بشار اسد کجاست؟ | واکنش به خبر «سفر بشار اسد و همسرش به ایران» پیش از حمله آمریکا به سوریه +عکس

بشار اسد, حمله به سوریه, حمله آمریکا به سوریه, بشار اسد کجاست, بشار اسد و همسرش, فرار بشار اسد, اسما اسد, همسر بشار اسد, فرار بشار اسد به ایران, حمله به سوریه, حمله موشکی آمریکا به سوریه, حمله آمریکا به سوریه, واکنش به حمله به سوریه, حمله موشکی به سوریه, موشک باران سوریه, بشار اسد در ایران, همسر بشار اسد کیست, عکس بشار اسد و همسرش,

بشار اسد کجاست؟ | شایعه شده است که بشار اسد رئیس جمهور سوریه، پیش از حمله احتمالی آمریکا به سوریه، کشور خود را ترک کرده و همراه با همسرش اسما اسد به ایران آمده است! یک خبرگزاری روسی با تکذیب این شایعه، خبر خروج بشار اسد از کشورش را دروغ خواند. روز گذشته آمریکا به همراه فرانسه و انگلیس به سوریه حمله کردند. ساعتی پس از این حمله تصاویر جضور بشار اسد در کاخ ریاست جمهوری سوریه منتشر شد.

بشار اسد در ایران است؟!


خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و خانواده‌اش این کشور را ترک نکرده‌اند و ادعاها در باره خروج آنها از سوریه صحت ندارد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اخیرا چند رسانه مستقر در خاورمیانه گزارش‌هایی منتشر کردند درباره این که به سبب تشدید نگرانی‌ها در خصوص اقدام نظامی احتمالی کشورهای غربی علیه سوریه، اسد و همه بستگانش این کشور را ترک کرده و به تهران رفته‌اند.
یک منبع آگاه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: این گزارش‌ها کاملا اشتباه هستند.
به گزارش آفتاب، روز گذشته نیروهای آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه حمله کردند. پدافند هوایی سوریه در پاسخ بسیاری از موشک های شلیک شده را سرنگون کرد. ساعتی پس از حمله به سوریه بشار اسد در کاخ ریاست جمهوری حضور یافت. حسن روحانی رییس جمهور ایران نیز با بشار اسد گفتگوی تلفنی داشت.

تماس روحانی با بشار اسد


چند ساعت بعد از حمله آمریکا، انگلستان و فرانسه به سوريه، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، با بشار اسد، همتای سوری خود، تلفنی درباره شرایط این کشور گفت‌وگو کرد. او به بشار اسد گفت:‌ «حمله سه کشور غربی به سوریه، خلاف اصول بین‌المللی و حمایت آشکار از تروریسم بود. ایران در کنار دولت و مردم سوریه خواهد ماند». به گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری»، روحانی روز گذشته در تماس تلفنی با رئیس‌جمهوری سوریه، با بیان اینکه این تجاوز نقض آشکار موازین بین‌المللی ازجمله منشور ملل متحد است، گفت: «این تجاوز آشکار، تنها تجاوز به خاک سوریه نبوده؛ بلکه به ثبات و استقرار کل منطقه تجاوز شده است». رئیس‌جمهوری حرکت تجاوزکارانه سه کشور علیه دولت و ملت سوریه را اقدامی عملی برای تقویت تروریسم در منطقه دانست و گفت: «نادیده‌گرفتن حق حاکمیت ملی یک کشور، به معنای تلاش برای  ایجاد بی‌ثباتی و ناآرامی در منطقه است. این حرکت تجاوزکارانه هیچ دستاوردی برای متجاوزان نداشته است». به گفته روحانی، در شرایطی که تروریست‌ها هر روز در سوریه متحمل شکست جدید می‌شوند، این حرکت تجاوزکارانه سه کشور قطعا به معنای حمایت از این گروه‌های شکست‌خورده است. روحانی بر ضرورت احترام به تمامیت ارضی سوریه تأکید کرد و با بیان اینکه مرزهای جغرافیایی سوریه به‌هیچ‌وجه نباید تغییر کند، افزود: «همان‌طورکه بارها تأکید کرده‌ایم، حضور هر نیروی خارجی بدون اجازه دولت سوریه در این کشور، برخلاف قوانین بین‌المللی و نوعی تجاوز به خاک سوریه است. هیچ دولت خارجی نمی‌تواند درباره آینده سوریه تصمیم بگیرد و تنها تصمیم‌گیر اصلی، مردم سوریه هستند و جمهوری اسلامی ایران در کنار دولت و مردم سوریه خواهد ماند».

عکس: بشار اسد و همسرش

کد N1857440