شبیخون پلیس به سارقان

انتظامی حوادث,سردار حسین رحیمی,فرمانده انتظامی تهران بزرگ

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، صبح امروز با حضور در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به اجرای هفتمین مرحله از طرح رعد، از سوی کلانتری های شهر تهران، طی ۴۸ساعت گذشته، گفت: در این طرح ۴۳ باند سرقت متلاشی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پلیس پایتخت، سردار حسین رحیمی، در حاشیه طرح رعد ۷ ضمن حضور در جمع خبرنگاران، به تشریح جزییات آن پرداخت و گفت: هفتمین مرحله از طرح رعد با تلاش همکارانم در سرکلانتری و کلانتری های های پلیس پیشگیری پایتخت، و با هماهنگی از سوی مقام قضایی، طی ۴۸ ساعت گذشته به مرحله اجرا درآمد.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به انهدام ۴۳باند سرقت و دستگیری ۴۰۳ سارق در این طرح گفت: انهدام ۱۹ باند سرقت لوازم داخلی خودرو، چهار باند، سارق خودرو، ۱۳ باند سرقت از منزل و هفت باند سرقت از اماکن خصوصی متلاشی شده است.

 وی همچنین اظهار داشت: در این طرح ۱۰۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ۲۲۲خرده فروش مواد مخدر کشف که حدود ۹۰ کیلوگرم این مواد کشف شده از محل تخلیه بار صیفی جات کشف و ضبط شده است.

 فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین با اشاره به کشف ۱۲۰ دستگاه خودروی مسروقه در این طرح، گفت: کشف  ۵۳ دستگاه موتورسیکلت، ۳۰ دستگاه دوچرخه مسروقه و کشف ۲۱ سلاح سرد از دیگر دستاوردهای این طرح می باشد.

سردار رحیمی، به کشف ۳۶ هزار حلقه لوح فشرده غیر مجاز در این طرح اشاره کرد و افزود: ارزش ریالی اموال مسروقه که در این طرح کشف شده اند، بالغ بر هشت میلیارد تومان و ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه به ارزش ۶ میلیارد تومان می باشد.

رئیس پلیس پایتخت، تصریح کرد: بیشترین اموال مکشوفه شامل ماشین لباسشویی، انواع آمپول ها و داروهای غیرمجاز بدنسازی، مواد محترقه و مانیتور بوده است.

 فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه به تاثیرات مثبت اجرای طرح های رعد در پیشگیری از جرم اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح ها میزان وقوع جرم پنج درصد کاهش یافته است.

 وی با بیان این که در طرح مذکور ۹۵۱ معتاد متجاهر جمع آوری شده اند، بیان داشت: باور ما این است که باید در عرصه مبارزه با مواد مخدر هم با عرضه و هم تقاضا به صورت همزمان مبارزه شود چرا که در غیر این صورت تلاش پلیس بی فایده است.

سردار رحیمی با تاکید بر این مساله که پلیس از مقابله با توزیع مواد مخدر خسته نشده و با قدرت به تلاش خود ادامه می دهد، عنوان داشت: دستگیری و جمع آوری معتادان متجاهر تاکنون ۸۰۰ درصد افزایش داشته است که گشت های ضربت پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز تاکیدی برای مدعا است.

کد N1815605