مفاهیم مربوط به خصلت‌های انسانی در حال دستکاری توسط قدرت‌های استکباری است

سیاست داخلی,سردار باقری

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: قدرت‌های بزرگ استکباری که قرن‌های متمادی ملت‌های جهان را استعمار و استثمار کردند، بنا دارند که فرهنگ و ویژگی مورد علاقه خودشان را بر تمام ملت‌های تحمیل کنند.

به گزارش ایلنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش ملی علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پرورش با بیان اینکه جهان امروز جهانی است که با سرعت و به شکل یک مسابقه در جریان است، گفت: از یک سو قدرت‌های بزرگ استکباری که قرن‌های متمادی ملت‌های جهان را استعمار و استثمار کردند، بنا دارند که فرهنگ و ویژگی  مورد علاقه خودشان را بر تمام ملت‌های تحمیل کنند و از سوی دیگر، ملت‌هایی هستند که علاقه دارند تا ارزش‌های خودشان را بر کشور و مردم خودشان حاکم کنند. این نبردی است که بر موضوع فرهنگی در جریان است.

وی افزود: ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که عصاره‌ای از تاریخ گذشته را در بر دارد، تحولاتی که در گذشته باید سال‌ها و قرن‌ها طول می‌کشید تا اتفاق می‌افتاد، در دوره ما در دوره بسیار کوچکی در حال اتفاق است و تحولات با سرعت در حال واقع شدن هستند و ابزاری مثل فضای مجازی هم به این سرعت افزوده و تحولات را با سرعت بیشتری پیش می‌برد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: در این میدان، چه مفاهیم مربوط به خصائل انسانی مثل ایثار و از خودگذشتکی و چه مفاهیم عالی‌تر ملی مانند ارزش‌های ملی، امنیت ملی و مشارکت ملی، دست خوش تغییر است و در حال دستکاری توسط قدرت‌هایی است که می‌خواهند ارزش‌های خود را حاکم کنند.

کد N1832243