لزوم تشکیل کارگروهی در مجلس برای حل مشکلات خوزستان

سیاسی

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تشکیل کارگروهی در مجلس برای چاره‌جویی در رابطه با مشکلات خوزستان، گفت: طرح جامع شهر اهواز، حاشیه‌نشینی، پروژه مترو و کمربندی اهواز از جمله موضوعاتی است که باید به آن پرداخته شود.

به گزارش ایسنا ، محمدرضا رضایی کوچی پنج شنبه در جلسه توسعه برنامه‌ریزی استان، اظهار کرد: برای من قابل توجه است که چرا نرخ بیکاری خوزستان با وجود صادرات ۸۰ درصد از نفت ایران و ظرفیت‌های بسیار دیگری که دارد، از مناطق دیگر کشور بیشتر است.


وی بیان کرد: با آنکه از شهر اهواز روزی بیش از یک میلیون بشکه نفت تولید می‌شود، عوارض آلایندگی نفت متناسب با حق شهر پرداخت نمی‌شود. یکی از مسائلی که پیگیری خواهیم کرد این است که با توجه به بحث اعمال ماده ۲۳۶ آیین‌نامه داخلی مجلس از حقوق آلایندگی اهواز دفاع کنیم.

رضایی با بیان اینکه مترو اهواز پس از ۱۲ سال، کمتر از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اظهار کرد: با توجه به شرایطی که دیدم، بعید می‌دانم تا ۱۰ سال آینده به نتیجه برسد.

وی گفت: مردم خوزستان بر گردن همه کشور حق دارند. این مردم در دوران دفاع مقدس فداکاری‌های بسیاری داشتند و همچنین امروز نیز با داشتن ثروت‌هایی نظیر نفت و گاز و محصولات کشاورزی سهم بزرگی در توسعه اقتصاد کشور دارند.


انتهای پیام

کد N1862885