مصباح یزدی هم امامان معصوم را انتقادپذیر می‌داند

ایسنا نوشت: آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در کتاب جامعه و تاریخ از نگاه قران نوشت: رهبر باید نسبت‌ به انتقادات و عیب‌جویی‌های گوناگون زیردستانش گوش شنوا داشته باشد.

آیت‌الله مصباح یزدی در توییتر خود به صحبت‌های تکذیب شده حسن روحانی در مورد نقد به امام زمان واکنش نشان داد و گفت که نه در کوه قاف،که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند، (اینجا)  این درحالی است، که او پیشتر در یکی از کتاب هایش بر انتقادپذیری امامان معصوم تاکید کرده بود.

محمدتقی مصباح‌یزدی در کتاب جامعه و تاریخ از نگاه قرآن نوشت: رهبر باید نسبت‌ به انتقادات و عیب‌جویی‌های گوناگون زیردستانش گوش شنوا داشته باشد؛ زیرا هرکسی، به‌جز انسان‌های معصوم، در معرض جهل، قصور فهم و ادراک، و لغزش‌ها و خطاهای اخلاقی و عملی است و داشتن روحیه انتقادپذیری، مقدمه ضروری رفع این عیوب و نقایص خواهد بود. حتی رهبران معصوم (علیه‌السلام)، یا به‌علت اینکه بعضی از مردم به عصمتشان پی‌نبرده بودند و یا بدین قصد که دیگران را تعلیم ‌و تربیت کنند و نشان بدهند که هر فرد، در هر حدی از رهبری هست، باید انتقادپذیر باشد، به انتقادات و عیب‌جویی‌هایی گوش می‌سپردند و از مردم می‌خواستند که از عرضه و ارائه آرا و نظریات خود دریغ نورزند. [کتاب جامعه و تاریخ از نگاه قرآن]

29215

 

کد N1815718