آشنایی با گرجستان و شهرهای تفلیس و باتومی

تفلیس, گرجستان, تور گرجستان

تابستان 97 نزدیک است و بهترین زمان برای سفر و تفریح فرا می‌رسد. هر کسی در ایام تعطیلات، بنا به علاقه و شرایط خود، مقصد مناسبی را برای سفر انتخاب می‌کند.

 ترکیه، روسیه، تایلند، دوبی، کیش و... از جمله گزینه‌هایی است که مردم برای سفر انتخاب می‌کنند. تور گرجستان، مقصدی عالی و بی‌نظیر برای سفر است که بسیاری از افراد از زیبایی‌ها و جاذبه‌های آن ناآگاه هستند.
همراه ما باشید؛ زیرا می‌خواهیم شما را با گرجستان و دو شهر مهم آن یعنی تفلیس و باتومی آشنا کنیم.
گرجستان کجاست؟
«گرجستان» کشوری است که در منطقه «قفقاز اوراسیا» قرار دارد. گرجستان از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه و ارمنستان و از جنوب‌شرق با جمهوری آذربایجان هم‌مرز است. پایتخت گرجستان، شهر «تفلیس» است.
زبان مردم گرجستان «گرجی» است. برای نوشتن هم از الفبای گرجی استفاده می‌کنند که یکی از چهارده الفبای موجود در جهان است.
مردم گرجستان بسیار خوش‌برخورد و خوش‌قلب هستند. آنها با مهربانی و احترام با شما رفتار می‌کنند. مردم این کشور زیبا، هر لحظه عمرشان را برای شادی کردن غنیمت می‌دانند. موسیقی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی مردم گرجستان است و به همین دلیل برای نوازنده‌های موسیقی خیابانی احترام زیادی قائل هستند.
طبیعت گرجستان چشم‌نوازتر از آن است که بتوان توصیفش کرد. با سفر به گرجستان، ترکیبی از کوه‌های قفقاز، جنگل، دریاچه، خورشید و قله‌های مرتفع را خواهید دید. علاقه‌مندان به کوه‌نوردی می‌توانند از قله «البروس» بالا بروند و دوستداران طبیعت در پارک ملی «توشتی»، طبیعت بکر و دست‌نخورده گرجستان را ببینند و لذت ببرند.
وقتی با تور گرجستان تابستان 97 سفر کردید، می‌توانید انواع سبزیجات، میوه‌های رنگی و تازه، نان و گوشت های مختلف را از بازارهای سنتی محلی خریداری کنید. مردم گرجستان عقاید مذهبی بسیار محکمی دارند و وجود کلیساهای متعدد در این کشور به همین دلیل است.


قصد داریم شما را با 2 شهر مهم گرجستان یعنی تفلیس و باتومی آشنا کنیم؛ زیرا بیشتر گردشگران به تفلیس و باتومی می‌روند تا جاذبه‌های این شهرهای دیدنی را ببینند. به شما خواهیم گفت هنگام رفتن به تفلیس و باتومی از چه مکان‌هایی دیدن کنید تا سفر خاطره‌انگیزی داشته باشید.
آشنایی با تفلیس:
تفلیس، مرکز کشور گرجستان است. در تفلیس می‌توان ترکیبی از تمام فرهنگ‌ها را مشاهده کرد. تفلیس به «پاریس اوراسیا» معروف است. قدم زدن در خیابان‌های تفلیس احساس متفاوتی را در شما به وجود می‌آورد. در سرتاسر شهر تفلیس، خیابان‌های دنج و باریک دیده می‌شود و هر عابری را شیفته خود می‌کند. 5/2 میلیون نفر در تفلیس زندگی می‌کنند. تفلیس به عروس شهرهای آسیای میانه و قفقاز مشهور است. نام شهر به زبان گرجی «تیبیلیسی» است که از کلمه «تیبیلی» به معنای گرم استخراج شده است و به آبگرم‌های تفلیس اشاره دارد.
در سفر به تفلیس از چه مکان‌هایی باید دیدن کنید؟

