آفتاب

مسدود شدن فرودگاه امام خمینی و مهرآباد | اسکان 1800 مسافر در فرودگاه امام خمینی

مسدود شدن فرودگاه امام خمینی و مهرآباد | اسکان 1800 مسافر در فرودگاه امام خمینی

مسدود شدن فرودگاه امام خمینی و مهرآباد | بارش برف سنگین امروز علاوه بر از بین بردن دید افقی سبب یخ زدگی باند ها نیز شده بود که در نتییجه منجر به لغو پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام خمینی شد و 1800 مسافر پروازهای فرودگاه امام خمینی به دلیل لغو پروازها در این فرودگاه اسکان یافتند تا پروازها دوباره از سسر گرفته شوند. در ادامه آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام خمینی را آمده است که


حسین اسفندیاری در گفت‌وگویی ضمن تشریح آخرین فعالیت‌ها در خصوص پروازهای فرودگاهی کشور، گفت: با بارش‌های دیروز و امروز برف، اقداماتی در خصوص برف‌روبی سطوح پروازی آغاز شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت در فرودگاه ارومیه مناسب و باند در حال برف‌روبی است، همچنین در فرودگاه تبریز نیز دید مناسب است و فرودگاه اردبیل هم از نظر دید و باند پروازی مشکلی ندارد و همه منتظر بازگشایی و افزایش دید افقی در فرودگاه مهرآباد هستند.

در فرودگاه مهرآباد برف‌روبی سطوح پروازی و باند به صورت مستمر از شب گذشته در حال انجام است، اما به دلیل کاهش دید افقی و همچنین یخ‌زدگی به دلیل کاهش دما، امکان انجام نشست و برخاست فعلاً وجود ندارد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاه‌ها با بیان اینکه یخ‌زدایی از باند فرودگاه مهرآباد در حال انجام است، گفت: منتظر افزایش دید افقی در فرودگاه مهرآباد هستیم و به محض رفع یخ‌زدگی، پروازها به فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

اسفندیاری ادامه داد: همچنین در فرودگاه امام خمینی(ره) نیز یخ‌زدایی از سطوح پروازی و باند در حال انجام است، اما دید افقی نیز در این فرودگاه پایین‌تر از اندازه استاندارد است، بنابراین امکان نشست و برخاست هواپیماها وجود ندارد.

وی اظهار داشت: فرودگاه جایگزین فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره)، فرودگاه‌های شهیدبهشتی اصفهان و یزد هستند که از شب گذشته پروازهایی که در آسمان مانده بود و امکان نشستن در فرودگاه‌های مهرآباد وامام(ره) را نداشتند، به فرودگاه‌های اصفهان و یزد منتقل شدند و هم‌اکنون ظرفیت این فرودگاه‌ها نیز تکمیل شده است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاه‌ها افزود: همچنین دیگر پروازها از مبادی مختلف به فرودگاه مهرآباد و امام خمینی(ره) انجام نشد.  در حال حاضر از نظر اپرون و ظرفیت ترمینال، ظرفیت در فرودگاه‌های اصفهان و یزد تکمیل است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاه‌ها گفت: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی، بارش برف تا ظهر امروز ادامه دارد و از بعدازظهر کاهش می‌یابد، بنابراین بلافاصله پس از افزایش دید افقی و یخ‌زدایی از باندهای فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) پروازها مجددا از این دو فرودگاه برقرار خواهد بود.مسافران قبل از عزیمت به فرودگاه با شماره تلفن‌های 199 (اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد) و همچنین شماره‌های 096330 و 02151001 (اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی(ره)) تماس بگیرند.  به دلیل بارش شدید برف و کاهش دید افقی از شب گذشته پروازهای فرودگاه‌های امام و مهرآباد انجام نمی‌شود.بارش برف همچنین موجب انسداد برخی از آزادراه‌های کشور و ترافیک سنگین در این محورها شده است.

علی کاشانی حیدری در خصوص آخرین وضعیت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) پس از لغو پروازهای این فرودگاه توضیح داد: در ابتدای بارش برف که از شب گذشته آغاز شد حدود 30 پرواز به دلیل وضعیت جوی آب و هوا ابطال شد، در همین راستا ما مسافران این پروازها را در هتل‌ها و مکان‌های اقامتی خود مانند نمازخانه‌ها اسکان دادیم. پس از لغو پروازها حدود هزار و 800 مسافر را اسکان و در بین مسافران بیش از 700 تخته پتو توزیع کردیم.مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه کترینگ‌های پروازی، آب معدنی و غذا‌ بین مسافران توزیع کرده اند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سطوح پروازی و سطوح دسترسی جاده‌های مواصلاتی فرودگاه امام خمینی (ره) باز است اما سایر خطوط جاده‌های دسترسی مانند اتوبان قم و ساوه فعلا امکان بازگشایی ندارد.

کاشانی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی در حال پاسخگویی به مردم هستند، گفت: با توجه به اینکه تعداد مسافران، مستقبلین و مراجعین حاضر در فرودگاه بیش از 3 هزار نفر هستند و بعضاً هم دچار استرس‌ بوده و اصرار دارند جلوی کانترهای پرواز خود بایستند تا در خصوص آخرین وضعیت پروازشان آگاه باشند به همین جهت ما در کنار کانترها، سالن‌ها و هرجایی که امکان پذیرایی وجود دارد برای مردم موکت جهت استراحت انداخته‌ایم.

وی از نظارت جدی بر غرف فرودگاه امام (ره) خبر داد و گفت: خوشبختانه ما تا به این لحظه گزارشی از گران فروشی در غرفه ها نداشته ایم. 
کد N1820334

وبگردی