پیش بینی قیمت دلار | دلار بخریم یا نه؟

دلار , قیمت دلار , افزایش قیمت دلار , قیمت دلار امروز , علت افزایش قیمت دلار , روند صعودی قیمت دلار , علت گران شدن دلار , گران شدن دلار ,علت افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر96 , گرانی دلار , علت گران شدن دلار چیست , چرا دلار گران شد , دلیل افزایش قیمت دلار , کسری بودجه , کسری بودجه دولت , جبران کسری بودجه , علت بالا رفتن دلار , علت افزایش دلار , علت گرانی دلار , دلیل گرانی دلار , دلایل افزایش قیمت دلار , علت افزایش قیمت دلار, پیش بینی قیمت ارز, پیش بینی قیمت دلار, دلار بخریم یا نه

پیش بینی قیمت دلار | در حالی که روز گذشته قیمت دلار از مرز 4700 تومان هم گذشت، عده ای از مردم به گمان افزایش بیشتر نرخ ارز، اقدام به خرید دلار کردند. اما پیش بینی کارشناسان بازار ارز درباره قیمت دلار چیست؟ در ادامه بخوانید...

بیشتر بخوانید : علت گران شدن دلار چیست؟...
بیشتر بخوانید : قیمت دلار به 5 هزار تومان می رسد؟...
بیشتر بخوانید : چرا دلار گران شد؟...
در حالی‌که از هفته گذشته بازار شاهد افزایش قیمت ارز به صورت ساعتی بوده امروز نیز این روند ادامه داشت اما تحرک بازار به صورت محسوسی کم شده بود.
به صورت معمول قیمت ارز‌های مختلف ساعت ۱۱ صبح نهایی می‌شود و فعالان این حوزه شروع به خرید و فروش می‌کنند اما امروز دیگر در ابتدای خیابان منوچهری آن جماعت سابق نبودند تا شروع به خرید و فروش کنند ضمن آنکه به طرز محسوسی از تعداد دلالانی که در خیابان و میدان فردوسی کار می‌کردند کاسته شده بود.
به گفته فعالان این حوزه امروز نیز بانک مرکزی هیچ ارزی به بازار تزریق نکرده است و در این هفته فقط ۳ صرافی که در پاساژ گلشن فعالیت دارند توانستند به صورت محدود ارز دریافت کنند.
امروز تابلوهای صرافی‌ها نیز سفید بود و هیچ قیمتی بر روی آن درج نشده بود مغازه داران در پاسخ به این سوال که آیا دستور یا توصیه‌ای به آن‌ها شده که تابلو را جمع کنند اظهار داشتند که هیچ دستوری به آن‌ها ابلاغ نشده و به دلیل عدم مشخص بودن قیمت ارز و تغییر لحظه‌ای از گذاشتن قیمت خودداری کرده‌اند.
از سوی دیگر هیچ خرید و فروشی حتی به میزان ۵۰ دلار در بازار از سوی صرافی‌ها صورت نمی‌گیرد و شاید دلالان با قیمت ۴۶۷۰ آن هم حداکثر تا ۱۰۰ دلار خرید یا فروش کنند.
پیش بینی سیف : دلار ارزان می شود
رئیس کل بانک مرکزی با اعلام این‌که قیمت ارز در روزهای آینده در روندی کاهشی قرار می‌گیرد، تاکید کرد که سرمایه‌گذاری در نرخ ارز توجیه نداشته و کسانی که منابع خود را به ارز تبدیل می‌کنند، ضرر خواهند کرد.
 در حالی در روزهای اخیر بازار ارز از نوسان شدیدی‌تری نسبت به گذشته برخوردار شده و رکورد ۴۷۰۰ تومان هم برای دلار به ثبت رسید که رئیس کل بانک مرکزی تاکید دارد جریان به این روال نخواهد ماند و دلار در ماه‌های پایانی سال که اکنون وارد آن شده‌ایم در روند کاهشی مناسبی قرار می‌گیرد.
سیف با اشاره به این‌که اکنون شاخص‌های کلان اقتصادی اعم از تورم و رشد اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار دارند، گفت در کنار آن درآمدهای ارزی نسبت به گذشته وضعیت خوبی دارند، به طوری که صادرات نفت نسبت به سال قبل افزایش دارد و قیمت هر بشکه آن به دامنه ۷۰ دلار رسیده است، بنابراین دلیلی وجود ندارد در بلندمدت وضعیت ارزی دچار نوسان شود.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان این‌که به طور طبیعی فضای موجود و نوسان بازار را بانک مرکزی کنترل می‌کند، اظهار کرد: در دو ماهه پایانی سال که اکنون وارد آن شده‌ایم، روندی کاهشی در پیش می‌گیرد.
وی در رابطه با سرمایه‌گذاری در بازار ارز و خرید دلار نیز توضیحاتی داشت و گفت: سرمایه‌گذاری در نرخ ارز به هیچ عنوان نمی‌تواند توجیه اقتصادی داشته باشد. کسی که منابع خود را به ارز تبدیل می‌کند، ضرر خواهد کرد.
رئیس کل بانک مرکزی به مردم توصیه کرد: ریسک و خطر موجود در بازار ارز را نپذیرفته و به سمت سرمایه‌گذاری امن حرکت کنند، هرچند که به طور حتم به زودی بازار در فضایی آرام حرکت می‌کند.
سیف به جریان سودآوری در منابع بانکی و بازار ارز پرداخت و ادامه داد: در حدود چهار تا پنج سال گذشته کسی که سرمایه خود را در بانک‌ها سپری کرده و حتی اگر نرخ سود بالای ۲۵ درصد هم دریافت نکرده و ۱۵ درصد گرفته است، حداقل تاکنون منابع او ۸۰ درصد رشد داشته، در حالی که اگر در همین مدت سرمایه‌ گذاری در ارز انجام شده بود و نرخ دلار را در آن زمان در رنج ۳۰۰۰ تومان در نظر بگیریم حداکثر سود نزدیک به ۵۰ درصد می‌شود.
وی همچنین در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک با اشاره به سیاست بانک مرکزی در حوزه رمزینه پول‌ها و فناوری‌های مربوط به زنجیره بلوک توضیح داد: اگر چه ظرفیت‌های فناوری زنجیره بلوک می‌تواند جریان تازه‌ای برای روش‌های بانکداری باشد، اما تهدیدهایی مانند سفته بازی، نوسان شدید قیمتی، حباب‌های موجود در ارزش آنها و همچنین از دست رفتن تدریجی خواص این پول‌ها به عنوان ابزار پرداخت قابل اتکاست که تمامی بانک‌های مرکزی جهان از جمله بانک مرکزی ایران به احتیاط پذیرش و به رسمیت شناختن این پول‌ها تاکید دارد.
سیف گفت: سیاست فعلی بانک مرکزی درباره رمزینه پول‌ها رصد تحولات و همچنین تعامل با سایر بانک‌های مرکزی و نهادهای سیاستی و در پیش گرفتن رویه‌هایی است که در آن ریسک و خطرات بالای رمزینه پول‌ها را در نظر گرفته و بتواند از فناوری‌های پشتیبان آنها برای کاربردهای جدید بهره‌برداری کند.
کد N1817927