به روز رسانی می شود...

جزئیات عیدی بازنشستگان 97 | عیدی بازنشستگان تا 15 اسفند پرداخت می شود | پاداش پایان خدمت بازنشستگان چقدر است؟

بازنشستگان, عیدی بازنشستگان, عیدی بازنشستگان 97, میزان عیدی بازنشستگان, میزان عیدی بازنشستگان 97, عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی, عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی 97, جزئیات عیدی, عیدی, جزئیات عیدی بازنشستگان, جزئیات عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی, جزئیات عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی 97, جزئیات عیدی 97, جزئیات عیدی بازنشستگان 97,

جزئیات عیدی یازنشستگان 97 | رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت مبلغ 847 هزار و 500 تومان عیدی کارمندان و بازنشستگان همراه با حقوق بهمن ماه خبر داد... مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به عیدی بازنشستگان در سال 97، گفت: طبق حروف الفبا عیدی را می‌پردازیم... | در آخرین خبر اعلام شد که عیدی بازنشستگان تا 15 اسفند ماه پرداخت می شود. مجلس سقف پاداش پایان خدمت بازنشستگان را نیز تصویب کرد...

مدیرعامل تامین اجتماعی با اعلام پرداخت عیدی بازنشستگان تا ۱۵ اسفندماه، از دریافت ۶ هزار میلیارد تومان از مطالبات این سازمان از دولت در روزهای آینده خبر داد.
سیدتقی نوربخش در جلسه ای با اعضای کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهارداشت: با دریافت این بخش از مطالبات سازمان،

عیدی بازنشستگان

تا ۱۵ اسفند پرداخت می‌شود و حدود ۳ هزار میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد نیز پرداخت خواهد شد.
وی همچنین تاکید کرد: محدودیتی برای تعامل با تشکل های بازنشستگی و کارگری نداریم و آماده دریافت نظر این عزیزان هستیم. نوربخش با بیان اینکه رسیدگی به خواسته‌های بازنشستگان و ارتقاء خدمات به این عزیزان همواره در اولویت سازمان تامین اجتماعی قرار دارد، گفت: نمایندگان و اعضای تشکل‌های بازنشستگان نیز بهترین ارتباط را با این سازمان دارند و همواره خواسته‌ها و دغدغه‌های اقشار مختلف بازنشستگان را به مدیریت سازمان منتقل می‌کنند.
نوربخش با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ماهانه ۶۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت حقوق بازنشستگان و ارائه خدمات درمانی به جامعه زیرپوشش هزینه می‌کند، اظهارداشت: منابع مربوط به دریافت حق بیمه در این سازمان ماهیانه ۵۳۰۰ میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه منابع مورد نیاز برای بخش مستمری و تعهدات کوتاه مدت بخش اصلی هزینه های سازمان تامین اجتماعی را تشکیل می دهد، گفت: ماهانه ۴۵۰۰ میلیارد تومان مستمری و تعهدات کوتاه مدت توسط این سازمان پرداخت می‌شود و خوشبختانه این تعهدات به شکل مناسب و بدون هیچگونه تاخیری درحال انجام است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: مقرری بیمه بیکاری، مرخصی زایمان، غرامت دستمزد ایام بیماری و وسایل کمک پزشکی مهمترین تعهدات کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی را تشکیل می‌دهند.

زمان پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی


رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی، زمان پرداخت عیدی مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را از دهم تا پانزده اسفند اعلام کرد و گفت: عیدی بازنشستگان براساس حروف الفبا به حساب آنان واریز می‌شود.
«علی اصغر بیات» با بیان اینکه اعتبار پیش‌بینی شده برای پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی دو هزار میلیارد تومان است، اعلام کرد: به سه میلیون و ۲۰۰ هزار بانشسته تامین اجتماعی ۸۴۷ هزار تومان عیدی تعلق می‌گیرد.

