ملاقات ماه و خواهرخوانده زمین در شامگاه فردا

فناوری

در شامگاه فردا پنج‌شنبه سیاره ناهید به نزدیکترین فاصله خود با ماه می‌رسد که در این زمان فرصت مناسبی برای رصد این پدیده نجومی ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایسنا روز پنج‌شنبه 27 اردیبهشت در ساعت 22 و 41 دقیقه سیاره زیبای ناهید در  4.8 درجه‌ای جنوب کره ماه قرار می‌گیرد.

اما با توجه به اینکه در ساعت مذکور این اجرام غروب کرده‌اند، شامگاه همین تاریخ بهترین فرصت برای مشاهده هم‌نشینی هلال زیبای ماه و سیاره ناهید خواهد بود.

سیاره "زهره" یا "ناهید" دومین سیاره بعد از تیر (عطارد) در منظومه خورشیدی است. این سیاره همانند زمین اتمسفر دارد؛ اما اتمسفر زهره ضخیم‌تر از زمین است و همین امر نفوذ به آن را دشوار کرده است. با وجود این اخیرا دانشمندان موفق شدند از این اتمسفر ضخیم عبور کرده و نگاهی اجمالی به سطح سیاره زهره بیندازند.

ناهید به لحاظ شباهت‌های زیادی که با زمین دارد، خواهر زمین نامیده می‌شود. در ابتدای حیات 4 میلیارد ساله این سیاره بسیار شبیه زمین بوده است؛ ولی از آنجایی که سیاره ناهید از زمین به خورشید نزدیکتر است، باعث شده تا طی زنجیره‌ای از وقایع، زهره به یک جهنم واقعی تبدیل شود. 

علاوه بر آن اتمسفر آن مملو از دی‌اکسید کربن است و همین امر فضای آن را فضایی مسموم و کشنده کرده است؛ از این رو تاکنون هیچ موجود زنده‌ای بر سطح سیاره زهره یافت نشده است.

انتهای پیام

کد N1878827