اتاق‌های بازرگانی ایران و سریلانکا می‌توانند باعث ارتقای روابط شوند

مجلس,علی لاریجانی,ایران و سریلانکا

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی روز گذشته در دیدار با رانیل وکرم سینگ نخست‌وزیر سریلانکا گفت: یکی از اهداف این سفر گسترش روابط پارلمانی و اقتصادی میان ایران و سریلانکاست و با دیدارهایی که صورت گرفت، زمینه‌های گسترش این همکاری‌ها کاملا فراهم است.

وی افزود: روابط ایران و سریلانکا دارای سابقه تاریخی است و حتی در شرایط سخت هم این دو کشور با یکدیگر روابط سیاسی و اقتصادی داشته‌اند.

رئیس مجلس اضافه کرد: ما پروژه‌های مشترکی با یکدیگر داشته‌ایم و با شناخت بیشتر از سطح نیازهای یکدیگر، تعداد این پروژه‌‌ها بالاخص که کشور شما خواهان یک جهش اقتصادی است، می‌‌تواند افزایش پیدا کند.

لاریجانی ادامه داد: اکنون نیز دو، سه پروژه ایران در این کشور انجام داده است که مراحل نهایی آن در حال انجام است و به زودی پایان خواهد یافت.

همچنین در این دیدار نخست‌‌‌وزیر سریلانکا اظهار داشت: ما خیلی خرسندیم که پذیرای هیات پارلمانی ایران هستیم و امیدواریم که در این سفر بتوانیم روابط پارلمانی دو کشو را تقویت کنیم زیرا مجلس در سطح روابط تاثیر بسزایی دارد.

رانیل وکریم سینگ ادامه داد: رئیس‌‌‌‌جمهور به‌زودی به ایران سفر خواهد کرد و این سفر می‌‌‌تواند زمینه‌‌‌های همکاری جدیدی را ایجاد کند. 

وی افزود: ما به دنبال عادی‌‌‌‌سازی روابط اقتصادی بعد از تحریم‌‌‌ها با ایران هستیم و امیدواریم که سطح روابط اقتصادی مانند روابط سیاسی میان دو کشور گسترش پیدا کند.

نخست‌وزیر سریلانکا اضافه کرد: سریلانکا از نظر اقتصادی در حال تغییرات مثبتی است و بخش خصوصی در اینجا خیلی فعال شده است و ما تلاش داریم که این بخش با دولت و بخش خصوصی ایران مذاکراتی داشته باشند.

رانیل وکریم سینگ یادآور شد: دوران قدیم تحریم سخت بود و ما معتقدیم که این مسائل باید برطرف شود و شرایط تسهیل گردد تا تجار دو کشور بتوانند با یکدیگر به راحتی ارتباط داشته باشند.

کد N1863037