فیلم: ماجرای کودتا در عربستان | دیشب در کاخ پادشاهی ملک سلمان چه خبر بود؟

عربستان, تیراندازی, کودتا, ملک سلمان, کاخ ملک سلمان, تیراندازی عربستان, تیراندازی در عربستان, کودتا در عربستان, تیراندازی در کاخ ملک سلمان, تیراندازی دیشب, تیراندازی دیشب عربستان, تیراندازی دیشب کاخ ملک سلمان, تیراندازی در کاخ عربستان, کاخ پادشاهی عربستان, تیراندازی در کاخ پادشاهی عربستان, کودتا در عربستان سعودی, کودتا ضد ملک سلمان, حمله به عربستان, ترور سلمان بن عبدالعزیز, ماجرای کودتا, ماجرای کودتا در عربستان, ماجرای کودتای عربستان, کودتای عربستان, کودتا در ریاض,

فیلم: ماجرای کودتا در عربستان | شب گذشته صدای تیراندازی و شلیک ضد هوایی در کاخ ملک سلمان پادشاه سعودی در ریاض شنیده شد. برخی منابع از رویت یک پهپاد در آسمان ریاض و شلیک ضدهوایی ها به آن خبر دادند. گفته می شود ملک سلمان در زمان حمله در کاخ خود نبوده. برخی علت تیراندازی را کودتا در عربستان و یا درگیری مسلحانه خاندان سعودی دانسته اند.

شب گذشته تعدادی از کاربرن توییتر مدعی شدند صدای تیراندازی در ریاض، به دلیل نزدیک شدن پهپادی به کاخ «ملک سلمان» پادشاه عربستان و شلیک ضد هوایی‌ها بوده است.

فیلم: تیراندازی در کاخ ملک سلمان


فیلم: ماجرای کودتا در عربستان | دیشب در کاخ پادشاهی ملک سلمان چه خبر بود؟فیلم: ماجرای کودتا در عربستان | شب گذشته صدای تیراندازی و شلیک ضد هوایی در کاخ ملک سلمان پادشاه سعودی در ریاض شنیده شد. برخی منابع از رویت یک پهپاد در آسمان ریاض و شلیک ضدهوایی ها به آن خبر دادند. گفته می شود ملک سلمان در زمان حمله در کاخ خود نبوده. برخی علت تیراندازی را کودتا در عربستان و یا درگیری مسلحانه خاندان سعودی دانسته اند.

علت تیراندازی دیشب در عربستان


ساعتی بعد مقام‌های عربستانی اعلام کردند حادثه تیراندازی در نزدیکی کاخ «ملک سلمان» پادشاه این کشور، به دلیل حضور یک پهپاد رخ داده است.
سخنگوی پلیس ریاض گفت نیروهای مستقر در ایست‌بازرسی نزدیک کاخ پادشاه عربستان از حضور یک فروند پهپاد ناشناس خبر داده و ضد هوایی‌های مستقر در ریاض، به طرف آن تیراندازی کردند.
یک مقام ارشد عربستان نیز اعلام کرد «ملک سلمان» هنگام وقوع این حادثه در کاخ پادشاهی ریاض حضور نداشته است.

جزییات تیراندازی در کاخ ملک سلمان


نیروهای امنیتی عربستان سعودی، شنبه‌شب اعلام کردند یک هواپیمای بدون سرنشین را در اطراف ریاض، در منطقه‌ای که کاخ‌های پادشاهی سعودی در آن قرار دارد، سرنگون کرده‌اند.
خبرگزاری رسمی عربستان (واس)  گزارش داد که یک ایست بازرسی در «خزامه»، حدود ساعت هشت شب به وقت محلی، یک پهپاد کوچک که از راه دور کنترل می‌شد، را رصد کرده‌ است.
در پی این اقدام، موجی از شایعات در شبکه‌های اجتماعی داغ شد که از یک کودتای نظامی علیه خاندان پادشاهی عربستان خبر می‌داد.
در اخبار اولیه حتی اشاره شد که با آغاز تیراندازی‌ها ماموران امنیتی «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه و «محمد بن‌سلمان» ولیعهدش را به یک پایگاه هوایی منتقل کرده‌اند.
اما دقایقی بعد معلوم شد که علت تیراندازی نزدیک شدن یک پهپاد اسباب‌بازی به آسمان قصر بوده که محافظان را ناچار به هدف‌گیری آن کرده است.
به گفته سخنگوی پلیس ریاض، حادثه ساعت هفت و ۵۰ دقیقه عصر به وقت محلی رخ داده است و محل واقعه محله «خزامه» در شمال غرب ریاض بوده که یکی از کاخ‌های سلطنتی در آن قرار دارد.
با این حال، یک مقام ارشد حکومت عربستان به خبرگزاری رویترز گفته‌است که ملک سلمان، پادشاه آن کشور در زمانی که این واقعه رخ داده در کاخش در ریاض حضور نداشت و در جای دیگری از پایتخت بود.
گزارش‌ها حاکی‌ است که طی ماه‌های گذشته و از زمانی‌که ولیعهد عربستان، اقدام‌های اقتصادی و سیاسی خود را آغاز کرده و دست به گشایش‌هایی در فضای اجتماعی و فرهنگی این کشور زده، تمهیدات امنیتی در اطراف کاخ پادشاهی و مراکز اصلی حکومتی افزایش یافته‌ است.
کد N1863992