ادامه برنامه‌ها و دیدارهای معاون سیاسی وزیر امور خارجه در نروژ

سیاست خارجی,سیدعباس عراقچی,ایران و نروژ

به گزارش ایلنا، سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه که به دعوت آقای وگر استرومن، همتای نروژی و به منظور برگزاری دور هشتم رایزنی‌های سیاسی دو کشور در اسلو بسر می‌برد، روز جمعه در دومین روز از سفر خود با روی آنجولیک، معاون وزارت صنعت، تجارت و شیلات نروژ ملاقات کرد.

وی در این ملاقات با اشاره به دیرپا بودن همکاری‌ها و روابط دو کشور مخصوصا در زمینه‌های نفت و گاز و شیلات، بر ضرورت تشکیل کمیته‌های دوجانبه برای توسعه و راهبری همکاری‌ها و دستیابی به سازوکارهای مناسب بانکی و مالی در زمینه‌های مورد علاقه تاکید کرد.

روی آنجولیک در این دیدار گفت: نروژ از تجربیات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مالی و فنی خوبی برای کار و سرمایه‌‌‌گذاری در ایران برخوردار است. شرکت‌های نروژی علاقه‌مند به حضور و توسعه آن در بازار بزرگ ایران هستند و بسیاری از آنها مجددا دفاتر خود را در تهران گشایش کرده‌‌اند.

وی با تاکید بر لزوم اهمیت دستیابی به راهکارهای مالی و بانکی، اظهار داشت: در نروژ اراده کافی برای تداوم و گسترش مناسبات با ایران وجود دارد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه ملاقات‌‌های خود، با اودن هالورسن معاون سیاسی وزارت امور خارجه نروژ نیز پیرامون همکاری‌های دوجانبه، برجام و تحولات و بحران‌های منطقه‌ای دیدار و تبادل نظر کرد.

شایان ذکر است ملاقات با سوریده، وزیر امورخارجه و استرومن، قائم مقام وزارت امور خارجه، سخنرانی در جمع محققان و نمایندگان برخی از شرکت‌‌‌ها در موسسه نوپی و مصاحبه با روزنامه آفتن پوستن از دیگر برنامه‌‌‌های عراقچی در این سفر بودند. 

کد N1863150