ویژگی‌خودروی حمل زندانیان چیست؟

سیاسی

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور توضیحاتی را پیرامون تولید خودروی ویژه حمل زندانیان، کسری بودجه سازمان زندان‌ها و اردوگاه‌های ویژه محکومان مواد مخدر ارایه داد.

به گزارش ایسنا اصغر جهانگیر در حاشیه سی و یکمین جشن گلریزان ستاد دیه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت تولید خودروی ویژه حمل زندانیان گفت: یک نمونه از این خودروها در اصفهان تولید و رونمایی شد و به دنبال این هستیم اگر اعتبارات لازم جذب شود، بتوانیم تولید این خودرو را به صورت انبوه پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: خودروی طراحی و تولید شده، علاوه بر دارا بودن ضریب ایمنی بالا، امکان فرار زندانیان را به صورت چشمگیری کاهش می‌دهد و تولید هر خودرو بین ۲۵ تا ۴۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

جهانگیر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کسری بودجه سازمان زندان‌ها در سال ۹۷ برطرف شده یا خیر؟ گفت: متاسفانه همچنان بالای هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم.

رییس سازمان زندان ها درباره بدهی سازمان زندان‌ها به نهادهای دولتی مانند ادارات آب، برق، گاز و ... گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ میلیارد تومان به این نهادها بدهی داریم و به این سازمان‌ها گفته‌ایم هر موقع بودجه اختصاص یابد، بدهی‌شان را پس می‌دهیم.

جهانگیر در خصوص اعتبارات لازم برای تکمیل اردوگاه‌های ویژه محکومان مواد مخدر گفت: دولت سالانه برای ۷ اردوگاه محکومان مواد مخدر باید حداقل ۸۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص دهد که معمولاً یک سوم تخصیص می‌یاید و آن یک سوم نیز یا پرداخت نمی‌شود یا زمانی پرداخت می‌شود که عملاً بابت نگهدای هزینه می‌شود.

انتهای پیام

کد N1881619