ترکیب احتمالی ذوب‌آهن مقابل لوکوموتیو

فوتبال,لیگ قهرمانان آسیا,ذوب آهن اصفهان,لوکوموتیو تاشکند

امیر قلعه‌نویی حساسیت زیادی روی ترکیب تیمش در هفته دوم لیگ قهرمانان دارد.

ذوب‌آهن در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در اصفهان میزبان لوکوموتیو است و با توجه به شکست در دیدار نخست، نیاز مبرمی به هر 3 امتیاز این دیدار خانگی دارد.

موضوع نگران کننده در این میان عملکرد ضعیف خط دفاعی در 2 دیدار اخیر است که در مجموع 7 گل دریافت کرده‌اند و از طرفی لوکوموتیو هم با زدن 5 گل به الوحده در دیدار نخست، آمادگی بالای خط حمله تیمش را به رخ کشیده است.

همین موضوع باعث شده قلعه‌نویی برای چینش نفرات دفاعی خودش برای این دیدار به تردید بیافتد.

در دروازه ذوب‌آهن مثل همیشه رشید مظاهری ایفای نقش می‌کند و تردیدی در حضور این بازیکن در ترکیب اصلی نیست ولی خط دفاع ذوبی‌ها محل تردید‌های قلعه‌نویی است.

به جز میلاد فخرالدینی که تقریباً رقیب جدی در پست تخصصی خود ندارد، 3 پست دیگر خط دفاع ذوب‌آهن وضعیت نامعلومی دارد.

در سمت چپ خط دفاع محمد ستاری در دیدار با سایپا به میدان رفت ولی نتوانست درخشش خود را در دیدار با آیزاول تکرار کند و تعویض شد تا بوحمدان به پست او منتقل شود.

همین موضوع باعث شد قلعه‌نویی در بازی با الدحیل به بوحمدان در پست دفاع چپ بازی دهد که این بازیکن هم اشتباهاتی در این بازی داشت و نتوانست عملکرد خوب همیشگی خود را داشته باشد. این موضوع که مقابل لوکوموتیو ستاری در پست دفاع چپ به میدان برود یا بوحمدان یکی از دغدغه‌های قلعه‌نویی است.

پست دفاع وسط هم دغدغه دیگر قلعه‌نویی است که باید از میان بازیکنانش 2 نفر را برای ترکیب اصلی انتخاب کند. در دیدار با سایپا که وحید محمدزاده محروم بود، نژادمهدی و خالد شفیعی در ترکیب اصلی حضور داشتند که منجر به دریافت 4 گل از سایپا شد و با بازگشت محمدزاده و بیرون رفتن نژادمهدی در دیدار با الدحیل، بازهم ذوبی‌ها با دریافت 3 گل عملکرد ضعیفی به نمایش گذاشتند.

در حال حاضر ذوب آهن همین 3 گزینه تخصصی را برای دفاع میانی در اختیار دارد و اگر قلعه‌نویی بخواهد از بازیکنی دیگر در این پست استفاده کند احتمالا ولسیانی به دفاع مرکزی منتقل می‌شود که پیش از این سابقه حضور در پست مورد نظر را داشته است.

خط هافبک ذوبی‌ها به چینش خط دفاعی این تیم و پست بوحمدان و ولسیانی بستگی دارد ولی به احتمال زیاد بوحمدان، ولسیانی و بختیار رحمانی در این پست بازی خواهند کرد. با توجه به حضور مرتضی تبریزی در نشست خبری پیش از بازی، احتمال نیمکت نشینی رجب زاده و حدادی فر قوت گرفته است.

خط حمله شاگردان قلعه‌نویی هم با حضور مثلث همیشگی محمدرضا حسینی، مرتضی تبریزی و کی‌روش استنلی تشکیل خواهد شد.

 

ترکیب احتمالی ذوب‌آهن مقابل لوکوموتیو:

رشید مظاهری، میلاد فخرالدینی، خالد شفیعی، وحید محمدزاده، محمد ستاری، حمید بوحمدان، جورج ولسیانی، بختیار رحمانی، محمدرضا حسینی، مرتضی تبریزی و کی‌روش استنلی

کد N1827847