روزی که علی مطهری گفت ناچار است از احمدی‌نژاد حمایت کند

علی مطهری در 30 دی سال 87 عنوان کرده بود: وقتی اعلام شد یا آقای خاتمی یا آقای موسوی خواهند آمد (انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88)، من گفتم اگر یکی از این‌ها بیاید قاعدتا ما باید و ناچاریم از آقای احمدی‌نژاد حمایت کنیم.

به گزارش خبرآنلاین مطهری در آن سال و تنها چند ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88، گفت: اين‌كه افرادي گفته‌اند چون رهبر معظم انقلاب از دولت حمايت كرده است ما نبايد به دنبال گزينه ديگري باشيم و درباره فرد ديگري بحث كنيم، فكر درستي نيست و با اصولگرايي سازگاري ندارد.

علي مطهري درجلسه هفتگي انصار حزب‌الله با بيان اين‌كه حمايت مقام معظم رهبري از دولت يك حمايت ويژه است تصريح كرد: من اين را قبول دارم كه دولت‌هاي قبلي اين مقدار حمايت نمي‌شدند. بخشي از اين مساله مربوط به اين است كه رهبري از همه دولت‌هاي قانوني حمايت مي‌كنند براي اين‌كه دولت بتواند كار خود را انجام دهد و بخش ديگر هم به دليل ويژگي‌هاي اين دولت است؛ نظير اين‌كه آرمان‌هاي انقلاب را زنده كرده است، در برابر آمريكا و اسرائيل قاطعيت و در مساله هسته‌يي توفيقات داشته است و رهبر انقلاب مي‌خواهند اين دستاوردها از بين نرود. در عين حال اين بدين معني نيست كه ما بررسي نكنيم و فكر خود را به كار نيندازيم و ببينيم عملكرد اين دولت در اين سه سال و نيم چگونه بوده و دولت در حوزه‌هاي مختلف چگونه عمل كرده است.

وي افزود: ما مي‌گوييم اصولگراها ارزيابي كنند، عملكرد آقاي احمدي‌نژاد و ديگران را هم مي‌بينيم و مقايسه كنيم و سران اصولگرا بنشينند ببينند كدام گزينه قوي‌تر است. ممكن است در نهايت به خود آقاي احمدي‌نژاد برسيم ولي بالاخره بگوييم بررسي كرده‌ايم و به اين‌جا رسيده‌ايم. يك عده نبايد بگويند چون آقا از دولت حمايت كرده‌اند پس اين باب بسته است و هيچ بحث ديگري نبايد مطرح كنيم و بگويند اصولگراها حق تحقيق و بررسي و مقايسه ندارند؛ اين حرف بسيار خطرناك است.

اين نماينده مجلس با اشاره به طرح پيشنهادي خود براي انتخابات اظهار كرد: من پيشنهاد دادم و گفتم تركيبي از دو اصولگراي ديگر درست كنيم؛ مثلا بگوييم آقاي ولايتي به عنوان كانديداي رياست جمهوري و آقاي قاليباف به عنوان معاون اول وي معرفي شوند. گفتيم اين را پيشنهاد بدهيم ولي نگفتيم آقاي احمدي‌نژاد نباشد بلكه گفتيم بررسي كنيم ببينيم كدام طرح بهتر است. البته الان كه احتمال آمدن آقاي خاتمي يا آقاي ميرحسين موسوي تقويت شده، مساله تا حدودي فرق مي‌كند. اگر مثلا آقاي ولايتي بيايد و آقاي احمدي‌نژاد هم نيايد خب اشكال ندارد، مي‌توان هر كس از آن طرف هم باشد و رقابت شكل مي‌گيرد.

وي افزود: اگر قرار باشد آقاي احمدي‌نژاد باشد و مثلا آقاي ولايتي هم باشد و از آن طرف هم يكي از آن دو نفر (خاتمي و موسوي) بيايد، راي اصولگراها دو قسمت مي‌شود ولي رای آن‌ها متمركز خواهد شد و ممكن است ما راي نياوريم؛ لذا وقتي اعلام شد يا آقاي خاتمي يا آقاي موسوي خواهند آمد، من گفتم اگر يكي از اين‌ها بيايد قاعدتا ما بايد و ناچاريم از آقاي احمدي‌نژاد حمايت كنيم ولي اگر آن دو نفر نيايند معتقدم كه تركيب آقاي ولايتي و قاليباف تركيب خوبي است و البته اين بايد بررسي شود.
29215

کد N1817161