اقدام‌های مثبت بانک پارسیان برای خروج از اقتصاد تک محصولی

كلان ، پولی ، مالی,استقلال,اقتصاد,نقدینگی,سرمایه گذاری بانک,اقتصاد تک محصولی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد مشارکت بانک پارسیان در طرح‌های فولادی گام مثبتی برای خروج از اقتصاد تک محصولی است.

به گزارش ایلنا؛ آقا میری ضمن بیان مطلب فوق گفت: حضور بخش خصوصی و به خصوص بانک پارسیان درعرصه طرح‌های صنعتی نظیرطرح گندله‌سازی اپال سنگان پارسیان و طرح پارس فولاد سبزوار، توانسته است اشتغال پایدار و مولد در راستای شعارسال مبنی برحمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشد.

وی خاطرنشان کرد: هرچقدر تولید درمایحتاج داخلی بیشتر شود می‌توان دوران سخت تحریم ها را با سهولت بیشتری پشت سر گذاشت و اجرای طرح‌های فولادی با سرمایه گذاری بانک پارسیان گام مثبتی برای رسیدن به استقلال از اقتصاد تک محصولی نفت خواهد بود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر لزوم صادرات فولاد، گفت: لازم است به جنبه صادراتی این طرح ها به عنوان قطب دوم اقتصاد پس از نفت توجه شود و مبنا را پس از رفع تولید داخل بر صادارت گذاشته تا با تکیه بر آن بتوان اقتصاد را از تنگناها عبور داد.

بنابراین به نظر می‌رسد طی سال های اخیر ظرفیت قابل توجهی به زنجیره تولید فولاد کشور اضافه شده و با نگاهی اجمالی به کارنامه شرکت سرمایه گذاری بانک پارسیان درطرح‌های اخیر فولادی نظیر طرح گندله سازی اپال سنگان و طرح  پارس فولاد سبزوار می‌توان دریافت که طرح‌های فولادی کشور درنتیجه حضور بانک پارسیان در این مدت به حصول نتیجه نزدیک‌تر شده‌اند، به طوریکه در سال ۹۲ تا پایان ۹۴ به میزان ۳۵ میلیون تن به زنجیره فولاد کشور اضافه شده و بدیهی است که رسیدن به چنین موفقیتی بدون تلاش و سرمایه گذاری بانک پارسیان قابل دستیابی نبود و امید می‌رود امسال مقادیر بیشتری درمدار تولید قرارگیرد.

گفتنی است هدف از سرمایه گذاری در این طرح ها هدایت بخشی از نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید و تکمیل وایجاد توازن در زنجیره فولاد بر اساس سند راهبردی ۱۴۰۴ فولاد کشور، توسعه مناطق کمتر توسعه یافته ونیز تولید وایجاد اشتغال پایدار و در نهایت تقویت اقتصاد مقاومتی است که بانک پارسیان نقش خطیری دراین راه پیمود.

 

کد N1881168