«خانه صفا» کجاست؟ | فیلم: اقامتگاه بومگردی خانه صفا در کویر مرنجاب

بومگردی, بوم گردی, اخبار بوم گردی, بوم گردی چیست, بومگردی چیست, بومگردی مرنجاب, کویر مرنجاب, اقامتگاه مرنجاب, خانه صفا, خانه صفا مرنجاب, فیلم خانه صفا, فیلم مرنجاب, فیلم کویر مرنجاب, نشانی خانه صفا, عکس بومگردی, گردشگری, ایرانگردی, جهانگردی,

«خانه صفا» کجاست؟ | یکی از اقامتگاه های بومگردی در کویر مرنجاب، خانه صفا نام دارد. قدمت خانه صفا بیش از 350 سال است. این بنا در دوره های مختلف (از صفوی تا پهلوی) ساخته و ترمیم شده است. قسمتي از اين مجموعه تاريخي توسط یک زوج طبيعت گرد تبديل به اقامتگاه بوم گردي شده است...

اقامتگاه بومگردی خانه صفا در مرنجاب


خانه ی صفا يكي از عمارت هاي مجموعه ی تاريخي بني طبا، در حياطي به سبك معماري گودال باغچه است كه قدمت بنا به اوايل دوره ی پهلوي اول و حياط و سرداب های آن به دوره ی صفويه بر مي گردد. 
«خانه صفا» کجاست؟ | فیلم: اقامتگاه بومگردی خانه صفا در کویر مرنجاب«خانه صفا» کجاست؟ | یکی از اقامتگاه های بومگردی در کویر مرنجاب، خانه صفا نام دارد. قدمت خانه صفا بیش از 350 سال است. این بنا در دوره های مختلف (از صفوی تا پهلوی) ساخته و ترمیم شده است. قسمتي از اين مجموعه تاريخي توسط یک زوج طبيعت گرد تبديل به اقامتگاه بوم گردي شده است...

مجموعه ی تاريخي بني طبا شامل چهار حياط ، یک کارگاه قدیمی پارچه بافی و یک آب انبار بوده كه از دوران صفويه تا اوايل دوره ی پهلوي اول ساخته شده است.
قدمت خانه بيش از ٣٥٠ سال مي باشد. در آن زمان بزرگان بيدگل از ميرزا معصوم طباطبائي كه از توليد كنندگان و تجار بنام پارچه ( شعر بافي) بود دعوت كردند تا با خانواده از زواره به بيدگل مهاجرت كنند و به اين شكل سنگ بناي خانه گذاشته شد.
در اواخر قاجاريه يكي از نوادگان ميرزا معصوم به نام حاج آقا شهاب بني طبا دوباره خانه را بازسازي و تجارت پارچه را احيا مي كند.
اين روزها قسمتي از اين مجموعه تاريخي توسط زوج طبيعت گرد، علي محسني و نسترن سعادتي تبديل به اقامتگاه بوم گردي شده است با ظرفيت ٤٠ نفر براي تورهاي طبيعت گردي و تاريخي ، سفرهاي دسته جمعي دوستانه و خانوادگي.
در سرداب اصلي ،رستوراني سنتي با غذاهاي خانگي ميزبان مهمانان كوير زیبای مرنجاب است.
كافه دارچين نیز در سرداب ديگر خانه، محيطي دنج و صميمانه براي مهمانان فراهم كرده است.
کد N1860504