سفارت پاراگوئه در قدس امروز با حضور رئیس جمهور این کشور افتتاح می‌شود

ایسنا نوشت: رئیس جمهور پاراگوئه شامگاه یکشنبه برای مشارکت در مراسم افتتاح سفارت این کشور در قدس اشغالی وارد اراضی اشغالی شد.

منابع در قدس اشغالی گزارش دادند، "هوراسیو کارتس"، رئیس جمهور پاراگوئه به منظور حضور در مراسم انتقال سفارت کشورش از تل‌آویو به قدس وارد اراضی اشغالی شد.

در همین راستا، امانوئل نحشون، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پاراگوئه امروز دوشنبه سفارت خود در فلسطین اشغالی را از تل‌آویو به قدس اشغالی منتقل می‌کند.

نحشون در پستی در پایگاه ارتباط جمعی "توئیتر" با اشاره به سفر کارتس تصریح کرد که «این روز، روزی تاریخی برای ماست!»

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ایلادیو لویساگو، وزیر خارجه پاراگوئه هم در همین راستا در گفتگو با رادیو 970 "ای ام" اعلام کرد که تصمیم انتقال سفارت پاراگوئه به قدس به صورت مستقل و بدون تاثیر پذیری از هیچ کشور دیگری اتخاذ شده است.

بدین ترتیب، پاراگوئه دومین کشور در آمریکای لاتین پس از گواتمالا است که به تبعیت از آمریکا سفارت خود را به قدس منتقل می‌کند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه دسامبر سال 2017 قدس را به عنوان "پایتخت رژیم صهیونیستی" به رسمیت شناخت و دستور انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس را صادر کرد و سفارت این کشور عملا در تاریخ 14 مه به قدس منتقل شد.

52310

کد N1881407