العبادی و صدر طی دیداری در بغداد: دولت عراق با مشارکت تمام گروه‌ها تشکیل خواهد شد

بین الملل,مقتدی صدر و العبادی

رهبران ائتلاف «سائرون» و «النصر» طی دیداری در بغداد، بر ضرورت مشارکت تمامی گروه‌ها در تشکیل دولت آینده عراق و نیز تسریع در روند تشکیل آن تاکید کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق و «مقتدی صدر» رهبر جریان «صدر»، شب گذشته در بغداد دیدار کردند.

دفتر نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای تصریح کرد، العبادی در دیدار با مقتدی صدر، ضمن تبریک مجدد به مردم عراق در برگزاری انتخابات در موعد مقرر، از نیروهای امنیتی در حمایت از رای‌دهندگان و حفظ بی‌طرفی در جریان انتخابات قدردانی کرد.

العبادی همچنین «از تمامی گروه‌ها خواست نتایج انتخابات پارلمانی را بپذیرند و اعتراض‌ها را از طریق راه‌های قانونی مطرح کنند» او همچنین خواستار رسیدگی کمیسیون عالی مستقل انتخابات به اعتراضات نامزدهای انتخابات شد.

نخست‌وزیر عراق «بر اهمیت تحرک سریع پیروز شدگان در انتخابات و ایفای ماموریت‌شان در پارلمان» تأکید کرد  و گفت که یکی از اهداف دیدار با صدر، رایزنی برای تسریع در تشکیل دولت آینده عراق است.

العبادی رهبر ائتلاف النصر که ائتلافش یعنی «النصر» با ۴۲ کرسی در جایگاه سوم پیشتازان انتخابات عراق قرار دارد، اظهار داشت: «دولت آینده، دولتی مقتدر خواهد بود که بستر ارائه خدمات زیاد، اشتغال‌زایی، ارتقای سطح زندگی مردم و مبارزه با فساد را فراهم می‌کند.»

مقتدی صدر نیز، که ائتلاف «السائرون» به ریاست وی با ۵۴ کرسی پیشتاز انتخابات پارلمانی عراق شد، به نوبه خود گفت که دیدارش با العبادی حاوی این پیام بود که دولت آینده، حافظ حقوق تمامی ملت عراق خواهد بود.

صدر گفت: «دست نیاز خود را به سوی تمامی گروه‌هایی دراز می‌کنیم که خواهان آبادی کشور هستند.»

رهبر ائتلاف السائرون با تاکید بر این‌که «دولت آینده کاملا عراقی خواهد بود»، بر ضرورت تسریع در تشکیل حکومتی که تمامی آرمان‌های مردم عراق را محقق سازد، تاکید کرد.

طبق این گزارش، دیدار رئیس ائتلاف «سائرون» و رئیس ائتلاف «النصر» پس از کمتر از ۲۴ ساعت از اعلام نتایج رسمی انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ صورت گرفته است.

کد N1880624