باید تلاش شود، حاکمیت به تمام سرزمین سوریه برگردد

سیاست خارجی,ولید المعلم,سید کمال خرازی

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که در سوریه به سر می‌برد، امروز با وزیر امور خارجه این کشور ملاقات کرد.

به گزارش ایلنا، در این ملاقات، آخرین تحولات در صحنه نظامی و سیاسی سوریه مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

ولید المعلم در این دیدار گفت: با توجه به تحولاتی که در صحنه میدانی صورت گرفته انتظار می‌رفت کشورهای حامی تروریسم در منطقه، دست از دخالت در امور سوریه بردارند، اما به نظر می‌رسد، آمریکا اصرار دارد این کشورها به مداخلات خود ادامه دهند.

وی افزود: امروز صحنه سیاسی در پیش بردن مسائل سوریه اهمیت پیدا کرده است. به‌‌طوری که امروزه، نشست‌هایی در آستانه، سوچی، ژنو و وین برگزار می‌شود که در آنها مسائل سوریه با شرکت گروه‌های مختلف و مخالفان مورد بررسی قرار گرفته و نتایجی نیز از آنها حاصل شود ولی واقعیت این است که هر تصمیمی باید براساس منافع مردم و بدون تحمیل نظرات خارجی و به ویژه دشمنان مردم سوریه باشد.

وزیر امور خارجه سوریه ادامه داد: در این رابطه بحث قانون اساسی اهمیت پیدا کرده که ضرورت دارد این قانون در داخل سوریه و با شرکت همه گروه‌ها تدوین شود. طبیعتا مردم سوریه قانون اساسی‌ای را نخواهند پذیرفت که از خارج از خاک سوریه بخواهد بر مردم سوریه تحمیل شود.

سید کمال خرازی نیز ضمن تائید نظرات ولید المعلم بر هماهنگی بیشتر کشورهای متحد سوریه تاکید کرد و اظهار داشت: به رغم پیروزی‌های اخیر در صحنه میدانی، باید تلاش‌هایی صورت پذیرد که حاکمیت به تمام سرزمین سوریه برگردد و قوانین طوری تنظیم شود که آینده درازمدت سوریه مدنظر قرار گیرد.

کد N1817580