کاوه مدنی کیست؟

ماجرای کاوه مدنی +عکس | معاون سازمان محیط زیست، از ایران فرار کرد؟! | پاسخ کاوه مدنی به #متهم گریخت!

کاوه مدنی, عکس کاوه مدنی, عکس های کاوه مدنی, عکسهای کاوه مدنی, کاوه مدنی کیست, ماجرای کاوه مدنی, فرار کاوه مدنی, استعفای کاوه مدنی, کاووس سید امامی, دستگیری فعالان محیط زیست, جاسوس محیط زیست, تصاویر کاوه مدنی, علت استعفای کاوه مدنی, معاون سازمان محیط زیست, سازمان محیط زیست, عیسی کلانتری, رقص کاوه مدنی, دکتر کاوه مدنی, کاوه مدنی محیط زیست, کاوه مدنی معاون محیط زیست, کاوه مدنی بازداشت, کاوه مدنی مالزی, فرار معاون محیط زیست,

کاوه مدنی کیست؟ +عکس | کاوه مدنی معاون سازمان حفاظت از محیط زیست همزمان با انتشار عکس و شایعاتی در فضای مجازی، از ایران رفت و از مقام خود استعفا داد. خبر بازداشت کاوه مدنی در جریان دستگیری فعالان زیست محیطی به گوش رسید، خبری که خود کاوه مدنی درباره آن سکوت کرد، اما رئیس سازمان محیط زیست آن را کذب دانست. جزئیات ماجرای کاوه مدنی را در ادامه بخوانید.

فرار کاوه مدنی از ایران


انصاف نیوز نوشت: «کاوه مدنی» معاون سازمان محیط زیست که در زمان انتشار عکس‌های جنجالی او از سوی اصولگرایان، در سفر خارج از ایران بود، به کشور برنگشت.
مدنی پس از انتشار تصاویر و حمله‌های رسانه‌های تندرو به او، در حالی که در سفر کاری در خارج کشور بود، از همانجا استعفا داد و استعفای او پذیرفته شد.
محمود صادقی، نماینده‌ی تهران نیز در این باره در توییتر نوشت: «‏امروز از یک منبع موثق شنیدم ‎کاوه مدنی معاون سازمان حفاظت محیط زیست، ایران را ترک کرده است. همسر او نیز که ممنوع الخروج شده بود با رفع ممنوع الخروجی کشور را ترک کرد. درس عبرتی برای نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور!»

واکنش کاوه مدنی به حاشیه ها


«کاوه مدنی» معاون سازمان محیط زیست که طراح ایده «بی زباله» بود، در واکنش به حاشیه‌‌سازی‌های روزهای اخیر، در توئیتر نوشت:
«‏فاجعه بسیار بزرگتر از آن چیزی است که ما می بینیم.
همچنان به ‎#بی_زباله شدن ‎#امید داریم در حالیکه عده ای به ‎#زباله پراکنی اصرار دارند.
‎#بی_زباله بودن را ‎#از_خودمان_شروع_کنیم»

توییت جدید کاوه مدنی؛ متهم گریخت!


کاوه مدنی، معاون سازمان محیط زیست که در روزهای گذشته خبرهایی درباره خروجش از ایران و استعفا از محیط زیست منتشر شده بود، در توییت تندی، این استعفا را تایید کرد و البته جاهلان فضای مجازی را نواخت.در توییت کاوه مدنی، استاد امپریال کالج لندن که به هشتگ متهم_گریخت تاخته، آمده است:
آری، #متهم_گریخت از سرزمینی که در آن، #جاهلان_مجازی، علم و دانش و تخصص را پس می زدند و با #توهم_توطئه در جستجوی محکومی بودند تا همه مشکلات را بر گردن گیرد چرا که آنها خوب دریافته بودند که پیدا کردن #مقصر و #دشمن و #جاسوس، از #مسئولیت_پذیری و #مشارکت در حل مشکلات، بسی آسان تر است.

عکس کاوه مدنی


کاوه مدنی بخاطر عکس زیر که او را در یک مهمانی مختلط نشان می دهد، تحت فشار قرار گرفت و هنگام حضور در خارج از کشور، از معاونت سازمان محیط زیست استعفا داد.بازداشت کاوه مدنی


تسنیم درباره ماجرای بازداشت کاوه مدنی نوشت: عصر روز بیست و دوم بهمن ماه محمود صادقی؛ نماینده مجلس از بازداشت کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد.
وی در حساب کاربری توییتری خود نوشت: «امروز صبح با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، برای اطلاع از علت بازداشت فعالان محیط زیست و اقدامات دولت تماس داشتم، ایشان گفتند کاوه مدنی را نیز دیروز بازداشت کرده‌اند.»
اما چند ساعت پس از این ادعاهای نماینده مردم تهران در مجلس، عکسی از کاوه مدنی در کنار عیسی کلانتری منتشر شد که نشان می‌داد این فرد در بازداشت به سر نمی‌برد.
تمامی حدس و گمان‌ها در روزهای اخیر ادامه یافت و سرانجام  کاوه مدنی؛ معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در توییتی به بازداشت برخی فعالان زیست محیطی واکنش نشان داد اما سخنی از بازداشت و بازجویی خود به میان نیاورد.
شایعات در این باره ادامه یافت تا اینکه عیسی کلانتری؛ رئیس سازمان محیط زیست امروز در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین پیگیری‌های بازداشت فعالان محیط‌ زیست و کاوه مدنی اظهار کرد: وزارت اطلاعات پیگیر این موضوع است البته آقای مدنی بازداشت نشده و از پرونده مرحوم کاووس سید امامی نیز اطاعاتی ندارم؛ این موضوع از طریق مراجع ذی‌صلاح در حال پیگیری است.
وی درباره اینکه آیا کاوه مدنی مورد بازجویی قرار گرفته است نیز تاکید کرد که او تاکنون بازجویی نشده است.
اما معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره برخی شایعات مطرح شده درباره نقش وی در پرونده دستگیری جاسوسان محیط زیستی گفت: آقای کلانتری در این مورد توضیحات لازم را ارائه داده است.
مدنی درباره صحبت‌های اخیر صادقی نیز اظهار کرد: بهتر است از خود وی درباره این مطالب پرسیده شود.

کاوه مدنی کیست؟


کاوه مدنی فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی عمران از دانشگاه تبریز است که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به کشور سوئد رفت و در سال 1384 در رشته منابع آب از دانشگاه لوند فارغ‌التحصیل شد.
وی در سال 1388 مدرک دکتری تخصصی خود را در رشته مهندسی عمران و محیط زیست از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس دریافت کرد و پس از آن دوره پسا دکتری خود را در رشته اقتصاد و سیاست محیط‌زیست در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید گذرانده است.
دکتر کاوه مدنی، استاد مدیریت محیط زیست امپریال کالج لندن مدت کوتاهی معاون سازمان محیط زیست بود و از او به عنوان متخصصی برجسته و شناخته شده در این حوزه نام می‌برند.
کد N1860043