نحوه محاسبه و پرداخت عیدی بازنشستگان


سید صدرالدین صدری نوش آبادی، درباره نحوه محاسبه و پرداخت عیدی کارکنان دولت گفت: عدد مطلق ‍‍پرداخت عیدی به کارمندان دولت، بازنشستگان، وظیفه بگیران، وراث وظیفه بگیران شهدا و جانبازان مبلغ هشت میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار ریال است که این محاسبه با قاعده عیدی کارگران متفاوت است.
وی درباره شیوه محاسبه عیدی کارکنان دولت افزود: چارچوب پرداخت عیدی را قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت که در سال 1374 به تصویب رسیده و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 مشخص می کند.
این مقام مسئول با بیان اینکه در قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت احکامی وجود دارد که باید رعایت شود، افزود: این قانون حکم کرده که پرداخت عیدی به صورت مساوی به همه کارمندان دولت انجام شود. یعنی همه وزارتخانه ها موسسات دولتی نهادهای عمومی غیردولتی شرکت های دولتی مانند دایره شمول این پرداخت، علاوه بر کارمندان دولت به نیروهای نظامی انتظامی در شمول این قانون قرار می گیرند و هرگونه پرداختی غیر از عددی که دولت هرسال اعلام می کند، تحت عنوان پاداش آخر سال ممنوع است.
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: در مصوباتی که دولت در باره عیدی ابلاغ می کند عبارت هرگونه پرداختی تحت عنوان پاداش آخر سال یا عیدی ممنوع است، قید می شود؛ بنابراین هر پرداختی تحت این عنوان خلاف است و مدیران مالی و ذیحسابان دستگاههای اجرایی ملزم هستند که بر این امر نظارت کنند و اگر خلافی اتفاق افتاد آن را گزارش کنند.
وی افزود: حتی تاکید شده که شرکت های دولتی نیز نمی توانند به مدیران خود علاوه بر این مبلغ را پرداخت کنند؛ مکانیزم نظارتی آن نیز مشخص شده و مدیرعامل مکلف است نظارت کند و سازمان حسابرسان قانونی نیز بر این امر نظارت خواهند کرد و موظفند اگر خلاف این امر اتفاق افتاد گزارش کنند.
صدری نوش آبادی تصریح کرد: ماده 75 قانون مدیریت خدمات کشوری امتیاز عیدی را مشخص کرده که برای هر سال 5 هزار امتیاز است، این امتیاز ضرب در ضریب سال شده و مبلغ عیدی هر سال حاصل می شود که ضریب حقوق امسال کارمندان دولت 1695 ریال بوده که مبلغ عیدی امسال از آن به دست آمده است.
به گزارش سازمان امور اداری و استخدامی، این مقام مسئول با رد ادعای تاخیر در پرداخت عیدی کارمندان دولت در سالهای گذشته گفت: دولت همه تلاش خود را بکار خواهد بست که عیدی کارکنان دولت را با حقوق بهمن ماه پرداخت کند.

پاداش پایان خدمت بازنشستگان


نمایندگان در نشست علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۷ با جزء الحاقی ۳ بند الف تبصره ۱۲ ماده واحده این لایحه با ۱۴۱ رأی موافق، ۴۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
در جزء الحاقی ۳ بند الف تبصره ۱۲ آمده است: پاداش پایان خدمت موضوع قانون «پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه‌های ضروری کارکنان دولت مصوب ۲۶/۲/۱۳۷۵» و اصلاحات آن و پاداش‌های مشابه به مقامات، رؤسا و مدیران و کارکنان کلیه دستگاههای اجرائی موضوع ماده(۲۹) قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و موضوع ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و همچنین وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی حداکثر معادل هفت برابر حداقل حقوق و مزایای موضوع ماده(۷۶) قانون خدمات کشوری در ازای هر سال خدمت  تا سقف سی سال که از لحاظ بازنشستگی و وظیفه ملاک محاسبه قرار می‌گیرد، خواهد بود. هرگونه پرداخت خارج از ضوابط این قانون تحت این عنوان و عناوین مشابه در حکم تصرف در اموال عمومی است.

احتمال افزایش مبلغ عیدی


معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور درباره احتمال تغییر شیوه محاسبه عیدی کارکنان دولت و افزایش مبلغ آن، افزود: در اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری که لایحه آن اخیرا ازسوی دولت به مجلس فرستاده شده برخی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه شده که موجب افزایش میزان عیدی کارکنان دولت خواهد شد اما این مساله نیازمند تصویب مجلس شورای اسلامی است.

