طوفان در ارومیه +عکس | تلفات و خسارات شدید تند باد در آذربایجان غربی

طوفان, ارومیه, طوفان ارومیه, توفان ارومیه, باغ وحش ارومیه, تندباد ارومیه, طوفان در ارومیه, طوفان آذربایجان غربی, باد شدید در ارومیه, حیوانات ارومیه, حیوانات باغ وحش ارومیه, فرار حیوانات باغ وحش ارومیه, آب و هوای ارومیه, طوفان خوی, طوفان در خوی, تلفات طوفان در خوی, عکس طوفان ارومیه, تصاویر طوفان ارومیه,

عکس: طوفان ارومیه | طوفان شنبه شب در ارومیه و سایر شهرستان های استان آذربایجان غربی، تلفات و خساراتی به بار آورد. طوفان در ارومیه، موجب فروریختن دیوارها، جابجایی داربست ها، تابلوهای تبلیغاتی، سقوط جرثقیل ها، شکسته شدن درختان و... شد. طوفان در خوی اما به کشته شدن یک دختر بچه 8 ساله و مصدوم شدن چندین نفر انجامید...

بخوانید: فرار حیوانانت باغ وحش ارومیه .

طوفان در ارومیه


طوفان شدید - که سرعت آن در برخی نقاط تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت می رسید - یکشنبه (۴ فروردین) ارومیه را درنوردید و باعث واردن آمدن خساراتی از قبیل فروریختن دیوارها، جابجایی داربست های ساختمانی، تبلیغاتی و کانکس ها، تابلوهای تبلیغاتی و شکسته شدن درختان شد.
طوفان همچنین باعث فرار ۸ حیوان وحشی از باغ وحش ارومیه شد.

خسارات طوفان ارومیه


رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: تندباد شدید خساراتی را در سطح شهر ببار آورده است. شاد قوشچی با بیان آماده باش بودن نیروهای آتش نشانی افزود: طوفان شدید خساراتی از قبیل، فروریختن دیوارها، جابجایی داربست های ساختمانی و تبلیغاتی و کانکس ها، تابلوهای تبلیغاتی، سقوط جرثقیل ساختمانی ، شکسته شدن درختان و غیره داشته است که آتش نشانان در تلاش برای رفع آنها و بازگرداندن به شرایط ایمنی هستند.
وی تاکید کرد: شهروندان از تردد در مکان هایی که احتمال سقوط اجسام است، دوری کنند و در صورت نداشتن کار غیر ضروری از خانه خارج نشوند.
به گزارش آفتاب، سازمان هواشناسی طی اخطاریه ای اعلام کرد: وزش باد در حدود 80 -100کیلومتر خسارت تند باد در جنوب آذربایجان غربیبر ساعت در برخی نقاط استان رخ داده و در ارومیه نیز موجب کنده شدن چادرهای امدادی و ریزش برخی دیوارهای مسکونی و غیر مسکونی  شده است.
براساس گزارش های واصله وزش شدید باد در شهرستان خوی باعث سقوط داربست بر روی 6 تن شده و مصدومان راهی بیمارستان شده اند.
همچنین خانه چوبی واقع در گوللرباغی ارومیه براثر بادشدید از جا کنده شده است.
تند باد در شهرهای مختلف استان ازجمله پلدشت ،چهاربرج ،باروق و سلماس خسارات جدی ببار آورده است
هم اکنون نیز بارش شدید باران چالدران را فراگرفته است .

تلفات طوفان آذربایجان غربی


امیر عباس جعفری امروز اظهار کرد: متاسفانه امروز با توجه به ورزش باد و طوفان شدید در ۶ شهرستان استان آذربایجان غربی، یک دختربچه ۸ ساله خویی جان خود را از دست داد. 
وی تصریح کرد: هم اکنون شهرستان‌های ارومیه، خوی، نقده، پیرانشهر، ماکو و بوکان درگیر وزش و باد شدید و طوفان شده‌اند. مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی بیان کرد: مشکل اصلی که در شهر ارومیه به سبب وقوع طوفان به وجود آمد، قطعی برق در آن بود که با توجه به دید و بازدیدهای نوروزی، مردم را دچار مشکل کرده بود. وی تصریح کرد: بر اثر این طوفان، به زیرساخت‌ها، تاسیسات شهری، اماکن مسکونی و تجاری آسیب مالی وارد شد.
 جعفری اظهار کرد: در این ارتباط اداره هواشناسی آذربایجان غربی اعلام کرده که وزش باد شدید تا ساعت ۲۳ امشب به پایان رسیده و سپس بارش باران آغاز می‌شود. وی با توصیه به هم استان‌ها گفت: هم استانی ها و شهروندان باید از ترددهای غیرضروری و حضور در کنار ساختمان‌های در حال ساخت، داربست های فلزی و تابلوها و در کل امکانی که امکان صدمه جانی دارد پرهیز کنند.
به گزارش آفتاب، براساس گزارش های واصله وزش شدید باد در شهرستان خوی باعث سقوط داربست بر روی 6 تن شده و مصدومان راهی بیمارستان شده اند. 
همچنین خانه چوبی واقع در گوللرباغی ارومیه براثر بادشدید از جا کنده شده است.

عکس: طوفان در ارومیه
کد N1848879