25 پاسگاه پیش ساخته بتنی در 16 استان افتتاح شد

راه و مسکن,سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای,پاسگاه بتنی

مراسم افتتاح 25 پاسگاه پیش ساخته بتنی در 16 استان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و فرمانده راهور ناجا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، داوود کشاورزیان، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این مراسم با بیان اینکه از چهار سال گذشته احداث پاسگاه‌های پیش ساخته بتنی شروع شد، گفت: متاسفانه شرکت‌هایی که ساختمان‌های پیش ساخته تولید و اجرا می‌کنند بسیار محدود هستند به همین دلیل مناقصه این موضوع به طول انجامید.

وی ادامه د اد: شرکت‌ها سابقه ساخت ساختمان پیش ساخته را نداشتند اما قطعات بتنی تولید می‌کردند. بنابراین مناقصه این پروژه به طول انجامید و در نهایت در تابستان سال 94 موفق به انجام مناقصه شدیم.

معاون وزیر راه ادامه داد: در تابستان سال 94 قرارداد با یک شرکت به امضا رسید و ساخت آن از سال 95 شروع شد.

کشاورزیان با بیان اینکه پس از عقد قرارداد با مشکلاتی مواجه بودیم، گفت:‌ قرار بر این شد دو باب از این ساختمان‌های پیش ساخته را به صورت آزمایشی اجرا کنیم تا عیوب و نواقص آن مشخص شود و اشتباهات در 50 باب پروژه دیگر تکرار نشود.

وی ادامه داد: از 50 پاسگاه مورد قرارداد امروز شاهد افتتاح 25 پاسگاه در 16 استان هستیم و احتمالا تا پایان سال هفت باب پاسگاه دیگر به اجرا می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 18 باب پاسگاه پیش ساخته در نیمه اول سال آینده افتتاح خواهد شد، گفت: امیدواریم این همکاری‌ها ادامه داشته باشد.

همچنین در ادامه این مراسم سردار مهری فرمانده راهور ناجا با بیان اینکه امیدواریم از طریق این سازه‌های از پیش ساخته شده بتوانیم کنترل و نظارت بهتری را انجام دهیم.

وی افزود: باقی پاسگاه‌های از پیش ساخته در حال اجرا هستند و از سازمان راهداری قول افزودن 10 پاسگاه پیش ساخته دیگر به قرارداد را گرفتیم.

وی تاکید کرد: از موضوعات مهم استحکام و شرایط زیستی برای پاسگاه‌ها است که این سازه‌های بتنی این ویژگی‌ها را دارند و ضد زلزله هستند.

کد N1828445