جزئیات عیدی 97


معاون اول رییس جمهور مصوبه هیات وزیران درباره نحوه پرداخت عیدی پایان سال کارکنان شاغل در دستگاه های دولتی را برای اجرا ابلاغ کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، در ابلاغیه اسحاق جهانگیری آمده است: هیات وزیران در جلسه ۱۳۹۶.۱۱.۱۵ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به اسناد ماده واحده قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۴ و ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ تصویب کرد:
دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۵ قانون محاسبات عمومی کشور، نیروهای مسلح، نیروهای انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه های اجرایی مشمول قوانین خاص مجازند به کارمندان خود رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت و اعضای هیات علمی دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت هشت میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار ۸.۴۷۵.۰۰۰ ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۶ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل مصوب دستگاه های اجرایی پرداخت کنند.
تبصره ۱- پرداخت هرگونه وجه دیگری به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این بند توسط دستگاه های مزبور و تمام واحدهای وابسته و تابعه و سایر واحدهای که اجرای مقررات در مورد آنها مستلزم ذکر نام است، ممنوع می باشد. ذیحسابان و مدیران امور مالی دستگاه های اجرایی مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش نمایند.
تبصره ۲- پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) موضوع این بند به کارکنان خرید خدمت، قراردادهای و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۳۹۶ است و در هر حال میزان عیدی اینگونه افراد از پنجاه درصد (۵۰٪) رقم مذکور کمتر نخواهد بود.
میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کار افتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق های بازنشستگی کشوری، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی نیز مبلغ هشت میلیون و چهارصد و هفتادو پنج هزار ۸.۴۷۵.۰۰۰ ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذیربط قابل پرداخت است.
تبصره - عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری که در سال ۱۳۹۶ حق عائله مندی اولاد و بیمه خدمات درمانی آنها را صندوق مذکور پرداخت نموده، توسط آن صندوق قابل پرداخت است. سایر مواردی که مشمول صندوق های مندرج در بند ۲ نیستند، از محل اعتبارات دستگاه اجرایی، سازمان یا شرکت دولتی ذیربط قابل پرداخت است.
۳- خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب نامه، تمام وقت محسوب می شود و معلمان حق التدریس نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب نامه خواهند بود.
۴- شرکت های دولتی موظفند از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این تصویب نامه به مدیران و اعضای هیات مدیره خودداری کنند. مسئولیت اجرای این بند بر عهده مدیر عامل و سایر مدیران ذیربط است. سازمان حسابداری یا حسابرسان قانونی شرکت ها مکلفند نظارت لازم را اعمال و خلاف را گزارش کنند.
معاون اول رییس جمهور این مصوبه را به سازمان برنامه و بودجه  کشور ابلاغ کرده است.

میزان عیدی بازنشستگان


محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر زمان پرداخت عیدی کارمندان و بازنشستگان دولت نیز اظهار کرد: همراه با حقوق بهمن ماه عیدی کارمندان و بازنشستگان دولت به طور حتم پرداخت خواهد شد.
مبلغ عیدی امسال کارمندان دولت و بازنشستگان بر اساس مصوبه هیات دولت 847 هزار و 500 تومان است.

زمان پرداخت عیدی بازنشستگان


سیدتقی نوربخش (مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی)  امروز در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید شعبه ٢٣ تامین اجتماعی تهران گفت: امیدواریم پرداخت عیدی مستمری‌بگیران در نیمه اول اسفند محقق شود.
وی تصریح کرد: همچنین ٥ هزار میلیارد تومان در ابلاغیه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور که در ماه اسفند محقق می‌شود، نیز از دیگر اقدامات این سازمان است.
نوربخش در ادامه درباره بازسازی ساختمان شعبه ٢٣ تهران اظهار داشت: ما می‌توانیم با تلاش همدیگر اقدامات خوبی برای رضایتمندی مستمری‌بگیران و بیمه‌شدگان انجام دهیم که نمونه‌ای از این تلاش در اجرای طرح بازسازی ساختمان جدید شعبه ٢٣ تهران به نمایش گذاشته شده است.
وی تاکید کرد: دو هزار میلیارد تومان املاک و اموال تامین اجتماعی که قبل از دولت روحانی بدون سند بود و معارض داشت، ارزیابی و رفع معارض شد و مورد استفاده قرار گرفت؛ مانند این شعبه ٢٣ تهران که رفع معارض شد.
وی ادامه داد: این اموال سازمان قبلا بلااستفاده بود و اکنون شناسنامه‌دار شده است و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جزئیات عیدی بازنشستگان


مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ٢١ هزار میلیارد ریال بابت عیدی مستمری بگیران این سازمان پرداخت شود.
دکتر سید تقی نوربخش در نشست با خبرنگاران گفت: قطعاً بعد از مشخص شدن رقم عیدی همانند سال‌های گذشته بر اساس برنامه زمانبندی و احتمالاً طبق حروف الفبا عیدی را می‌پردازیم.
وی در ادامه درباره افزایش سن بازنشستگی اظهار داشت امید به زندگی در کشور افزایش یافته و از سن 56 سال در سال 54 به 77 سال در حال حاضر رسیده است. افزایش سن جزو پیشنهادهای ما نبوده اما در کمیسیون تلفیق درباره اصلاحات پارامتریک تأکیداتی شده است.
نوربخش درباره مطالبات و بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: دو هزار میلیارد تومان بابت دارو طلبکاریم که هزار میلیارد تومان آن مربوط به مراکز عمومی و دانشگاهی و هزار میلیارد تومان مربوط به بخش خصوصی است  که با وجود مشکلات، این فشار را تحمل کرده‌ایم.
وی افزود: برای پرداخت بدهی‌ها نیز مکانیسمی را با وزارت بهداشت و سازمان برنامه مبنی بر انتشار 300 میلیارد تومان در قالب اوراق درنظر گرفته‌ایم و قرار شده ما هم 300 میلیارد تومان به‌صورت نقدی اختصاص دهیم. این برنامه حدود سه ماه است شروع شده و باید طی سه تا چهار روز آینده به نتیجه برسد و اینگونه از 800 میلیارد طلب دانشگاه‌های علوم پزشکی 600 میلیارد تومان تسویه شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه مطالبات داروخانه‌های خصوصی را تا مرداد پرداخت کرده‌ایم و سه ماه عقب هستیم گفت: برای این بخش هم با سازمان برنامه و بودجه در حال مذاکره‌ایم. اگر سه ماه عقب افتادگی را در نظر بگیریم می‌توان گفت بدهی ما به داروخانه‌ها حدود 470 میلیارد تومان است.
نوربخش درباره تسهیلات جدید بیمه بیکاری نیز گفت: وزارت کار طرحی ارائه کرده که احتمالاً از همین بهمن ماه اجرایی می‌شود. طبق این طرح با همکاری مراکز کاریابی، قرار است هر شخصی که بیمه بیکاری دریافت می‌کند در‌صورت دعوت به کار، سازمان تأمین اجتماعی بخشی از دستمزدش را بپردازد که در راستای حمایت از کارفرما و مشوقی برای اوست. این اقدام موجب رونق اشتغال می‌شود و کارفرما حقوقی کمتر از حداقل حقوق و دستمزد را می‌پردازد و مابقی را ما تقبل می‌کنیم.
وی از صدور 100 میلیون نسخه الکترونیک درمانی در سال اخیر خبر داد و گفت: امسال با حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی در مراکز ملکی حتی برای یک بیمار نسخه خطی نوشته نشد. این طرح در مراکز غیرملکی نیز شروع شده و 340 پزشک در یزد تحت پوشش هستند و از وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات می‌خواهیم برای گسترش آن همراهی بیشتری داشته باشند.
او درباره اعتبار دفترچه‌های درمانی گفت: قدرت دفترچه‌های بیمه سلامت و تأمین اجتماعی قطعاً با اجرای طرح تحول سلامت افزایش یافته و هزینه‌های پرداختی از جیب مردم کاهش یافته است اما نکاتی وجود دارد، به‌عنوان مثال الزام به اجرای نظام ارجاع در قانون برنامه پنجم را داشتیم که محقق نشد و این خود هزینه آور است.
