هر انتقادی به جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم، نقد خود است

سیاسی

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی، سازندگی و توسعه کشور را در گرو مطالبه گری مردم دانست و گفت: مردم برای تقویت حاکمیت باید با روحیه مطالبه گری همیشه در صحنه حاضر باشند.

به گزارش ایسنا ، حسین مرعشی ظهر امروز در کنگره استانی حزب کارگزاران سازندگی استان در تالار حافظ بجنورد، اظهار کرد: حفظ کشور به حفظ مردم آن است و توده های مردمی که اصالت داشته باشند، تعیین کننده اند.

وی با بیان اینکه اگر هر انتقادی به جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم، نقد خود است، ادامه داد: رئیس جمهور نیز انتخاب خودمان است و باید خود پاسخگوی تمامی رفتارها و اتفاقات کشور باشیم.

وی اضافه کرد: سیاست، اقتصاد و فرهنگ را مردم می سازند و باید با بازگشت به خود نیرومند شویم.

مرعشی با اشاره به اینکه باید حمایت مشروع باشد، خاطرنشان کرد: البته این به معنای تعریف بیجا از مسئولی نبوده و انتقاد در زمان خود لازم اما در شرایط فعلی اتحاد تمامی احزاب و دو جبهه اصول گرا و اصلاح طلب برای سازندگی ایران نیاز است.

وی با تاکید بر اینکه مردم فعال و مطالبه گر کشور را می سازند، گفت: مسئولی اگر عملکرد ضعیف دارد، با شمشیر انتقاد وی را اصلاح کنیم و از هر شخص در هر سمتی باید سوال کنیم و نگذاریم این مطالبات به کینه و بغض تبدیل شود.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی افزود: احساس خستگی در سیاست ریشه اش فرار از مسئولیت است و باید بسیار فعال در صحنه های سیاسی کشور حضور داشته باشیم.

مرعشی حزب را محلی برای گفت و گو و کشف حقیقت نامید و ادامه داد: باید با گفت و گو و مذاکره راه حل ها را پیدا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران به جبهه اصلاحات دل بسته و امیدوارند، تصریح کرد: از سال 92 تا کنون در سه انتخابات مهم ملت ایران با قاطعیت به این جبهه رای داده پس در این راستا وظیفه سنگینی بر دوش داریم.

وی در بخشی از سخنان خود به محرومیت خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: در ماه های آینده با تشکیل کارگاهی در زمینه مسائل اقتصادی، مشکلات این استان مطرح و بررسی شود.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: از ماموریت های مهم هر حزب در استان ها، پیگیری طرح های توسعه آن استان است.


انتهای پیام
کد N1863068