شیطان لباس سرآشپز به تن می‌کند

سینما و تئاتر,شهاب‌الدین حسین‌پور,سرآشپز پیشنهاد می‌کند,آرش فلاحت‌پیشه

به گزارش خبرنگار ایلنا، آرش فلاحت‌پیشه از بازیگران فعال تئاتر ایران این روزها با نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» در تالار ایوان شمس روی صحنه می‌رود.

وی که در اجراهای موفق گذشته این اثر نمایشی حضور داشته است، درباره ضرورت اجرای مجدد «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» به خبرنگار ما گفت: اجرای مجدد این اثر امکانی را فراهم می‌کند تا مخاطبان و علاقه‌مندانی که نتوانسته‌اند در اجراهای گذشته به تماشای «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» بنشینند، امکان تماشای آن را داشته باشند. ضمن اینکه اجرای مجدد آثار پرمخاطب اتفاق خوبی است.

فلاحت‌پیشه استفاده از زبانی ساده و دلنشین برای پرداختن به داستان یکی از اساطیر شاهنامه فردوسی را یکی از ویژگی‌های نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» دانست که می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد.

این بازیگر فعال عرصه تئاتر درباره نقش خود در نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» توضیح داد: من در این نمایش در نقش شیطان روی صحنه می‌روم که به شکل یک سرآشپز وارد نمایش می‌شود. این نقش بازی جذابی دارد و در عین حال می‌تواند برای مخاطب دلنشین باشد.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه یک گروه تئاتری وقتی معنای درست پیدا می‌کند که عواملی حرفه‌ای در کنار هم قرار گیرند، یادآور شد: در نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» این اتفاق افتاده است. آقای یاراحمدی به‌عنوان دراماتورژ به خوبی متن را بازنویسی کرد و ساختار کلی اثر را شکل داد. عوامل مختلف نمایش تحت کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور، در خدمت جهان کلی نمایش بودند تا این اثر به درستی شکل بگیرد.

نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور و تهیه‌کنندگی ایرج رحمانی از روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین و با استقبال قابل توجه مخاطبان و علاقه‌مندان به تئاتر، اجرای عمومی خود را در تالار ایوان شمس آغاز کرد.

در این نمایش که اثری کمدی موزیکال است و براساس داستان‌های زیبای شاهنامه فردوسی و با بهره بردن از شیوه‌های مدرن و نمایش‌های آئینی سنتی شکل گرفته است، شهرام قائدی، رامین ناصرنصیر، آرش فلاحت‌پیشه و مهدی فریضه و شهاب‌الدین حسین‌پور به ایفای نقش می‌پردازند.

«سرآشپز پیشنهاد می‌کند» با دراماتورژی و بازنویسی محمد امیر یاراحمدی ساعت ۲۱:۳۰ در تالار ایوان شمس واقع در بزرگراه جلال آل احمد، ابتدای بزرگراه کردستان به صحنه می‌رود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید بلیت نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» با مراجعه به سایت فروش اینترنتی www.tik۸.com نسبت به تهیه بلیت این اجرا اقدام کنند.

عکس: مهدی آشنا

کد N1864626