تجمع شاهرود | علت اعتراضات مردم شاهرود چیست؟

تجمع, تجمع شاهرود, اعتراضات شاهرود, تجمع امروز شاهرود, علت تجمع در شاهرود, اعتراضات مردم شاهرود, علت اعتراضات مردم شاهرود, در شاهرود چه خبر است, عکس تجمع شاهرود, شاهرود امروز, اداره راه استان سمنان, تجمع اعتراضی شاهرود,

شاهرود یکی از شهرهای بزرگ استان سمنان است که امروز شاهد تجمع و اعتراضات مردم بود؛ علت تجممع مردم شاهرود، انتقال اداره کل راه و ترابری استان سمنان از شاهرود به مرکز استان است. امروز در پی اعلام این تصمیم اصناف و بازاریان شاهرود تحصن کردند و جمعی از مردم در فلکه جمهوری شاهرود تجمع نمودند...

تجمع امروز شاهرود


اصناف و بازاریان شاهرود در اعتراض به انتقال اداره کل راه و ترابری استان مرکز شاهرود به سمنان، امروز شنبه بازار و مغازه های خود را تعطیل نمودند و در فلکه جمهوری اسلامی به نشانه اعتراض اجتماع کردند.
قریب رئیس اتاق اصناف شاهرود در جمع معترضین در سخنانی با اشاره به بیانات امام جمعه شاهرود در خطبه های نمازجمعه بر حل این مشکل تاکید کرد و از مسئولین خواست به دغدغه مردم توجه کنند.
لازم به ذکراست با توجه به زمزمه های انتقال اداره کل راه و ترابری استان به مرکزیت شاهرود که ۶۰ سال است در شاهرود مستقر است از روز چهارشنبه اعتراضاتی در شهرستان رخ داده است که امام جمعه شاهرود در خطبه های نمازجمعه شاهرود بصورت مفصل بدان اشاره و از مسئولین استانی و کشوری درخواست کرد به خواسته های مردم توجه کنند و خود را نوکر و ولی نعمت آنان بدانند.

علت اعتراضات شاهرود


نماینده مردم سمنان گفت: برای اینکه تنش‌ها را پایان دهیم با رایزنی‌های انجام شده قرار را بر این گذاشتیم که راه و شهرسازی در مرکز استان باشد و راهداری و حمل ونقل جاده‌ای دو بخش باشد که راهداری آن در شاهرود و حمل و نقل جاده آن در سمنان واقع باشد، اما هردو تحت عنوان یک اداره کل باشند.
احمد همتی در خصوص اعتراضات اخیر مردم شاهرود در مورد انتقال اداره کل به مرکز استان سمنان، گفت: در خرداد ۹۰ ادغام وزارت راه و ترابری با مسکن و شهرسازی را داشتیم که تبدیل به وزارت راه و شهرسازی شد، این ادغام در همه استان‌ها اجرا شد به جز استان سمنان که به دلیل یکسری قانون‌شکنی مانع این ادغام شدند.
نماینده مردم سمنان تصریح کرد: در سال ۹۵ هم مصوباتی در خصوص راهداری ها تصویب شد که در آنجا هم به دلیل قانون شکنی ها مانع اجرای این قوانین در سمنان شدند. این مسائل باعث شده بود اداره تابع وزارت راه و شهرسازی در سمنان ساختار اداری متفاوتی از سایر استان ها داشته باشند. به همین دلیل در روند کاری و وضعیت بودجه وضعیت نامناسبی داشتیم، چراکه همه استان ها با اسامی جدید دریافت بودجه داشتند سمنان با اسم و روند قدیمی اداری دریافت بودجه داشت.
وی ادامه داد: در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی مصمم است در سمنان هم قوانین را مانند سایر استان‌ها اجرایی کند. طبق مصوبه شورای عالی اداری و با امضای رئیس‌جمهور و طبق قانون تقسیمات کشوری و دستور وزیر راه و شهرسازی قاعدتا باید اداره کل جدید در مرکز استان مستقر باشد.
نماینده سمنان با اشاره به حساسیت مردم نسبت به انتقال اداره کل به مرکز استان، افزود: برای اینکه به تنش‌ها پایان دهیم با رایزنی‌های انجام شده قرار را بر این گذاشتیم که ساختمان راه و شهرسازی در مرکز استان باشد و راهداری و حمل ونقل جاده‌ای دو بخش باشد که راهداری آن در شاهرود و حمل و نقل جاده آن در سمنان واقع باشد، اما هردو تحت عنوان یک اداره کل باشند. درمجموع براساس تجمعات اخیر این آخرین تصمیمی است که گرفته شده است.

کد N1880486