آخرین قیمت خودرو خارجی دست دوم و صفر | خودروهای وارداتی پس از افزایش قیمت دلار

خودرو , قیمت خودرو , خودرو وارداتی , قیمت خودرو وارداتی , قیمت خودروهای وارداتی , آخرین قیمت خودرو , آخرین قیمت خودرو وارداتی , آخرین قیمت خودروهای وارداتی ,قیمت سوناتا , قیمت الانترا , قیمت سراتو , قیمت اپتیما ,قیمت کرولا , قیمت کولئوس , قیمت لکسوس , قیمت کمری , آخرین قیمت سوناتا ,آخرین قیمت الانترا ,آخرین قیمت سراتو ,آخرین قیمت اپتیما ,آخرین قیمت کرولا , آخرین قیمت کولئوس ,آخرین قیمت لکسوس ,آخرین قیمت کمری

آخرین قیمت خودرو خارجی دست دوم | خودروهایی خارجی با طراحی خاص و منحصر به فردشان طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارند. در ایران هم خودروهای خارجی پرطرفدار هستند. با افزایش قیمت دلار، موضوع افزایش قیمت خودرو، به ویژه خودروهای خارجی نیز مطرح شد. در ادامه می توانید قیمت خودروهای خارجی صفر و دست دوم را ببینید...بیشتر بخوانید : پیش فروش اقساطی پژو 207i...

با افزایش نرخ ارز، قیمت کالاهای وارداتی هم به طبع آن با افزایش قیمت روبرو خواهد بوده اما باید دید وضعیت فروش خودروهای وارداتی با یکسان سازی نرخ ارز با دلار ۴۲۰۰ تومانی یا با دلار ۶۰۰۰ هزار تومان به بازار عرضه می شود و باید دید کدام خودرو ها در این بازار با کاهش قیمت روبرو خواهند شد

قیمت خودروهای خارجیبا اجرای یکسان‌سازی نرخ ارز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور درباره کالاهایی که با ارز آزادوارد می‌شدند، گفت:‌ کالاهایی که واردات آنها با ارز آزاد انجام می‌گرفت، به دلیل این‌که از این به بعدبا ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد خواهد شد، به طور حتم کاهش قیمت خواهد داشت.
یکی از بازارهایی که انتظار می‌رود با کاهش قیمت دلار به ۴۲۰۰ تومان، شاهد ارزانی در آن باشیم،خودروهای وارداتی است. از ابتدای سال جاری با گران شدن دلار، خودروهای وارداتیبین ده تا ۵۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشت و حال که دلار در سطح ۴۲۰۰ تومان تثبیت شده،انتظار ارزانی این خودروها می‌رود.
افزایش قیمت ناگهانی و سرسام‌آور خودروهای وارداتی باعث شد برخی نهادهای نظارتی و حاکمیتی مانند سازمان بازرسی کل کشور به این موضوع ورود کنند.
قاضی ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این باره اعلام کرد : سازمان بازرسی به موضوع گرانی خودروهاورود کرده و گرانی خودروهای داخلی و خارجی را بشدت پیگیری می‌کنیم. همچنین اقداماتی برای جلوگیری از گرانیخودرو در دست انجام است که در هفته جاری با مسئولان عالی جلسه‌ای برگزار می‌شود تا بتوانیم جلوی گرانی خودروها را بگیریم.

انتقاد از افزایش قیمت خودروهای خارجی


سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو از جمله افرادی است که نسبت به گرانی خودرو انتقاد داردو  می‌گوید: همه خودروهایی که وارد کشور شده با دلار ۳۷۰۰ تومانی بود و این افزایش قیمت،تنها دلالان را منتفع کرد و از رشد قیمت دلار پول زیادی به جیب زدند.
این مقام صنفی بصراحت گفت: سال گذشته هیات دولت تصمیم گرفت تعرفه واردات خودرو را از ۵۵ به ۹۵ درصدبرساند، اما هیچ خودرویی با این تعرفه و دلار ۶۰۰۰ تومانی حتی ثبت سفارش هم نشد و ترخیصی با این ارقام صورت نگرفت.
وی با بیان این‌که اکنون واردکنندگان خودرو باید با دولت همکاری کنند، افزود:همه خودروهای خارجی با دلار ۶۰۰۰ تومانی محاسبه می‌شوند و به فروش می‌رسند در حالی که دولت اعلام کرده دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان عرضه می‌شود، اما قیمت این خودروها هنوز کاهش نیافته است.
موتمنی با تاکید بر این‌که برخی واردکنندگان بعد از گرانی دلار از عرضه خودرو خودداری کردند و سایت خود رابستند،تصریح کرد: اکنون ثبت سفارش خودرو با نرخ ۴۲۰۰ تومان قابل انجام است و بقیه هزینه‌ها نیز مشخص است،اما خریداران بلاتکلیف هستند و هیچ خرید و فروشی در خودروهای خارجی انجام نمی‌شود.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تاکید کرد: سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان باید نسبت به قیمت خودروهای وارداتی ورود کند و نگذارد بیش از این مصرف‌کنندگان متضرر شوند.
ملاک فروش خودروهای وارداتی دلار ۴۲۰۰ تومان است
کوروش مرشد سلوک، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو هم گفت: ملاک ما برای تعیین قیمت خودروهای وارداتی ارز ۴۲۰۰ تومان است.
وی با بیان این‌که همه نوسانات نرخ ارز از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین بود، تاکید کرد: در این مدتهیچ‌کدام از برندها بخشنامه جدیدی از خود ارائه نکردند و سایت خود را بسته نگه داشتند تا نرخ ارزتعیین تکلیف شود. با توجه به تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار، همه ثبت سفارش‌ها با این قیمت انجام خواهد شد.
مرشد سلوک درباره کاهش قیمت خودروهای وارداتی می‌گوید: اگر ثبت سفارش با نرخ بالاتر از ۴۲۰۰ تومان انجام و حواله صادر شده باشد، امکان تعدیل قیمت وجود ندارد، اما اگر فقط ثبت سفارش صورت گرفته می‌توان قیمت آن را به دلار ۴۲۰۰ کاهش داد.
این مقام صنفی به نظارت سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: همه نمایندگی‌های رسمی،خودرو را با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌کنند و این رقم برای ما ملاک خواهد بود اما اگر سفارش بر اساسدلار گران انجام شده باشد دیگر امکان کاهش قیمت وجود ندارد.

قیمت خودرو خارجی دست دوم پیش از نوسان شدید ارزی


آنچه در زیر می آید قیمت روز خودروهای خارجی دست دوم در سطح بازار تهران در بهمن ماه 96 است؛ سواری های زیر ممکن است به دلایلی از جمله تصادف و وجود لکه رنگ و یا فروش فوری خودرو کمتر از قیمت های رایج در بازار عرضه شود.

کد N1823990