به وضعیت معیشتی رانندگان تاکسی را در افزایش نرخ کرایه‌ها مدنظر قرار می‌دهند. هرچند در وضعیت اقتصادی کنونی رانندگان تاکسی نیازمند حمایت هستند، اما این دلیل نمی‌شود که به هر میزان کرایه‌ها افزایش یابد. در این میان مجید فراهانی، دیگر عضو شورای شهر تهران بر این باور است که شهرداری تهران برای توسعه مترو راهی جز واقعی‌کردن قیمت بلیت مترو ندارد. از سوی دیگر معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز عوارض‌کردن ورود به محدوده طرح ترافیک، پارک حاشیه‌ای و عوارض بزرگراه‌های شهر تهران را تنها راه برای توسعه حمل‌و‌نقل عمومی و زیرساخت‌های توسعه شهری می‌داند. البته این افزایش هزینه‌ها تنها بخشی از هزینه‌های است که شهرداری تهران می‌تواند تنها در حوزه حمل‌ونقل عمومی از جیب مردم دریافت کند. در حوزه نوسازی، ساخت‌وساز، جمع‌آوری پسماند، عوارض کسب و پیشه و... نیز شهرداری با افزایش هزینه‌ها سعی دارد تا در ازای دریافت این عوارض خدمات به شهروندان ارائه کند. توجه به هزینه‌هایی که شهرداری تهران برای تهرانی‌ها تراشیده است، نشان می‌دهد که شهرداری به‌صورت ضمنی و آهسته با حذف دولت از پرداخت سوبسیدهایی که در بخش یارانه بلیت مترو و اتوبوس، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و سهمی که باید در توسعه مترو پرداخت کند، موافق است. از سوی دیگر با کاهش سهم خود به‌عنوان یکی از متولیان توسعه حمل‌و‌نقل عمومی خواستار اخذ تمام هزینه‌ها از شهروندان تهرانی است. به گزاش تیتر شهر، به‌گفته فراهانی برای حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک، راهی جز گسترش حمل‌و‌نقل عمومی به‌ویژه مترو و اتوبوس وجود ندارد. این در حالی است که توسعه حمل‌و‌نقل عمومی آخرین راه چاره برای کاهش معضلات تهران نیست، بلکه اولین راهکار مطابق قوانین برای حل مشکلات کلانشهرها از جمله تهران است که قانونگذار در بخش‌های مختلف به آن اشاره کرده است.

کد N1881999