راکت دقیق زن لبیک یک اهداف تعیین شده را مورد اصابت قرارداد

سیاست داخلی,سرتیپ کیومرث حیدری,امیر کیومرث حیدری

در روز اول رزمایش مشترک محمد رسول‌الله (ص) ارتش راکت دقیق‌زن لبیک یک و توپخانه متحرک هجومی با موفقیت اهداف تعیین‌شده را مورد اصابت قرار دادند.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش ضمن بیان این مطلب گفت: در مرحله نخست رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) یکان‌‌های نیروی زمینی که به یکان‌‌‌های متحرک هجومی تبدیل شده‌‌‌اند، به شکل مطلوب در تحقق اهداف پیش‌بینی شده اجرای ماموریت کردند.

وی این رزمایش مشترک را که در جنوب شرق کشور و سواحل مکران برگزار می شود دارای دو ویژگی دانست و اظهار داشت: یک ویژگی این است که تجهیزات به کار گرفته شده نیروی زمینی در این رزمایش داخلی و ساخت وزارت دفاع و دستان توانمند و اندیشه‌‌‌های نورانی دانشمندان کشور بوده است و دوم اینکه تمامی تاکتیک‌‌ها و تکنیک‌‌‌هایی که در این رزمایش استفاده شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌‌‌هایی بومی شده بوده که توسط فرماندهان، مسئولان و مدیران نیروی زمینی سازماندهی و نهادینه شده‌‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش یکی از اهداف رزمایش مشترک ارتش را تکمیل آموزش تئوری مراکز آموزشی ارتش دانست و تصریح کرد: در پایان هر سیکل آموزشی در دانشکده‌‌‌‌ها و مراکز آموزشی ارتش رزمایش‌‌های سالیانه برگزار می‌‌‌شود تا آنچه در این مراکز به صورت تئوری آموزش داده شده در یک منطقه که منطبق بر صحنه نبرد است مورد آزمایش قرار گیرد.

حیدری با اعلام رضایت از عملکرد یکان‌‌های نیروی زمینی در روز اول رزمایش خاطرنشان کرد: برداشت من از عملکرد کارکنان پر تلاش نیروی زمینی این است که در مراکز آموزشی، فرهنگی و دانشکده‌‌‌های ارتش افسران شایسته، درجه‌داران با تخصص و سربازان پا در رکاب و حاضر به یراق تربیت و پرورش یافته‌اند.

وی از عملکرد دقیق بالگردهای هوانیروز و همچنین یکان‌‌‌های تکاور، زرهی، توپخانه، جنگال، مخابرات و مهندسی این نیرو در اجرای ماموریت محوله تقدیر و رزمایش مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران را گامی بلند در هم افزایی اقدامات عقیدتی ارزیابی کرد.

کد N1818078