وضغعیت بوم گردی در ایران | آمار بوم گردی در کشور چهارفصل چگونه است؟

بومگردی, بوم گردی, نمایشگاه بوم گردی, اخبار بوم گردی, نمایشگاه بوم گردی برج میلاد, برج میلاد, بوم گردی چیست, بومگردی چیست, نمایشگاه بوم گردی تهران, بوم گردی هرمزگان, بوم گردی اصفهان, اقامتگاه بومگردی, اقامتگاه های بوم گردی, اقامتگاه بوم گردی, عکس بوم گردی, بوم گردی در ایران, بوم گردی در فارس, اقامتگاه بوم گردی قشم, بوم گردی در قشم, بوم گردی جزیره قشم, بوم گردی در جزیره قشم, بوم گردی مناطق آزاد, نمایشگاه بوم گردی و صنایع دستی, نمایشگاه بوم گردی و صنایع دستی برج میلاد, نمایشگاه صنایع دستی برج میلاد, بوم گردی مناطق آزاد, بوم گردی در مناطق آزاد, جزیره قشم, گردشگری, هیچ هایک, هیچ هایکر, هیچ هایکرها, ایرانگردی, جهانگردی, آمار اقامتگاه های بوم گردی, تعداد اقامتگاه های بوم گردی, اقامتگاه بوم گردی یزد, بوم گردی یزد,

وضغعیت بوم گردی در ایران | 669 اقامتگاه بومگردی در ایران وجود دارد؛ از این تعداد، 208 اقامتگاه بوم گردی در استان اصفهان، 104 اقامتگاه در کرمان و 102 اقامتگاه در استان یزد فعالند! آذربایجان شرقی، البرز، تهران و قم اما هیچ اقامتگاهی ندارند!

شمار اقامتگاه‌های بوم‌گردی کشور امسال به ۶۶۹ واحد رسید، این درحالی است که چهار استان کشور با وجود منابع طبیعی و ظرفیت بالای روستایی، سهمی از این آمار ندارند. 
ایسنا نوشت: از میان ۶۶۹ بوم‌گردی که در ۳۱ استان و دو منطقه آزاد قشم و چابهار پراکنده شده، اصفهان با ۲۰۸ واحد بوم‌گردی پرتراکم‌ترین استان از این نظر به شمار می‌آید. کرمان و پس از آن یزد نیز به ترتیب با ۱۰۴ و ۱۰۲ واحد در جایگاه بعدی قرار گرفته‌اند. استان پر مسافری چون مازندران که چند سالی است جز دریا، روستاهای آن نیز مقصد گردشگری شده و سفرهای اکوتوریستی در آن رونق گرفته نیز تا کنون موفق شده ۵۴ واحد بوم‌گردی داشته باشد، اما استان همجوار آن گیلان با وجود توان اکوتوریستی زیاد، تنها سه واحد رسمی بوم‌گردی دارد.
در استان‌های کردستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، خوزستان، آذربایجان غربی، بوشهر، چابهار و مرکزی که اتفاقا سفر به بیشتر آنها به قصد دیدار طبیعت، روستا و بافت‌های تاریخی است، شمار بوم‌گردی‌ها به کمتر از عدد ۵ می‌رسد. در برخی استان‌ها ازجمله لرستان نیز که طبیعت بکرشان نیاز به بوم‌گردی را در مقایسه با سازه‌هایی شبیه هتل شدت بخشیده، تنها یک واحد رسمی بوم‌گردی وجود دارد. آذربایجان شرقی، البرز، تهران و قم هم استان‌هایی هستند که هنوز هیچ اقامتگاه بوم‌گردی رسمی ندارند، این درحالی است که این استان‌ها، روستاها و مناطق طبیعی ناشناخته زیادی دارند که نه تنها در مسیر گردشگران داخلی قرار دارد، بلکه جزو مقاصد خارجی‌ها است.

کد N1843055