در پی طوفان در ارومیه رخ داد؛

ماجرای فرار حیوانات وحشی از باغ وحش ارومیه | 4 گرگ، یک گربه وحشی، یک کرکس و دو قوچ ارمنی فرار کردند!

طوفان, ارومیه, طوفان ارومیه, توفان ارومیه, باغ وحش ارومیه, تندباد ارومیه, طوفان در ارومیه, طوفان آذربایجان غربی, باد شدید در ارومیه, حیوانات ارومیه, حیوانات باغ وحش ارومیه, فرار حیوانات باغ وحش ارومیه, آب و هوای ارومیه, باغ وحش, باغ وحش تهران, آدرس باغ وحش ارومیه, نشانی باغ وحش ارومیه,

فرار حیوانات وحشی از باغ وحش ارومیه | طوفان شنبه شب در آذربایجان غربی، خسارات زیادی به ارومیه، خوی و برخی شهرها و روستاهای این استان وارد کرد، اما یک مورد، کمی عجیب بود؛ فروریختن دیوار باغ وحش در پی طوفان، و فرار حیوانات وحشی از باغ وحش ارومیه! حالا ماموران محیط زیست، تفنگ بیهوشی در دست، دارند دنبال 4 گرگ، یک گربه وحشی، یک کرکس و دو قوچ ارمنی می گردند!

فرار حیوانات از باغ وحش ارومیه


ایلنا نوشت: مالک باغ وحش ارومیه از فرار ۸ نوع حیوان وحشی از این باغ وحش خبرداد. اکبرزاده، مالک باغ وحش ارومیه گفت: بر اثر وزش تندباد دیواره های باغ وحش ارومیه فروریخت و ۸ نوع حیوان وحشی از باغ فرار کردند.

به گزارش آفتاب، این گروه فراری، متشکل است از 4 گرگ، یک گربه وحشی، و یک کرکس، که با خودشان دو تا قوچ ارمنی را همراه برده اند، شاید برای اینکه در راه گرسنه نمانند!

در جستجوی حیوانات فراری باغ وحش ارومیه!


ایسنا نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی با تأیید خبر فرار برخی از حیوانات باغ وحش ارومیه پس از تندباد شنبه، گفت: تمامی حیوانات وحشی درنده در باغ وحش تحت کنترل هستند و هیچ خطری شهروندان ارومیه را تهدید نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، پرویز آراسته ضمن تایید فرار برخی حیوانات وحشی از باغ وحش ارومیه در پی وزش باد شدید در این شهر، گفت: تیم ارزیابی اداره کل حفاظت محیط زیست استان برای بررسی و پیگیری این حادثه به منطقه اعزام شدند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی افزود: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، دو قوچ ارمنی، چهار قلاده گرگ، یک بال کرکس و یک گربه وحشی از باغ وحش بیرون رفتند.

آراسته با اعلام اینکه محیط بانان در جستجوی حیوانات فرار کرده باغ وحش هستند، اظهار کرد: باغ وحش همجوار با پارک ملی ارومیه و در فاصله حدوداً ۴۰ کیلومتری شهر قرار دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: هیچ حیوانی وحشی از باغ وحش فرار نکرده و گونه‌هایی همچون شیر و خرس در باغ وحش تحت کنترل هستند و از این رو، هیچ تهدیدی برای همشهریان وجود ندارد.

آراسته گفت: به محض رؤیت گرگ‌ها، اقدام به زنده‌گیری آن‌ها با استفاده از سلاح بیهوشی خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، تندباد شنبه (چهارم فروردین) در ارومیه خسارت‌های زیادی از جمله فروریختن دیوارهای باغ وحش به همراه داشته است.