• قلعه ناریکالا
«قلعه ناریکالا»، مانند دژ محکمی بر فراز تفلیس و رودخانه «کورا» (Kura) قرار دارد. وقتی به این قلعه زیبا رفتید، داخل آن را ببینید. از حیاط قلعه، شهر زیبای تفلیس را ببینید و لذت ببرید. از این مکان، تفلیس زیر پای شما است. بهتر است در روز به قلعه ناریکالا بروید؛ زیرا شهر را از این مکان می‌توانید بهتر ببینید. قلعه ناریکالا برای گرفتن عکس‌های زیبا و فوق‌العاده، مکان خوبی است.

• کلیسای جامع ترینیتی
از تمام شهر «کلیسای جامع ترینیتی» مشاهده می‌شود. مردم گرجستان این کلیسا را به نام «سامبا» (Semaba) می‌شناسند. افرادی که به هند سفر کرده‌اند بر این باورند که بزرگی و شکوه این کلیسا، آنها را یاد «تاج محل» انداخته است. اگر دوست دارید عکس‌هایی نظیر کارت پستال داشته باشید، در کلیسای ترینیتی عکس بگیرید. برای رسیدن به این کلیسا، باید کمی پیاده‌روی کنید؛ اما وقتی به کلیسا رسیدید، خواهید دید که این کلیسا واقعاً دیدنی است. معمولاً مردم در کلیسای ترینیتی مشغول عبادت هستند و می‌توانید شاهد مراسم دعا و نیایش آنها باشید.

• محله متخی
یکی دیگر از مکان‌هایی که در تفلیس باید آن را ببینید، «محله متخی» است. متخی، نام یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شهر تفلیس است که روی تپه مرتفعی قرار دارد. در متخی، تفلیس زیر پای شما است و می‌توانید از دیدن دریاچه زیبا و نمای شهر تفلیس لذت ببرید. در این محله، کلیسای کوچکی وجود دارد. خانم‌هایی که قصد وارد شدن به کلیسای محله متخی را دارند، باید بازوها و پاهای خود را بپوشانند و بعد وارد شوند.

• دریاچه لاک‌پشت تفلیس
«دریاچه لاک‌پشت» در تور تفلیس، تفرجگاه تابستانی مردم گرجستان و مسافران این کشور است. دریاچه لاک‌پشت با سفارت ایران، فاصله زیادی ندارد. برخلاف اسم این دریاچه، هیچ لاک‌پشتی در این منطقه زندگی نمی‌کند. علت نام‌گذاری این دریاچه به باور مردم برمی‌گردد؛ زیرا بر این اعتقاد هستند که شکل دریاچه از بالا به لاک‌پشت شباهت دارد. روزهایی که هوا آفتابی است، وسایل گردش را بردارید و برای تفریح به دریاچه لاک‌پشت بروید. در این مکان می‌توانید از فضای آرامش بخش و طبیعت زیبای آن لذت ببرید و با قایق‌های پدالی روی آب شناور شوید.


• پارک متاتسمیندا
شهربازی تفلیس که به « پارک متاتسمیندا» شهرت دارد، روی تپه‌ای مرتفع قرار دارد؛ به گونه‌ای که چرخ و فلک بسیار بزرگ آن را از هر جای تفلیس می‌توان دید. معروف‌ترین وسیله بازی این پارک، چرخ و فلک 80 متری آن است که پنجمین چرخ و فلک بزرگ دنیا به شمار می‌آید. دیگر سرگرمی‌های پارک متاتسمیندا عبارتند از: ترن هوایی، قایق سواری، بازی‌های کامپیوتری، قطار و کارتینگ. رفتن به پارک متاتسمیندا باعث می‌شود چندین ساعت سرگرم تفریح و بازی باشید و حسابی خوش بگذرانید.

کد N1846450