بادامچی: در هر کاری قبل از محافظه‌کاری باید به قانون عمل شود

سیاسی

یک عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اظهارات اخیر رییس‌جمهور در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید، گفت: باید قبل از محافظه‌کاری به قانون عمل کنیم. مدیرانی که تعهد دارند اهداف دولت را پیگیری کنند باید به قانون عمل کنند.

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اظهارات اخیر رییس‌جمهور که در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید در مذمت سکوت مدیران دولتی بیان شده، گفت: این مطالب بسیار خوبی بود که مطرح شد. وقتی مدیر طراز اول یک کشور می‌خواهد در پیشبرد اهداف یک جامعه اقدام کند در گوشه‌ای هم به بحث مدیریتی و جایگاه و تیزهوشی مدیران اشاره می‌کند. آنقدر جامعه به این مسائل نپرداخته، این اطاعت‌های بی‌چون و چرا باعث شده خیلی از استعدادهای درون جامعه ما نهفته بماند.

وی افزود: شاید آقای رییس‌جمهور از بیان این موضوعات به جایی رسیدند که می‌خواهند هر کسی در جایگاه خود از مدیران ارشد جامعه طبق قانون اساسی عمل کند و این موضوع، موضوع خوبی است.

بادامچی با تاکید بر اینکه ما در هر کاری قبل از محافظه‌کاری و رعایت جوانب باید قانون را اجرا کنیم، گفت: چرا که قانونگذار چشم‌انداز میان مدت و بلند مدت را در نظر می‌گیرد. اشاره ایشان به دقت در اجرای قوانین و توجه به این قوانین به ویژه قانون اساسی است، قانونی که ظرفیت‌های بزرگ دارد، بدون تحلیل‌های بدون کارشناسی باید به آن عمل شود، در این صورت مشکل در جامعه برطرف می‌شود.

این عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: ما در تمام زمینه‌ها قانون داریم، ۱۲ هزار قانون داریم، مثلا هوای پاک که اواخر سال پیش از سوی دولت لایحه آن فرستاده شد و تصویب شد و تمام ابعاد محیط زیستی ما در آن لحاظ شد که اگر ناقص است مدیران باید اعلام کنند و بازنگری شود منتها می‌بینیم در خیلی جاها مسائل کوچکی مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

بادامچی در پایان تاکید کرد: اما نتیجه‌گیری اصلی من از سخنان رییس‌جمهور این است که مدیران و آنان که نسبت به پیگیری اهداف دولت تعهد دارند باید به قانون عمل کنند.

انتهای پیام

کد N1863928