مقوله گردشگری در وزارت امورخارجه اولویت دارد

سیاست خارجی,عراقچی

به گزارش ایلنا، سیدعباس عراقچی، در مراسم آغاز آیین جشن ملی نوروزگاه در آرامگاه فردوسی گفت: از نظر وزارت امور خارجه بحث گردشگری مقوله ای بسیار مهم است که در حوزه دیپلماسی فرهنگی نقش و جایگاه بسیار مهمی دارد.

وی معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه را متولی بحث گردشگری در این وزارتخانه دانست و افزود: ترغیب گردشگران، افزایش حضور گردشگران به ایران و افزایش معرفی حوزه تمدن ایرانی و فرهنگ ایران به خصوص در منطقه خراسان از جمله برنامه ها و اولویت های این بخش در سال جاری است.

عراقچی با اشاره به اهمیت و توسعه فعالیت ها در حوزه دیپلماسی عمومی، گفت: معتقدیم در این حوزه مولفه های اقتصادی نیز جایگاه و مطلوبیت بالایی دارد.

وی با بیان اینکه نوروز هم اینک در بیش از ۱۲ کشور جهان جشن گرفته می شود، افزود: به این ترتیب حوزه فرهنگی نوروز به ۱۲ کشور جهان توسعه یافته و این نشانی از موفقیت فرهنگ ایرانی است.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه در حوزه همسایگی ایران با همه کشورها تفاهم نامه داریم، افزود: توسعه ورود گردشگران به کشور از اهداف مورد پیگیری این وزارتخانه است.

عراقچی با ابراز خرسندی از ارتقای آرامگاه فردوسی به یک مرکز ممتاز فرهنگی، گفت: نام فردوسی با زبان پارسی همراه و ماندگار است و تاثیرات فراوان این همراهی در حوزه تمدنی ایران بسیار فراوان است و از این حیث پاسداشت فردوسی، برای ایرانیان اهمیت و ارزش فراوانی دارد.

جشن ملی نوروزگاه با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، معاون وزیر امور خارجه، استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد و جمعی از مسئولان در محل آرامگاه فردوسی آغاز شد.

کد N1848128