نوربخش درباره مصوبات جدید برای تأمین اجتماعی در خصوص تسویه مطالبات دولت گفت: این اقدام در طول نظام بودجه‌ریزی کم سابقه است است. با موافقت دولت در بند «و» تبصره 5 بودجه 97، تسویه کلیه بدهی‌های سازمان و شرکت‌های تابعه به نظام بانکی را با مطالبات سازمان تا سقف 50هزار میلیارد تومان مجاز دانسته است.
وی در ادامه به طرح‌های ایام دهه فجر اشاره کرد و گفت: در دهه مبارک فجر چندین پروژه با اعتبار حدود 550 میلیارد تومان به بهره‌داری می‌رسد یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.همچنین آغاز عملیات ساخت سه پروژه درمانی و بهره‌برداری از 33 پروژه از این جمله است که در میان آنها شش شعبه، هفت مرکز درمانی و یک بیمارستان وجود دارد.وی افزود همچنین درمانگاه‌های لار، کامیاران در کردستان، ابرکوه در یزد، رزن در همدان، آران و بیدگل، پیشوا ورامین و ازنا لرستان و بیمارستان خوی پروژه‌های درمانی هستند که در این هفته افتتاح می‌شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه 141 میلیارد و 800 میلیون تومان صرف این پروژه‌های درمانی و بیمه‌ای شده است گفت: پروژه‌های اقتصادی با ارزش 415 میلیارد تومان نیز در ایام فجر افتتاح می‌شود که راه‌اندازی دو خط دارویی در شرکت توفیق دارو از این جمله است.
وی آغاز عملیات اجرایی خط تولید سرنگ در کارخانه اکسیر و بهره‌برداری از چهار پروژه در کارخانه های پتروشیمی و نفت ایرانول و ذوب آهن و تولید تیرآهن اچ 300 با ظرفیت حدود 350 هزار تن در سال در ذوب آهن اصفهان با ارزشی بالغ بر 200 میلیارد تومان را از دیگر پروژه‌های این سازمان در ایام دهه فجر بیان کرد.وی در ادامه درباره واردات گوشی آیفون توسط شرکت زیرمجموعه سازمان تأمین اجتماعی گفت: این شرکت زیر مجموعه صبا تأمین وابسته به شستا  است و در چارچوب قانون اقدام کرده و اشکالی در آن نمی‌بینیم.نوربخش ادامه داد: 1000 میلیارد تومان بودجه برای توسعه مراکز درمانی در بخش درمان پیش‌بینی ‌شده است. در بخش درمان مستقیم کمتر از 8 هزار میلیارد تومان و در بخش خرید خدمات کمتر از 12هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

افزایش مزد مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی


وزر رفاه درباره برنامه وزارت رفاه برای بهبود معیشت کارگران بازنشسته که مستمری خود را از سازمان تامین اجتماعی دریافت می‌کنند آنهم در شرایطی که گفته می‌شود صحبت‌های دولت برای ترمیم مستمری‌ها فقط شامل حال بازنشستگان کشوری و لشگری می‌شود و  به سازمان تامین اجتماعی ارتباطی ندارد، گفت: معمولا حداقلی که به تأمین اجتماعی اضافه می‌کنیم بیشتر از بازنشستگان کشوری است زیرا براساس قانون کار که مزد کارگری را تعیین می‌کند، حداقل مستمری بازنشستگان نیز به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند. این اتفاق درنهایت موجب می‌شود بخشی از آن کمبود جبران شود.
وی در پاسخ به این سوال که برای سال آینده چه میزان از مطالبات سازمان تامین اجتماعی ازسوی دولت پرداخت می‌شود، گفت: هر سال سعی کرده‌ام تامین اجتماعی‌ها عقب نمانند. امسال هم سعی خواهم کرد که این اتفاق نیفتد و انشاالله ۵۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان را سال آینده از دولت دریافت خواهیم کرد.
کد N1821175