حقایق کشتی سانچی | کره شمالی یا جنوبی؛ مقصد سانچی کجا بود؟ | حمله آمریکا به سانچی حقیقت دارد؟

سانچی, نفتکش سانچی, کشتی سانچی, عکس سانچی, حادثه سانچی, کشتی نفتکش سانچی, کشتی نفتکش, غرق شدن سانچی, جزئیات کشتی سانچی, جزییات کشتی سانچی, جعبه سیاه سانچی, جزئیات تصادف سانچی, تصادف کشتی سانچی, کشتی کریستال, کشتی چینی, رادار کشتی سانچی, رادار نفتکش سانچی, حقایق کشتی سانچی, سانچی کره شمالی, مقصد کشتی سانچی, حمله به کشتی سانچی, حمله موشکی به کشتی سانچی, حمله موشکی به سانچی, حمله آمریکا به سانچی, حقایق سانچی, حقیقت کشتی سانچی, مقصد واقعی سانچی, سانچی کره جنوبی,

حقایق کشتی سانچی | دو شایعه درباره کشتی سانچی روز گذشته در فضای مجازی منتشر شد؛ اولی مدعی بود مقصد کشتی سانچی کره شمالی بوده، و دومی هم می گفت: آمریکا به کشتی سانچی حمله موشکی کرده است! خاموش بودن رادار کشتی سانچی در ساعات پیش از حادثه نیز به شایعات دامن زد. اما حقیقت ماجرا چیست؟در حالی که مقامات سیاسی از کشورهای مختلف با ارسال پیام‌های تسلیت خود سعی داشتند به مردم و دولت ایران به خاطر از دست دادن 30 جوان دریانورد در حادثه نفتکش سانچی تسلی دهند، انتشار شایعه‌ای، سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان را به واکنش وا داشت.

بهرام قاسمی روز گذشته شایعات مطرح ‌شده را مبنی بر اینکه مقصد نفتکش مزبور کره شمالی بوده و نه کره جنوبی رد کرد و ضمن تسلیت به مردم ایران و خانواده‌های جان‌باختگان نفتکش سانچی درباره برخی شایعات گفت: «همان‌گونه که از ابتدا پس از وقوع این حادثه تلخ بارها بیان شد، مقصد نفتکش مزبور کره جنوبی بوده و هرگونه شایعه و اخباری که غیر از این در فضای مجازی مطرح می‌شود، کاملاً کذب، مردود، غلط و ناصحیح است.» این واکنش پس از آن مطرح شد که  عده‌ای روز گذشته در راهرو‌های مجلس شایعه کردند که امریکایی‌ها برای جلوگیری از رسیدن محموله میعانات گازی نفتکش سانچی ترجیح داده‌اند با شلیک یک موشک به این نفتکش حمله کرده و آن را غرق کنند. شایعه‌ای که گفته شد بیش از هر چیز ریشه در استنکاف طرف چینی از بازدید کشتی چینی برخورد کرده با سانچی از سوی هیأت ایرانی داشته است.

قاسمی همچنین علاوه بر رد این شایعه عنوان کرد که تلاش‌ها برای یافتن بقایای اجساد قربانیان در حال انجام است و سفارت ایران در پکن و سرکنسولگری جمهوری اسلامی در شانگهای و همچنین ستاد تشکیل شده در وزارت خارجه کشورمان کماکان به وظایف خود در این زمینه با تمام توان ادامه می‌دهند.

قاسمی بیان کرد که وزارت خارجه از ابتدای این حادثه با تشکیل ستاد در مرکز و ارتباط مستمر روزانه بین تهران، پکن و شانگهای کار را دنبال کرده و به بهترین شکلی که می‌توانسته این پیگیری‌ها را انجام داده و هیچ‌گونه کوتاهی در این زمینه صورت نگرفته است. اگرچه متأسفیم جان انسان‌های بی‌گناه و هموطنان ما در این حادثه از دست رفت، ولی ما قدردان همکاری‌های خوب نمایندگی‌های خود در شانگهای و پکن و ستاد مربوطه در وزارت خارجه و دیگر دستگاه‌های ذیربط کشور هستیم.

حمله هوایی آمریکا به کشتی سانچی!


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به حادثه نفتکش سانچی گفت: اینکه حادثه در شب رخ داده و رادار‌ها هم از کار افتاده‌اند قابل بررسی و پیگیری در مجامع قضایی بین‌المللی است.

عزت الله یوسفیان‌ملا با اشاره به حادثه برخورد نفتکش سانچی با فله‌بر چینی اظهار داشت: اعلام شده که قبل از برخورد، سیستم راداری هر دو کشتی که نشان می‌دهد جسمی غیر از آب در مقابل آن‌ها قرار دارد یا خیر، خاموش شده بود که اگر این مسئله درست باشد، می‌توان گفت دست‌های دیگری هم در کار بوده است.

وی با اشاره به انتشار برخی اخبار مبنی بر حمله هوایی آمریکا به نفتکش ایرانی تصریح کرد: اگر چه هر چه از دشمنان بخصوص آمریکا و اسرائیل بر می‌آید، ضمن اینکه آمریکا در کره جنوبی پایگاه هوایی دارد اما وقتی می‌توانند با یک شناور چنین حادثه‌ای بیافرینند بعید است که بابت بلند شدن هواپیما که تمام کشورهای منطقه آن را رصد می‌کنند، ریسک کنند و هزینه گزافی بپردازند. اما اینکه حادثه در شب رخ داده و رادار‌ها هم از کار افتاده‌اند قابل بررسی و پیگیری در مجامع قضایی بین‌المللی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص اطفاء حریق و عدم همکاری چینی‌ها برای نزدیک شدن به نفتکش هم گفت: طبق اعلام خودشان مسئله را با جدیت پیگیری می‌کنند اما به بهانه‌های زیست محیطی تعلل می‌کردند.


کد N1815370