سلطانی فر: تیم ملی فوتبال یک ماه دیگر با ترکیه بازی می کند

فوتبال,تیم ملی فوتبال,جام جهانی,وزارت ورزش و جوانان,مسعود سلطانی فر

به گزارش ایلنا، سلطانی فر، افزود: روابط ترکیه و ایران با اراده رهبران و روسای جمهوری دو کشور در حال پیشرفت است و دو کشور از ظرفیت فراوانی برخوردار هستند که باید از آنها به نحو مناسبی بهره برداری شود.

وی با اشاره به تاکید دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط با ترکیه ، اظهار داشت : خوشحالیم دو ملت دوست و برادر نقش موثری در توسعه منطقه دارند.در زمینه ورزش نیز دو کشور روابط خوبی دارند و باید از توانمندهای یکدیگر به صورت متقابل استفاده بکنیم .

وزیر ورزش و جوانان گفت : ترکیه در بسیاری از رشته های ورزشی مانند ایران وضعیت مناسبی در منطقه و جهان دارد ، فوتبال در ترکیه رشد روزافزونی داشته و متاسفیم که تیم این کشور به جام جهانی راه پیدا نکرد.

سلطانی فر خاطر نشان کرد که یک ماه دیگر و قبل از جام جهانی دیدار دوستانه ای بین تیم های دو کشور ایران و ترکیه انجام خواهیم داشت .

وی با اشاره به اینکه ایران در رشته های والیبال جزوه 10 تیم برتر دنیا است ، همچنین در رشته های تکواندو و وشو ایران رده قهرمانی جهان را دارد، گفت : در این رشته می توانیم تجارب و توانمندی های خود را در اختیار ترکیه قرار دهیم و به طور مشخص آماده برگزاری دوره های تربیت مربی و مدرس و برگزاری اردوهای آموزشی برای ورزشکاران این کشور هستیم . ایران در سال های اخیر سازمان های غیر دولتی در حوزه جوانان را توسعه داده و دراین زمینه آمادگی تبادل تجربه با ترکیه را داریم .

سلطانی فر با اشاره به توسعه گردشگری بین ایران و ترکیه گفت : ترکیه پس از عتبات عالیات در عراق دومین مقصد گردشگری ایرانیان است . آماده همکاری های عمیق تر و جدی تر با ترکیه هستیم .قدرتی که از اتحاد ایران و ترکیه بوجود می آید برای عده ای خوشایند نیست .

وزیر جوانان و ورزش ترکیه نیز در این دیدار با اشاره دیدارهای متعدد و مکرر روسای جمهوری دو کشور و وزیران خارجه دو کشور،گفت : اراده رهبران دو کشور راه را برای همکاری در زمینه ورزش و جوانان هموار می کند. 

وی راه یافتن ایران به جام جهانی فوتبال را تبریک گفت و افزود: ترکیه در زمینه برگزاری اردوهای تدارکی در مجموعه های ورزشی این کشور آماده همکاری با ایران است .از نظر سیاسی وحدت ایران و ترکیه برخی کشورها را ناخشنود می کند.

کد N1862226