میرزایی: تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نیازمند شرایط آرام است

سیاسی

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: یکی از آسیب‌هایی که در سال ۹۶ در فضای سیاسی کشور با وجود فشارهای روزافزون علیه جمهوری اسلامی ایران دیده شد، اقدامات جریانی بود که شعار دفاع از ولایت سر می‌دهد و عملا منجر به ایجاد اختلاف و تفرقه شد.

  جلال میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص اتفاقات سیاسی چه در داخل و چه در خارج از کشور در سال ۹۶، بیان کرد: از اتفاقاتی که در سیاست خارجی کشور ما نیز تاثیرگذار است، برکناری تیلرسون از وزارت خارجه آمریکا و روی کار آمدن رییس سازمان سیا به عنوان وزیر خارجه آمریکا است و موضوع بعدی دیدگاه ترامپ در ارتباط با برجام است که اعلام کرد آخرین باری است که برجام را تایید می‌کند و از آن خارج می‌شود که از جمله تحولاتی است که بر روی منافع ملی ما اثرگذار خواهد بود.

وی در ادامه بیان کرد: در داخل کشور نیز انتخابات ریاست‌جمهوری را داشتیم که به پیروزی آقای روحانی ختم شد. از دیگر اتفاقات سال ۹۶، استیضاح سه وزیر بود که هر سه مجددا از مجلس رای اعتماد گرفتند که این موضوع نیز قابل اهمیت است. عدم اتفاق نظر در ارتباط با یارانه‌ها برای سال آینده و اینکه به شیوه قبلی ادامه پیدا کند جالب بود.

نماینده مردم ایلام در مجلس، گفت: از آسیب‌هایی که در فضای سیاسی کشور وجود داشت این است که علیرغم فشارهای روزافزونی که از خارج از کشور علیه جمهوری اسلامی اعمال می‌شود، جریان‌های داخل کشور نیز علیرغم اینکه شعار دفاع از ولایت سر می‌دهند، عملا اقداماتی در راستای ایجاد تفرقه انجام دادند در حالیکه با توجه به اقدامات ترامپ علیه کشور، بیش از گذشته نیاز به حفظ انسجام، همدلی و گفت‌وگوی ملی داریم.

وی معتقد است: اقدام آقای روحانی در بی‌توجهی به جریانی که حامی ایشان بود از جمله مواردی است که می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را برای دولت ایجاد کند.

میرزایی در خصوص تحقق یافتن عنوان سال، بیان کرد: ما جامعه‌ای هستیم که بیشتر شعار می‌دهیم و کمتر عمل می‌کنیم. از نظر من ما با آنچه که دغدغه مقام رهبری است فاصله زیادی داریم. تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نیازمند شرایط آرام است تا بتوان تغییرات ساختاری در اقتصاد ایجاد کرد که در شرایط اضطراری که وجود دارد کار سختی است.

انتهای پیام

کد N1847026