جان بولتون، مشاور جدیدترامپ کیست؟ | ترامپ، دشمن ایران را به کاخ سفید برد!

جان بولتون, جان بولتون کیست, عکس جان بولتون, دشمن ایران, جان بولتون دشمن ایران, سوابق جان بولتون, مشاور جدید ترامپ, مشاور امنیت ملی کاخ سفید, مشاور جدید ترامپ کیست, انتصاب در کاخ سفید, ایران ستیزی, ایران و آمریکا, ترامپ, مشاور ترامپ, بولتون مشاور ترامپ, جان بولتون مشاور, تصاویر جان بولتون,

جان بولتون، مشاور ترامپ کیست؟ | جان بولتون که بامداد جمعه توسط ترامپ به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا منصوب شد، از دشمنان جدی ایران است که در سالهای اخیر از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به منافع کشورمان فروگذار نکرده! اگر می خواهید بدانید جان بولتون کیست، باید به سوابق او رجوع کنید. جان بولتون بارها از تغییر نظام در ایران سخن گفته است...

جان بولتون کیست؟


دونالد ترامپ شب گذشته در یک عزل و نصب توئیتری دیگر، «هربرت مک‌مستر» مشاور امنیت ملی خود را برکنار و «جان بولتون» نماینده تندرو اسبق آمریکا در سازمان ملل را به جای وی منصوب کرد.

بولتون یکی از شناخته‌شده‌ترین نئوکان‌ها (سیاستمداران نومحافظه‌کار) در آمریکاست که بارها مواضع خصمانه‌ای علیه کشورمان داشته و از حامیان سرسخت خروج از توافق هسته‌ای ایران است.

او نیمه دوم ۲۰۰۵ بدون رای اعتماد سنا از سوی جورج بوش پسر به عنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل انتخاب شد اما از آنجا که می‌دانست سنا صلاحیت او را تایید نخواهد کرد چند ماه بعد از این سِمت استعفا کرد.

بولتون در حضور یکساله خود در دولت جرج بوش از حامیان اصلی حمله نظامی به عراق بود و جزو معدود سیاستمدارانی است که همچنان از این حمله حمایت می‌کنند.

او یکی از حامیان اصلی منافقین در آمریکاست و تاکنون بارها در جمع اعضای این گروهک تروریستی سخنرانی کرده و خواستار تغییر نظام ایران شده است.