آمریکا درباره حمله داعش به نیروهای الحشد الشعبی بیانیه صادر کرد

بین الملل,داعش,الحشد الشعبی

سفارت آمریکا در بغداد طی بیانیه‌ای، حمله گروه تروریستی داعش به نیروهای الحشد العشبی را محکوم و تأکید کرد، نبرد با داعش در عراق هنوز تمام نشده است.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، سفار آمریکا در بغداد، روز گذشته در بیانیه‌ای با محکوم کردن حمله داعش به  نیروهای الحشد الشعبی و کشتن ۲۷ نفر از این نیروها، این عملیات تروریستی را «وحشیانه» خواند.

روز یکشنبه، عناصر مسلح گروه تروریستی داعش ۲۷ نفر از نیروهای الحشد الشعبی را در منطقه «السعدونیه» در جنوب غرب کرکوک به قتل رساندند.

در بیانیه سفارت آمریکا در بغداد آمده است: «به رغم پایان یافتن حملات نظامی به مواضع داعش، نبرد علیه این گروه تروریستی در عراق هنوز پایان نیافته است.»

طبق این بیانیه، ایالات متحده و ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آن، به دعوت دولت عراق با نیروهای عراقی در نبرد با تروریسم مشارکت کرده و ارائه مشورت‌ها، آموزش و تجهیزات لازم برای نابودی تروریسم که تهدیدی برای عراق است را ادامه خواهند داد.

از سوی دیگر، «یحیی رسول» فرمانده عملیات مشترک عراق (وابسته به ارتش) اعلام کرد، شبکه‌های خفته وابسته به گروه تروریستی داعش همچنان در برخی مناطق عراق فعال هستند.

کد N1829434